Koľko by musel mat manžel čistý mesačný príjem, aby mu schválili úver?

22. feb 2021

Dobrý deň, s manželom si chceme brat úver mame dve male deti a teraz keď si robil daňové vyšlo mu čistý príjem mesačne 357e prosím vás myslíte si že by mu dali uver keď v hrubom prijme mesačne dostáva 1400e a je zivnostnik a odvody zaňho platí štát keďže poberá rodičovský príspevok.

dominikasvince
22. feb 2021

Ahoj, môj je tiež živnostník a na daňovom nám musel vyjsť príjem 950e

autor
22. feb 2021

@dominikasvince a mate deti ? Lebo nam uctovnicka spravila daňové priznanie (môjmu manzelovi) a mame dve deti nieste zadlzeny a v hrubom dostava 1400 a vypočítala mu 357e mesačne v cistom prijme

autor
22. feb 2021

@dominikasvince a neviete ci manželovi by dali uver ak ma čistý príjem 357e?

loginexistuje
22. feb 2021

urcite nedali

tatiana1329
22. feb 2021

Z tej jeho mzdy musi vyjst cast na obe deti, na teba, na domacnost a musi mu aj urcita cast penazi zostat. V skratke, pochybujem ze by dali.

juliatriscova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliatriscova
22. feb 2021

pri takomto príjme nemá šancu........okrem splátky sa počíta aj životné minimum na muža, teba a 2 deti..........ak nepodnikal celý rok, tak jeho príjem sa delí 12.........

autor
22. feb 2021

@juliatriscova podnika už viac ako 12 mesiacov

juliatriscova
22. feb 2021

mala som na myslí, že nemal príjem na živnosť celý rok..........či mal? tak potom nechápem ako sa účtovníčka dopracovala k 357€........pošlite mi manželové daňové a poviem vám či to správne vypočítala.

juliatriscova
22. feb 2021

životné minimum na vašu celú rodinu vychádza 560,86€ ale viem, že pri živnostníkoch je životné minimum vyššie.......

zuzubb007
22. feb 2021

Jasné, že pri takej sume by nedostal úver, to sa netreba ani pýtať

dominikasvince
22. feb 2021

Nemáme zatiaľ deti

saja1
22. feb 2021

A ty nemas prijem? Inak nam zaratali aj rodicak do prijmu, ale aj tak vam to nevyjde 🤔

autor
22. feb 2021

@saja1 moj manzel pobera rodičovský

draik
22. feb 2021

Príjem SZČO sa nerovná mzda zamestnanca. Podstatný je "zisk", teda príjem znížený o výdavky. Ak ide o tzv. švarcsystém (=iba vykonáva prácu pre jedného klienta) a nemá iné náklady, tak spravidla sa použijú paušálne výdavky 60% + do výdavkov sa zahrnú povinné odvody. Razom vyjde nízky vymeriavací základ pre daň a o niečo vyšší pre výpočet odvodov, ale má to tienistú stránku - nízky základ dane, ktorý je podstatný pre posúdenie bonity pri žiadosti o úver.
To, že poberá RP, neznamená, že nemá platiť odvody. Tie by neplatil len vtedy, ak by počas RD činnosť nevykonával. Inak je oslobodený od platenia odvodov iba v čase poberania materského.

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
22. feb 2021

Živnostníkovi čo poznam tak nechcu dávať velmi úver

bettie
22. feb 2021

@juliatriscova asi zalezi ake vysoke ma naklady ... podla toho co pise pani, tak asi vysoke

jelenka84
22. feb 2021

Riešili sme to ale pred 4 rokmi, neviem ako sa zmenili podmienky ale myslím že sa ešte sprísnili. Ja som pracovala a k tomu musel mať MM živnostník čistý príjem aspoň 1200€ aby nám to vyšlo a to len tak tak, s jedným dieťaťom. Chystali sme sa na to ale dva roky vopred (nastaviť príjem a odvody) keďže banka chce daňové priznania dozadu, to čo platil na odvodoch bolo ešte viac než splátka samotnej hypotéky + k tomu zaplatiť daň z príjmu, katastrofa proste... Ono sa pekne hovorí že živnostník zarobí ale tie odvody sú hrôza des 🤦🏻‍♀️

juliatriscova
23. feb 2021

@bettie uplatnil si paušál a to je chyba.........

lea299
23. feb 2021

Ak mu vychádza čistý plat dačo okolo 370€ ako píšeš, tak si nemyslím, že mu teda nejaký ten úver víde. Je to hrozne málo. Tu to treba aj s odvodmi všetko proste poriane ponastavovať, aby mu to v konečnom výsledku pomohlo

aduskatt
23. feb 2021

pri takom príjme to nestačí ani na životné minimum pri posudzovaní bonity klienta v banke, ďalšia vec je, že musí ostať rezerva z príjmu, ktorá sa tiež zvyšovala. Aj keď každá banka vypočítava inak príjem na základe daňového a posudzuje iným % z tržieb alebo obratu, tak nepredpokladám, že by tam bol nejaký priestor na čerpanie úveru