Koľko EUR máte rozpočet na mesiac?

28. júl 2024

Zaujíma má to žienky lebo ja neviem kde robíme chybu ale ledva vychádzame z mesiaca na mesiac a nemáme nič ušetrené…

U nás to funguje tak že ja viem len cca kolko má muž výplatu , ale teda on mi vždy vyberie alebo posle cca 900€(zo zvyšku čo mu ostane hradí poistky , ďalšiu hypotéku a živnosť ) mne príde 650€ (rodicak a prídavky) … a z toho musíme vyžiť.
Čiže cca 1550€. Ja z toho zaplatím 300€ inkaso, 200€ hypotéku , 10€ cca môj telefón , 36€ tv +internet … ďalej teda mame auto takze tankovanie(+výdavky okolo autá) , drogeria a strava …
Ja neviem , či neviem narábať z peniazmi alebo čo už robiť aby sme mohli aspoň normálne žiť. 🙄

princkrason
28. júl 2024

problem tu vidim ,ze nevies kolko muz presne zaraba? 😕

petulka2021
28. júl 2024

Čiže so všetkým čo musíš uhradiť ti ostane 1000 eur ?

doriiis
28. júl 2024

Takže v podstate z 1550 € funguje celá domácnosť?

autor
28. júl 2024

@petulka2021 ano cca

doriiis
28. júl 2024

Veľmi málo,keď vlastne to je všetko,čo je v dome.Z toho neusetris nič.My máme dokopy príjem 2000€.Kazdy mesiac dokážem odložiť cca 200€.A to máme viac ako 1 auto,dve deti a spotrebak.
Na tvojom mieste by ma však viac sralo,že ani nevieš koľko a kam dáva tvoj muž.

autor
28. júl 2024

@doriiis áno presne

beata_k
28. júl 2024

Nepises kolko vas je doma. Je rozdiel 2 a je rozdiel 4.

mamina7070
28. júl 2024

z tisicky tahas auto drogerku stravu lieky zabavu ? tak to si dobra veru a pre kolko ludi ?

babovka2321
28. júl 2024

@beata_k ked ma rodicak s pridavkami 650, tak ma minimalne 3 deti predpokladam

beata_k
28. júl 2024

@babovka2321 Tak na 5-clennu rodinu je to fajn. Neviem co riesi

lakebabe
28. júl 2024

Prvé by ma zaujímalo koľko ma tvoj muž výplatu, akú hypotéku druhu platí a koľko ostáva jemu. Ale ak máš zo tri deti a platíš z toho všetko čo píšeš tak tam neviem ci je kde ušetriť

autor
28. júl 2024

Zabudla som napísať že mame dve deti jedno ročne a druhy školák …
Muž zarobí do 2000€ …
Ale teda dáva mi na “domacnost” 900€ mesačne cca , tak má zaujimalo či z toho je podľa vás v pohode prežiť…

lakebabe
28. júl 2024

Kde dá muž zvyšných 1100 eur? Však to je viac ako máš ty na celu domácnosť s detmi

kaktusik007
28. júl 2024

autorka - som sama s dvomi pubertakmi a moj rozpocet je cca 2000 eur a to je tak na hrane - co sa tyka platieb za domacnost a narokov na stravovanie... platby za domacnost mam nejak do 600 eur (hypo, najom, telefon, tv, elektrika, plyn, internet...) a dalsich asi 1200 eur mesacne ma stoja nakupy (drogeria, potraviny, oblecko, topanky, benzin... vsetko platim kreditkou a mesacne vyrovnavam, takze mesacne zvyknem platievat tych 1100 az 1400 eur, co minieme

doriiis
28. júl 2024

Vyžiť sa dá.Da sa aj z menej.Ale ušetriť nič,respektívne veľmi málo.
Takže muž dáva v podstate jednu takú priemernú výplatu domov a jednu priemernú si necháva pre svoje účely.Zaujimave,ale zároveň je úplne jasné,že kto z vás bude v prípade núdze ťahať za kratší koniec

petulka2021
28. júl 2024

@lakebabe a to chlap musí dať žene celu výplatu? Preboha !

kaktusik007
28. júl 2024

@petulka2021 nemusi.. ale potom ako ma zena vyzit, ked chlap ocakava ze ona z tych penazi vsetko poplati a komplente zafinancuje celu domacnost?

petulka2021
28. júl 2024

@kaktusik007 tak to treba vykomunikovať s mužom a nie na MK

doriiis
28. júl 2024

@petulka2021 ....mne napríklad muž nedáva žiadne peniaze.🤷🏻‍♀️Lebo peniaze,čo zarobíme sú spoločné.

sisska96
28. júl 2024

@petulka2021 Mohli by byť normálne na spoločnej kase a nie posielať, jak malému decku vreckové

zuzanockamt
28. júl 2024

@petulka2021 Tu na MK je to tak. Ideálny muž je ten, ktorý všetko odovzdá žene 🤦

tiezjedna
28. júl 2024

@autorka proste máte malý príjem, pretože ak jemu zostane cca 1000 € a z toho platí, ako píšeš, poistky, druhú hypotéku (na čiu nehnuteľnosť??) a živnosť = odvody, dane atď, tak to je sakra málo

doriiis
28. júl 2024

@sisska96 ....súhlasím.Toto vydelovanie a posielanie peňazí druhému partnerovi je choré.Ale tak,ja asi žijem v nejakej inej dimenzii,keď u nás to takto nie je

lakebabe
28. júl 2024

@petulka2021 majú mať v prvom rade peniaze dokopy sú manželia s dvoma malými deťmi ona je na rodicaku. By som si teda určite nechala od chlapa na materskej aby nám vydeloval par korún na domácnosť a on si nechal viac ako my.
Potom nech si tie zeny nevyplakavaju keď majú s takými sebcami deti, že nemajú na materskej ani na vložky. Muž nie je chránené zviera, ale dospelý tvor, ktorý má prevziať zodpovednosť za rodinu, kým je žena na materskej a stará sa mu o deti.

sissy27
28. júl 2024

Ake mas kazdy mesiac vydavky okolo auta okrem phm? Kvapalinu do ostrekovacov a co este? Lebo poistky platis raz rocne a servis hadam nie je kazdy mesiac. Ak ano, tak to je problem.
Ty mas 1550€ na mesiac, z toho 550€ nutne vydavky, takze 1000€ na drogeriu a stravu. Pri najmensom ratam s plienkami, ale zas na stravu prenho tolko neminies. Podla mna s tymto sa da slusne vyjst. Usetrit neviem, mozno nieco malo, ale fungovat sa z toho podla mna da. Ale tak setrenie mozes hodit na krk muzovi - jemu ostava cca 1000€ a tu sa pytam, ci vies ake sumy plati poistky, hypo, odvody. Lebo ak mu z tych 1000€ este 500€ ostava, tak naozaj bud nech ti posiela viac alebo nech setri on.

autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisska96
28. júl 2024

@doriiis @lakebabe My sme od prvého dňa na spoločnej kase ,aj pred manželstvom, žiadne rozdelovanie, ty platiš to, ja platím hento. Pošli mi peniaze za to a podobne

pandorra
28. júl 2024

A preco nemas pristup aj k jeho uctu? Zjavne potrebujes viac financii na chod domacnosti, tak mu to povedz alebo sa s nim dohodni, ze on pojde na matersku a ty mu takto budes vydelovat finacne prostriedky. Som zvedava, ci by sa mu to pacilo.Nechapem tuto dobu, a ze si to baby neviete vydiskutovat pred detmi. Silou mocou len otehotniet a nemat vydiskutovane zakladne otazky fungovania domacnosti.

lakebabe
28. júl 2024

@sisska96 ja by som ani nevzala muža u ktorého neviem jeho príjmy a výdavky. Pre mňa je toto no go aby mi muž vyclenoval peniaze a do zvyšku ma nic. Poniektorí zabúdajú, že v manželstve funguje BSM

autor
28. júl 2024

@sissy27 každý mesiac príde niečo čo proste prekvapí a neostáva to len pri strave a drogérii , či zubar (čo dneska nieje lacné ) , pneumatiky na auto , servis na auto v tento mesiac už 2krat žial (sú mesiace kedy nič a potom zas keď sa série tak poriadne ), samozrejme poistky , smeti , daň … všetko neplatím na jeden krat žial na to nemáme , takze aj to mám podelené … a tak