Kde sa oplatí hypotéka?

10. mar 2023

Máte niekto prehľad v hypotékach? Z ktorej banky ste si brali? Chcem si požičať 100tis.

zmrzlinka2021
10. mar 2023

My VÚB, vždy veľká spokojnosť. Ešte máme úrok pod 1 percento.

martinmmartin
10. mar 2023

Podla toho kolko je vysledna cena objekut a aku cast budes financivat hypotekou a aku cast sama.
Cim viac vlastnych penazi mas tym lacnejsie ti difinancuju hypotekou zbytok.
Co presne planujes? Kolko mas nasetrenych vlastnych penazi na depizit?

summer23456
10. mar 2023

@martinmmartin vážne je to tak, že keď potrebuješ hypo len 20 tisíc a zvyšok máš, tak ti dajú nižšie úroky?

ankare
10. mar 2023

Prima banka

vikusjk
10. mar 2023

My sme po 10r vo VUB refinancovali pred 3r do Primy. Chyba bola, ze sme fixli len na tri roky, lebo nam skoncil fix prave teraz, ale stale nam aj po zvyseni dali najlepsi urok na trhu, cize sme to stale nechali u nich.
Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody a Prima ma otrasne retencne oddelenie, proste ak chces odist, chod, nebudu sa vobec snazit ponuknut ti lepsie podmienky, alebo nejake ustupky, aby si u nich ostala. Taktiez maju slabu flexibilitu v samotnych podmienkach hypoteky, cize ak chces nieco zmenit (napr. dlzku lehoty splacania, cim ovplyvnis aj vysku splatky atd) musis len preniest inam.
Ale celkovo sme spokojni a preto sme zatial stale u nich.
Druhu hypoteku na chalupu mame ale vo VUB, tu sme brali, ked manzel zmenil pracu a vtedy sa zase ukazali tie podmienky Primy, proste vo VUBke boli flexibilnejsi a dali nam tu hypo hned. Tam ale platim za vedenie uctu mesacne 6 € a to ma irituje, ale kedze sme ju brali len pred dvoma rokmi a urok bol nizsi, ako teraz davaju, tak to neriesim.

sasa1310
10. mar 2023

Kde sa oplatí hypotéka? Každému inde. Niekomu v slsp, niekomu v inej. Treba si to obehať, poprípade nájsť finančného poradcu. To sa nedá takto špecifikovať. My mame dve hypotéky v rôznych bankách lebo v tom čase s tou nehnuteľnosťou boli najlepšie podmienky v tých bankách pre nás. A vidíš každú máme inde.

martinmmartin
10. mar 2023

@summer23456 Samozrejme, banka si pyta uroky na vykrytie rizika. Ak si pozicias iba malu cast ceny objektu a zbytok dofinancujes sama banka nema riziko takmer ziadne. Ked nebudes splacat tak ti dom zabavia a banka ma cely barak za ktory oni museli zaplatit iba par drovnych.
To ie uplne ina situacia ked banka zaplati 90% ceny baraku ktory ty ked nesplacas oni musia zabavit, dat do drazby a modlit sa aby aspin dostali naspat to co tam vrazili- riziko stoji prachy

ttonicum
10. mar 2023

Je to individualne 🙂. Kazdy ma inu financnu situaciu, tym padom aj ine riesenia. Co je pre 1 vyhodne pre 2 vobec nemusi byt dobre. Skusali ste sa uz spojit s nejakou bankou alebo poradcom cez uvery na byvanie? 😊

slniecko5
10. mar 2023

Máme VÚB a spokojnosť, ešte 7 rokov so skvelým úrokom.

autor
10. mar 2023

@martinmmartin mňa sa ani nepýtali koľko mám peňazí. Iba mi predschvalili sumu, koľko mi vedia požiadať a akú minimálnu hodnotu musí mať nehnuteľnosť, ktorú by som kúpila.

autor
10. mar 2023

@sasa1310 ja som mala poradkyňu ale hneď mi ponúkla ČSOB a porovnanie nejaké som nevidela. A druhý poradca sa na mňa úplne vykašľal, povedal že sa mi ozve s porovnaním bank a neozval sa.

slniecko5
10. mar 2023

Inak ja som nebola s poradcom spokojná, ťahal to svojim smerom, najlepšie je obehnúť banky.

petamich
10. mar 2023

@martinmmartin podla mna nemas uplne pravdu 🙂 rizikova marza je jedna zlozka "ceny" hypoteky a ta sa pocita s viacerymi premennymi (a to ci beries 40% LTV alebo 80% LTV ti cenu nijako vyrazne neovplyvni, ovplyvnuje ju skor klientsky rating, bonita nehnutelnost ako taka a jej pripadna "predatelnost" a este x premennych a castokrat sa ratuje skupina nehnutelnosti resp. typologicky a nie konkretny kusc to by bola velmi dynamicka cenotvorba), cize nie neda sa povedat, ak si vezmes iba 20% LTV budes mat 1% US a ked si vezmes 80% budes mat 3% - moze to byt aj uplne inak

summer23456
10. mar 2023

@martinmmartin to som veru nevedela
@petamich asi najlepšie naozaj obehnúť všetky banky a zariadiť sa podľa toho

simca06022011
10. mar 2023

@summer23456 zbytocne budes obiehat vsetky banky, na co by si to robila? pozri si stranky bank, zakladny urok mas vsade, oni sa nepotrhaju aby ti dali teraz nizsi. SU aj porovnania, kde mas urok, poplatky za poskytnutie... vyber 2-3, posli dopyt. Fakt je ze prima a csob podla mna vedu davno v tomto. TB je podla mna draha, Vubku nemam rada zinyhc dovodov, podla mna su velmi spomaleni tam (riesime s nimi biznis ucty, uvery, financovanie.. nie raz nas v prime zachranili, ked nam skoro obchod padol, lebo sme mesiac cakali na vyjadrenie, nehnutelnost firmnu nam riesili mesiace.. prima za 3tyzdne aj s pravnikmi, nachystane zmluvy, dokonca vybavili aj nejaky zlepseny urok cez nejake fondy EU). Kazda banka je ina, kazdy ma ine skusenosti. Vymyslat nenavymyslas nic. A porovnania su ti aj tak na nic, proste to nikoho nebavi vypracovavat pre xy bank. Poradcovia vacsinou vedia kde sa to oplati, ty si to len zbezne over, lebo moze byt u nich aj provizia mozno brana do uvahy :D

https://universal.sk/hypoteky-a-uvery/?gclid=Cj...

simca06022011
10. mar 2023

@martinmmartin zakladna sadzba je rovnaka ci beries 90% alebo 50%

slniecko5
10. mar 2023

@simca06022011 vieš čo, nám sa oplatilo ich vtedy obehat, dali nám lepšie podmienky, ako boli na nete..možno to bol ojedinelý prípad, neviem.
Každopádne, urobili sme kolečko jedno doobedie, nič extra.

simca06022011
10. mar 2023

@slniecko5 ano ked si vyberies dve tri, vyjednas, ale zbytocne obiehat vsetkych xy bank. Ale tak ked niekto nema co robit :D

sakynka
10. mar 2023

Ahoj, viem ti poradiť a ukázať ti kde to bude vychádzať najlepšie, kľudne mi napíš 🙂

juhyvk
10. mar 2023

@summer23456 určite nie, úroková sadzba je rovnaká aj keď máte vlastné prostriedky alebo nie. Prirážka k úroku býva ak potrebujete vyššie financovanie, ako 80% z hodnoty nehnuteľnosti.

samuel_jurgos
11. mar 2023

Dobrý deň, to je veľmi individuálne. Záleží od veľa vecí a parametrov, napríklad: výška, koľko máte rokov, aký horizont, či máte deti, príjem atď. Napíšte mi prosím do správy, a tam sa o tom môžeme pobaviť bližšie. Verím, že vám dobre odporučím.

janulikt84
14. mar 2023

@simca06022011 keď berieš 90%je tam prirážka
Autorke: kazda banka ma svoje pravidla a oddelwnia kde sa dá niekedy vyjednať aj lepši urok,ale prima to urcite nema a ak si sama v uvere tak financovanie 70%
Ja pracujem so vsetkymi bankami a viem ti porovnat vsetko od uctu az po urok..moznosti predcasneho splatenia a atd..

bosorkabb
15. mar 2023

Nám dali najlepšie podmienku v slsp.