Kde sporiť pre dieťatko?

zuzu21161
11. jan 2017

Ahojte maminky, prosím poraďte kde je najlepšie resp. najvýhodnejšie sporenie pre dieťa...chcela by som niečo také pre dcérku...Ďakujem

zdena12345
11. jan 2017

My mame setriaci ucet v unicredit. Je tam nieco cez 1%. Je to sice nic moc, ale chceli sme take, ze das peniaze a rok mas pokoj. Este v case ked sme ho zalozili (pred2r) som pozerala napr aj prima banku ked reklamovali urok 5% tusim. Lenze tam to bolo obmedzene. Ze musis zacat s nejakou sumou maximalne. A nasledne mesacne posielat nieco- tiez dane maximalne a min. hodnoty a to nam nevyhovovalo, lebo sme chceli skratka dat vyssiu sumu a mat na rok pokoj. Takze v konecnom dosledku by som tej primab nenasetrila ani tolko za rok, co som hentam supla jednym vrzom.

alicka850
11. jan 2017

Ja mam sporiace poistenie Farbicka pre malu. Neviem, ci je to vyhodne, pisu, ze sporiace ppistenia nie su, lebo sa tam tie peniaze nezhodnocuju. Ale v principe kolko tam das, tolko dostanes ked bude mat 18. A popri tom je poistena, uz sme mali uraz a dostala 140e a to mam poistenie len 4 roky. Takze ja som spokojna.

jankahraska
11. jan 2017

Nám sa ako najefektívnejšie osvedčilo klasické stavebné sporenie v PSS.

belllinka
11. jan 2017

@alicka850 Tak to ta dobre oklamali, lebo tazko dostanes tolko, co si tam vlozila. Myslis, ze poistovna to robi zadarmo a neberie si ziadne poplatky, ze tej tvojej poistnej sumy? 🙂

iukas
11. jan 2017

ak chces len sporit, a nie dieta poistit, nedaj sa nachytat na sporiace poistenie. platis tam totiz za sluzbu poistenia. zbehni do banky, tam ti presne povedia, ake maju produkty, ale vysoko zhodnocovane zazraky necakaj. ja som detom zalozila vkladne knizky v slov. sporitelni, v case zalozenia mali klasicku vkladnu knizku s istou vyskou uroku a vkladnu knizku s vyssim urokom, kde je ale potrebne vkladat minimalne 50 EUR stvrtrocne. takze mam trvaly prikaz na 50 eur kvartalne, plus tam vkladam peniazky, co dostavaju od starych rodicov na sviatky a uz je to celkom zaujimava suma...

gia87
11. jan 2017

My sme dali malému životnú poistku so sporenim v Allianz. Keď bude mať 18, alebo 25, tam mu ju vyplatia. Taktiež sme mu dali stavebné sporenie.

evittam
11. jan 2017

@zuzu21161 Žiadne. Bohužiaľ.

evittam
11. jan 2017

@gia87 Ty vieš čo bude za 20 rokov a hlavne aj s poisťovňou Allianz? 😉

belllinka
11. jan 2017

@evittam Niektoré ženy sú tak naivné, keď si myslia, že budú mať poistené dieťa a potom ešte aj dostanú peniaze, čo tam vložili 🙂

evittam
11. jan 2017

@belllinka Tak nič nespravíš - ľudia sú zmanipulovateľní a veľmi jednoducho.😉
Nech len veria - a nikdy neprajem nikomu nič zlé - ale zostanú im len oči pre plač a žiadne peniaze. Bohužiaľ.

lulula1990
11. jan 2017

Najlepsie sporit doma do vankusa..ja som razantne proti vsetkym sporeniam, nechapem ako niekto mesacne utrati 50 eur na sporenie, to tie peniaze moze vyhodit rovno z okna. To co vlozis do banky napriklad za 20 rokov sa ti nikdy nevrati, daju ti za to len nejaku smiesnu sumu. Netreba zabudat ze banka zije z nasich penazi, cize keby na tom mala tratit a este nam platit nieco navyse, bolo by to pre nu maximalne neefektivne. Moje dieta som nepoistila, ani mu nic nesporim. Babka mu dava na nejaky ucet kazdy mesiac 20 eur, robi to tak vsetkym 3 vnukom a nechce si to nechat vyhovorit...proste sa tak rozhodla, bez nasho vedomia a suhlasu, tak neriesim.

cokolito
11. jan 2017

Ja mám pre moju malú zalozeny decky účet v Prima banke už od narodenia a mesačné jej tam vkladám koľko chcem ja a nie koľko by mi oni povedali. Do 18 rokoch som výlučným vlastníkom ja a po 18-tke účet prechádza na moju malú. A som spokojná. Keďže už ma založený svoj vlastný účet na svoje meno,tak keď začne robiť,nebude si musieť zakladať nový účet lebo už ho ma založený.

hivanik
11. jan 2017

@lulula1990 Tak netreba si mylit poistku a sporenie. Lebo z poistky naozaj toho vela za 20 rok.neuvidis. Ale sporenie je ze kolko vlozis tak aj dostanes +uroky. A sporit do vankusa alebopancuchy? 😲

frapper
11. jan 2017

@belllinka Áno ešte v kapitálových Farbičkách to tak bolo,že sa im to čo dajú na sporenie vráti,lebo bola TUM.Jasne,že čo sa dáva do rizík to sa vráti,ale keď bude vyplatené riziko,ktoré sa stane.Pracujem s tým tak viem o čom hovorím.

frapper
11. jan 2017

@lulula1990 Máte pravdu aj v banke sú poplatky,tiež skryté,lebo banka tiež musí dať výplaty svojim zamestnancom. A ešte čo sa pripíšu úroky tak tie sa ešte zdania.Potom ak už niekto chce sporiť je lepšie ísť do poistenia+riziká-lebo človek nikdy nevie,hlavne u živiteľov rodín.Tie sporenia sú všade slabé na výnosy,ale niekto by možno len tak neodložil,tak mu vyhovuje,že čo dá aspoň nech sa to vráti.Jasné,že poplatky sú všade,tomu sa nikto nevyhne,však len si pozrite účty,koľko sa platí aj keď sú rôzne balíčky,ale rafinovane sú nastavené od banky.Ale účet má skoro každý,ktorý máme príjem a poplatky tu neriešime.Je to tak,ale každý sme iný a máme svoje požiadavky.Len ešte chcem k tým poistkám,že v minulosti sa ale oplatili,keď boli napr.TUM až 3,25%4,5,6%

m.i.r.i
11. jan 2017

zial, manipulacia je hrozna....aj co si setrite akoze tie peniazky pre deti na setriacich uctoch, o 20 rokoch to bude mat mozno polovicnu hodnotu, mozno menej...uroky pomaly nizsie ako poplatky banke za vedenia uctov..a hodnota penazi klesne...vsetky tieto akoze sporenia su len na zavadzanie ludi, aby banky mohli tocit vase peniaze..tym nechcem povedat, ze netreba mysliet na zadne dvierka, prave naopak...

hivanik
11. jan 2017

..ked uz sa bavime o HODNOTE penazi, tak po 20 rok.klesne rovnako ci uz v banke alebo pod vankusom. 😉

alicka850
11. jan 2017

@belllinka Mam v zmluve dohodnutu sumu akú mi vyplatia, tak ratam s tm, že mi ju vyplatia. Keby som si kaydz mesiac tie peniaze strčila do pančuchy, vyjde mi taka ista suma. Napisala som, že sa paniaze nezhodnocuju- to viem, ale dnes pri bežných sporiacich účtoch za zhodnocujú o 0,5 % ak vobec. Pre mna to bola v tej dobe vyhodna ponuka, kedze som bola s malou sama a je tam aj poistenie v pripade hospitalizácie, keby som musela s nou zostat doma atd. Určite by sa mi to hodilo, lebo nie som typ, čo beží za rodičmi, aby ma žilili ked nastane problém. Dnes už by som možno neuvažovala týmto smerom, ale vtedy mi to prišlo ako dobré riešenie. Pisala som, že my sme to využili ako poistku a už mi vyplatili pistnú sumu. Neviem, prečo máte poniektoré potrebu hneď dehonestovať človeka, ktorý v tom nepracuje a možno nie je úplne doma. Ja tiež nepíšem dievčatám, ktoré nevedia niečo z mojho odboru aké sú naivné a podobne. Pekný den prajem

zveva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olivia97
11. jan 2017

my máme živtnú poistku s úrazovým poistením a ešte sporením a tento mesiac som založila vkladnú knižku vo VUB
pozrela som všetky detské VK v bankách a VUB vyšiel najlepší úrok, všade bolo 0,5% a vo VUB 1% po roku ak 1.rok nevyberieš nič, VK bez poplatku a bez toho aby si sa viazala povinne tak nejakú čiastku vkladať
účet som nechcela lebo ten bez poplatku nie je a teda naň má ešte čas 😉

zveva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olivia97
11. jan 2017

@zveva beriem to tak že moje dieť má 4r a nemienim to sporenie za dva roky zrušiť takže ked možem zhodnotiť tak radšej o 1% a ako o 0,5% či moja logika je nesprávna? nechápem tvoju otázku.....vkladá predsa každý podla svojich možností

pijavickaa
11. jan 2017

myslim, ze šetriť peniaze dlhodobo v banke nie je najlepsi napad. Radsej investovat.

zveva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olivia97
11. jan 2017

@zveva tak ja nemám na to splácať mesačne dve hypo....pre nás toto bola prijatelná aletrnatíva .... fakt som lepšie nanešla, pretože aj tie sporiace účty sú tak po 0,5% ak tam nedávaš dobreže 500€ mesačne a viac.....a to teda nie je náš prípad

hivanik
11. jan 2017

Tehlicka zlata pod postelou tiez nieje najlepsi napad, a ak ti ju uskladnia v trezore v banke to tiez nebude zadara, alebo sa mylim?

zveva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hivanik
11. jan 2017

Len

hivanik
11. jan 2017

Tiez sme uvazovali ale v tom case to bolo nestabilne, preto ma to zaujima. Vdaka

zveva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz