Kedy sa vypláca cestovné z úradu práce?

pik712
15. okt 2021

Ahojte prosim Vas nevie niekto kedy sa zvycajne vyplacaju cestovne z uradu prace? Dakujem.

kate211
15. okt 2021

@pik712 Cestovne vyplacane z uradu prace? To je co? Akoze cestovne kam? K lekarovi?

devil6464
15. okt 2021

@pik712 ak myslíte príspevok na dochádzku za prácou tak mne hodí tak vseliako, nepravidelne. Najčastejšie na konci mesiaca za mesiac predchádzajúci. Ale stalo sa mi, že mi aj 2 mesiace meškal, ale potom doplatili

lydion20
15. okt 2021

@devil6464 väčšinou toho 18.v danom mesiaci

romikk22
15. okt 2021

mme prislo vcera. Takze je to rozne

janka95
15. okt 2021

Úplne hocijako tiež som.cakala ze príde už mesiac majú zdokladovane z práce a stále nič =D

pik712
autor
16. okt 2021

@devil6464 a to posielate tam dochadzku aleno ako lebo mne nic nepovedala ze mam nieco posielat

janka95
16. okt 2021

@pik712 Áno každý mesiac musíš zdokladovat odpracovane dni. Podľa toho to vypocitaju koľko dostaneš.

devil6464
16. okt 2021

@pik712 v zmluve máš napísané podmienky poskytnutia príspevku. Je treba každý mesiac zaslať na úrad potvrdenie o trvaní zamestnania, v ktorom ti zamestnávateľ potvrdí v ktorých dňoch si bola v reálne v práci. Na základe toho ti potom vedia vyratat a poslať príspevok.

pik712
autor
16. okt 2021

@janka95 no mne nic nepovedala ze mam kazdy mesiac zdokladnovat

devil6464
16. okt 2021

@pik712 treba čítať zmluvu, ak úrad nemá potvrdenie o odpracovaných dňoch tak nemá odkiaľ vypočítať výšku príspevku za konkrétny mesiac.

pik712
autor
17. okt 2021

@devil6464 aha ale vam najprv prisiel domov papier ze to mate schvalene ? A oni Vam dali nejaky papier kde ste uvadzali odpracovane dni??

devil6464
17. okt 2021

@pik712 áno, ozvali sa mi telefonicky, že mi schválili príspevok a vyzvali má aby som prisla podpísať zmluvu. Jednu si nechali oni, jedna bola pre mňa. To potvrdenie o trvaní zamestnania čo predkladať s potom každý mesiac majú na úrade ale zvyknú to mať aj niektori zamestnávatelia na personálnom, prípadne na nete ho nájdeš určite. Na potvrdení odpracované hodiny uvádza zamestnávateľ, nie ty.

pik712
autor
25. okt 2021

@devil6464 dakujem mozem Vas poprosit nahodou neviete kde najdem to tlacivo si prekopirovat viac??

devil6464
25. okt 2021

@pik712 https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/n...

je to napravo ako sú súbory na stiahnutie - potvrdenie o trvaní pracovného pomeru

pik712
autor
25. okt 2021

@devil6464 ďakujem

poopsie
25. okt 2021

Ahoj autorka, aj ja som sa tam prihlásila a nikto so mnou žiadnu zmluvu nespisoval 🤔už im zo tam mesiac leží na stole...

chichua
25. okt 2021

@pik712 a dohodu s úradom si bola podpísať?

heidi4
25. okt 2021

@poopsie tak im tam radsej zavolaj. Ci je vsetko ok. Lebo do mesiaca od prijatia ziadosti su povinni ju spracovat, tj bud schvalit alebo neschvalit. A vyjadrit sa - dat ti vediet. Presne ako pisu vyssie, ak ju schvalia, vytvoria zmluvu o poskytovani prispevku, zavolaju obcanovi, musi prist osobne na podpis. Ak neschvalia (pre nesplnenie podmienok), poslu obcanovi len postou Spravu o neschvaleni fin. prispevku. Zavolala by som tam teda, ci je vsetko ok, ci im netreba este daco dolozit alebo v akom stave vlastne tvoja ziadost je. Mozno uz lezi a caka u riaditela uradu na podpis, to je posledny krok a potom ju moze prist obcan podpisat a vyzdvihnut. 🙂 Hlavne si spomen, v kolkaty datum si si davala ziadost - pisem, maju mesiac na jej spracovanie. A takisto potom aj mesiac na spracovanie ziadosti na uhradu za konkretny mesiac - cize cim skor im budes mesacne potvrdenie od zamestnavatela dokladat, tym skor zacne mesacna lehota plynut. 🙂 Drzim palce.

devil6464
25. okt 2021

@poopsie to bude dlho trvať, ja som o príspevok požiadala niekedy v januári a prvá platba mi po urgencií prišla až niekedy začiatkom apríla a ďalšia až v júli .

chichua
25. okt 2021

@heidi4 robíš paragraf 53 😁?

lydion20
25. okt 2021

@heidi4 áno presne tak, treba kontaktovať úrad práce

heidi4
25. okt 2021

@chichua uz (par rokov) nie ☺️☺️☺️😅 (samotna praca ma velmi bavila, ale nevyla som s vlkmi - tety uradnicky mi mentalne nesadli, tak som sla o dum dal...)

chichua
26. okt 2021

@heidi4 no kolektív veľmi veľa spraví.ja mam zatiaľ šťastie na skvelú kolegyňu.

poopsie
26. okt 2021

Tak dnes mi volali, zajtra idem podpísať papiere... Ako mám vyplniť neodpracovane dni/služby? Reálne každý deň t.j.12...alebo len 2 dni =dovolenka?

lydion20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heidi4
27. okt 2021

@poopsie to by som nechala volne, oni si to aj tak dorataju podla svojho "pomocneho kalendarika" - fond pracovneho casu (pracovnych dni) 2021, prip.sa opytaj tej konkretnej pani uradnicky, s kt.tam budes.
Smerodajne pre vyplacanie prispevku je pocet odpracovanych dni. 🙂

heidi4
27. okt 2021

@poopsie tyka sa to septembra 2021, ci? Mozem ti to vyratat, ako sme to ratavali pred rokmi, neviem vsak, ci sa nieco odvtedy uz zmenilo, napr. ohladne preplacania sviatkov ci vikendov - vtedy nie. Za moje 2 roky sa menili pravidla tusim az 3x...
Vychadzam z toho, ze september 2021 mal 20 pracovnych dni (na nete kuk fond pracovneho casu 2021). Cize plnu sumu, ktoru ti schvalili na mesiac, by si dostala vtedy, ak by si odpracovala tych 20 dni. Kedze to bolo 19 dni, prispevok ti skratia.
Vyratala by si si to takto: schvalena mesacna suma (co mas v zmluve) XY / 20 x 19 = suma, kt. Ti pride na ucet (teda mala by).
Kedze september mal teda 20 prac. dni, ja som zvykla davat do tej neodpracovanej kolonky rozdiel, cize by som tam vpisala 1, ale nemusis. 🙂

poopsie
27. okt 2021

@heidi4 ano, ďakujem.. Bola som medzičasom aj na upsvar, napisala som 2....toto je už za október

heidi4
27. okt 2021

@poopsie Aha, oki. Rado sa stalo. 🙂

bmisulkab
6. dec 2021

Neviete ako je to s Home office. Niektoré dni robím z miesta výkonu práce a niektoré dni cez HO, no reálne sa každý pracovný deň zdržiavam v meste, v ktorom mám pracovisko. Rátajú sa tieto dni na HO do toho tlačiva ako odpracované a môžem ich zakrúžkovať? Podmienku dochádzania za prácou spĺňam, tak či tak (od TP do miesta výkonu to mám viac ako 200km) bez ohľadu, či som v ten deň v práci alebo na HO.