Kedy dostanem preplatok?

8. mar 2024

Prosim vas ked som si dala danove priznanie robit u posledneho zamestnavatela,kedy dostanem danovy preplatok? V marci ci az v maji? Dakujem

kvetkahorvathova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petteri
8. mar 2024

Závisí ako to spracuje, buď v marci alebo v aprili

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
8. mar 2024

podla toho kedy to budu robit a kedy to zapocitaju do miezd. NIekto to ma aj vo februarovej vyplate, iny to bude mat az aprily, ja som to mala uz v januarovej urobene :DDD (cize vo februari)

katarinaba
8. mar 2024

Zo zakona musi zamestnavatel vyplatit preplatky z rocneho zuctovania dane (nie danoveho priznania) najneskor v aprilovej vyplate. Cize najneskor do 31.5.2024. Zelazi od vyplatneho terminu. Moze aj skor.

wiwi28
8. mar 2024

U zamesntávateľa si si dal robiť Ročné zúčtovanie. Záleží na tom do ktorej mzdy to mzdárka zadá. Ja si 99% klientov spracujem vo februárovej mzde (vyplácanej v marci) a iba oneskorencov riešim v marcovej mzde. Treba pozrieť výplatnú pásku tam by to malo byť uvedené.

nikaeli
8. mar 2024

dnes mi prišla výplata aj s preplatkom

lila8686
27. mar 2024

Ahojte a viete mi niekto poradit,ze ked som si sama podavala DP este na konci februara pridu mi peniaze na ucet az v maji ? Minuly rok muzovi ako zivnostnikovi co si tiez sam podaval DP mu peniaze prisli koncom aprila tak,ze ako je to vlastne tento rok.Dakujem.

katarinaba
27. mar 2024

@lila8686 termin maju do 10.5., to kedy ti pridu nikto nevie. Nezalezi na tom ci si podala vo februari, ci 2.4.