Kde sa oplatí investovat?

10. sep 2024

Ahojte.
Kam sa oplati investovat? Mam v jednej banke fondy a rozmyslam ze ich dam inam ale netusim ako to funguje 😀 resp daju sa fondy z jednej banky preniest do druhej?

sweet20
10. sep 2024

preco to chces davat banke? potom ti je poplatok zrazeny dvakrat.. raz spravcovska a potom banka

sweet20
10. sep 2024

ked das peniaze banke , ona posuva to spravc. spolocnosti, rovno treba tu banku preskocit

martinbud
10. sep 2024

Investovať priamo cez spravcovsku spoločnosť . Fondy sú fajn , odporúčam etf fondy

fido69
10. sep 2024

@sweet20 napisala "potom ti je poplatok zrazeny dvakrat.. raz spravcovska a potom banka"
To nie je pravda. Vstupný/vystupny poplatok sa účtuje len raz. Buď v banke alebo v spravcovskej spolocnosti pokiaľ ide o otvorený podielový fond.
Pokiaľ ide o uzatvorený na burze obchodvateľný fond, tak platíš zase len raz pri nakupe a raz pri predaji.

@sweet20 napisala "ked das peniaze banke , ona posuva to spravc. spolocnosti, rovno treba tu banku preskocit"
Môže byť a nemusí byť pravda. Pre tvoju informaciu sú to práve banky, ktoré v 80% zriaďujú spravcovské spoločnosti ako dcerske spoločnosti.

@sweet20 uz som to tu pisal. Máš v tom hokej. 😉

sweet20
10. sep 2024

@fido69 ano dvakrat je zrazeny... samozrejme na ucte sa to zobrazi iba raz, najprv si zrazi spravc. Spolocnost a potom banka a uz ocistene peniaze , teda tu almuznu dostane klient banky... tak mas v tom gulas.. naco radis nieco ked vidim, ze nevies o com tocis.. a uz ma neoznacuj, naco ma oznacujes ked mas v tom gulas a nevies o tom

fido69
10. sep 2024

@sweet20 No schvalne daj mi realny priklad, pretoze teraz uz klames. 😉

melanta
10. sep 2024

@sweet20 prečo sa durdíš na to, čo píš @fido69 ? Pravidelne investujem mimo bánk, ale rovnako roky investujem do dcérskej správcovskej spoločnosti banky do privátnych fondov a to čo píšeš, nie je pravda. Skús sa o tom pobaviť s niekým z bankovej správcovskej spoločnosti. A teda, almužnu nedostávam z týchto "bankových" fondov ani náhodou.

michal711
10. sep 2024

Každý týždeň rovnaká téma