Koľko dokážete mesačne ušetriť?

25. nov 2023

Kolko mesacne dokazete usetrit? Pytam sa preto lebo sa mi zda ze ja malo.Je podla vas 300eur mesacne dost?

ivik4
25. nov 2023

Ved si vobec nenapisala aky mas/mate prijem a vydavky .
Kazdopadne 300e je za mna dobre

zuzanockamt
25. nov 2023

Podľa toho z akého platu šetríš. Ak bežný slovenský plat 1000-1500€, tak 300€ je dobré. Tiež mi cca toľko ostane, ale mohlo by aj viac, no zatiaľ nie som nútená viac sa obmedzovať.

dskjhfdlkdjhl
25. nov 2023

Je uplne zbytocne sa pytat, kolko usetri niekto iny. Kazdy ma trochu iny prijem, vydavky, inu zivotnu situaciu. Pre niekoho je 300 eur vela a pre niekoho drobne. Skus radsej napisat, ako fungujes (prijem, vydavky) a mozno Ti budeme vediet poradit, kde usetrit.

zmrzlinka2021
25. nov 2023

300 je podľa mňa celkom fajn.

autor
25. nov 2023

@ivik4 Som sama a mesacne mam 1500 prijem ale dost si doprajem ale zda sa mi ze mam malo nasetrene. Preto som sa pytala.

sense
25. nov 2023

Záleží aké máš príjmy, aké máš fixné výdavky.... Pre niekoho malo pre iného veľa, pre ďalšieho akurat

autor
25. nov 2023

Nemam hypoteku ani ziadne ine dlzoby

1fifinka1
25. nov 2023

Tak šetrí 600€ bude to pre teba dosť? Ja keby som sama a mam príjem 1500€ ušetrím 1000€.

olimuc
25. nov 2023

Zalezi na co setris, co uz mas a aky mas vek, chystas sa do dochodku? Alebo sa chystas na sabatical … alebo na horsie casy? Mas vlastne byvanie, auto a napr investicny byt, z kt ide pravidelny prijem, tak to uplne staci… naco viac setrit, nemas deti a ked ta prejde elektricka, tak su Ti uspory na nic.

bublinka1426
25. nov 2023

300 eur je super.

ale vsetko zavisi od toho kolko zarabas, kolko minas a ake mas ocakavania z usetrenej sumy..

bublinka1426
25. nov 2023

1500 mas plat (''najs'') vela ludi zaraba o 1/2 menej....ok ...anyway

kolko mas byvanie?
kolko mas vydavky ako benzin ci mobil atd.? take co mas '' must to pay''

ostatne ovplyvnis.....

alickapusinka
25. nov 2023

tak to by si mohla odložiť aj viac ak nemáš hypotéku

autor
25. nov 2023

@olimuc len aby ta elektricka nepresla skor teba kedze u nas nejazdia. Nikde nepisem ze nemam deti a do dochodku mam daleko.

marsmykkok
25. nov 2023

Tak píšeš že si sama, teraz tvrdíš, že nikde nepíšeš, že nemáš deti. Tak sa hraj na tajnostkárku a potom nechci radu. Však napíš, či si sama v domácnosti alebo máš deti a na čo odkladáš, či len tak alebo chceš brať hypotéku, kúpiť auto a podobne. Ak len tak, tak 20 percent je ok, treba si užívať život. Ak potrebuješ v krátkom čase našetriť čo najvic financií dalo by sa to okresať.

autor
25. nov 2023

@marsmykkok ano pisem ze som sama preto ze dcera je uz samostatna! Nedotujem ju ani nezije so mnou. Preto som reagovala tak lebo pani vyssie pisala ze ak ma prejde elektricka ze uspory mi budu aj tak na nic. To mam fakt pisat ze mam dedica ak ma prejde elektricka? Dakujem za nazory a tymto ukoncujem diskusiu.

bublinka1426
25. nov 2023

otazka znie mas malo nasetrene - ale na co...kvoli dlhodobej PN ci na byt dom ci auto

0silvia0
25. nov 2023

Malo informacii, pises anonymne, tak si sa mohla viac rozpisat.

autor
25. nov 2023

@bublinka1426 na horsie casy

marsmykkok
25. nov 2023

anonym tak si sama čo sa týka životných nákladov, dcéra určite je samostatná, raz zdedí tvoj byt/dom. Pchať peniaze do ponožky sa neoplatí kvôli inflácii. Ak si sama a s takým príjmom tak za rozumné by som považovala mať uložených nejakých 7500 eur ako železnú rezervu, či pri výpadku príjmu alebo ak sa ti niečo stane, tak dcéra z toho v pohode zaplatí pohreb, pomník. A ak máš túto métu splnenú, nepotrebuješ veľa odkladať ak nechceš kúpiť niečo väčšie a drahšie.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
25. nov 2023

Nam o cosi menej... Takze za mna dobre. :D Len ja som na materskeej.

jarka_black
25. nov 2023

Tak si po tých 300 €, prípadne intenzívnejšie, najprv vytvorte polročnú až ročnú rezervu. Ostatné investovať, ale to je už iná téma.

buberova
25. nov 2023

Každý týždeň je tu táto téma... Skús pozrieť do histórie

stanulienkat
25. nov 2023

Je to slusna suma. Ja by som z toho platu usetrila aj viac.

iv007
25. nov 2023

Ja stabilne okolo 300€ , ale ked mame v praci odmeny (2x do roka) tak okolo tisicky. Tiez som sama..

autor
25. nov 2023

@buberova ano uz som kukla nenapadlo ma to skor skoda.

nerko
26. nov 2023

Potrebuješ mať železnú rezervu. Keďže si sama, tak odporúčam 4-5 mesačných platov. Nepoznáme Tvoje výdaje, tak je ťažko zhodnotiť koľko máš mesačne ušetriť. Ak sa Ti zdá 300€ málo, tak to zdvihni na 400-500 € a uvidíš, či to dáš. Pozri si na youtube video Finax Zomrieť s nulou na účte. Možno, ťa to niekam posunie. A odpoveď na Tvoju otázku, my ušetríme cca 40% z príjmu. Sme rodina 2+2 deti. Pracujeme obaja.

megleka
26. nov 2023

Ako bol pán vo videu keď robil dychovu skúšku policajtom tak by som to zhrnula jeho slovami 0.00do pi…😀😀😀 v tejto dobe je ťažké šetriť pri cenách všetkého prípadnej hypotéky ale všetko závisí od príjmu od mesačných výdavkov a toho či si človek dopraje a hlavne čo a v akých sumách

lucia851
26. nov 2023

Mi neušetríme nic

stanielka17
26. nov 2023

@1fifinka1 To potom vies asi carovat, ak vsetky nevyhnutne naklady zmestis do 500€, nechces sa podelit?