Kam investovať zdedené peniaze?

4. apr 2023

Ahojte, dostali sme sa k čiastke 120 000 eur v hotovosti. Dom mame svoj, auto nove, dieta male. Kam by ste peniaze dali? Kupili nejaku nehnutelnost? Prosim o radu, nechcem ich nechat len tak lezat na ucte. Dakujem pekne.

ivik4
4. apr 2023

Hej kupila byt a prenajimala

vikusjk
4. apr 2023

Joooj v dobrom zavidim a srdecne gratulujem 🙂 Ja keby som na tvojom mieste, investujem do nehnutelnosti. Podla mna je to dlhodobo najlepsia forma investovania. Ale tiez som zvedava na ine rady, co ti tu kocky daju 🙂

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
4. apr 2023

ja - pozemok...
alebo chatu , chatku v záhr. oblasti, možno staršiu chalupu...

marsmykkok
4. apr 2023

Ja by som možno skôr išla do rekreačnej nehnuteľnosti, nejaká chata. Budete mať miesto na relax a môžete aj prenajímať.

savoya
4. apr 2023

Tiez by som odporucila kupit nehnutelnost.Najlepsie novostavbu.

zobaka
4. apr 2023

ja by som kupila nehnutelnost v zahranici, mala by som kde chodit v lete a ked by sme tam neboli tak prenajimala

daniela1911
4. apr 2023

Buď novostavba, alebo apartmán pri mori so službami

vkatush
4. apr 2023

Jednoznačne nehnuteľnosť, to je najlepšia investícia v dnešnej dobe, podľa mňa. A dať aj do prenájmu a máš ďalší príjem.

Inak, v dobrom závidím 😂

teleskop
4. apr 2023

zavisi aku mieru rizika ches niest atd

rik01lulaka
4. apr 2023

Nehnuteľnosť alebo pozemky ( TTP, OP, lesy)

autor
4. apr 2023

Dakujem za rady. Riziko extra nechcem, peniaze chvalabohu nepotrebujeme na nic akutne. Chatu mame. Rozmyslala som, ze kupime prave ten byt, moze ho dostat dieta, ked vyrastie. V nasej lokalite sa da za to kupit starsi 3izbak alebo lepsi moderny 2 izbak, pripadne 1zbak v novostavbe. Co by ste z toho zvolili? Dakujem 🙂

babulkomale
4. apr 2023

Jedine novy byt, ked mate ostatne vyriesene. Lebo stary je stary uz teraz, zvlast ked ho chcete pre dieta.

daniela1911
4. apr 2023

Určite novostavbu, resp, čo najmladší murovany,
panelové byty majú svoju životnosť..

mima1608
4. apr 2023

@autorka, osobne by som do toho moderného 2izbaku išla. Také byty sú aj do podnájmov dosť vyhľadávané - aspoň teda v našej lokalite.
Inak, gratulujem k peniažkom, užite v zdraví ☺️

kabinka11
4. apr 2023

Tiež jednoznačne 2 izbak.

panelacikova
4. apr 2023

v nadpise je: zdedené peniaze... zrejme ich zdedil len jeden z vás.. či?

stevlikova
4. apr 2023

Investujte do fondov vo Finax-e

jaroslav81
4. apr 2023

Radiť kupovať byt keď ceny nehnutelnosti klesajú a aj najbližšie roky klesať budú je blbosť... JnT ma termínované účty 3.5% na 2 roky.. Byt by som kúpil až keď začnú klesať úroky a ceny znovu rasť...Aby ste nekúpili dnes a o rok budú o 15% lacnejšie.

vkatush
4. apr 2023

Kamoške tak rodičia kúpili byt, keď sa narodila a dali do podnájmu. Peniaze z podnájmu platili hypo, energie a časť jej odložili.
Po vysokej, keď sa chcela osamostatniť, dostala peniaze a byt, ktorý si prerobila podľa seba.

zobaka
4. apr 2023

tu na Slovensku by som nekupila nic, fakt radsej investovat v zahranici v teple, Kanarske, Spanielsko, Taliansko nejaky apartman

lelelienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka54321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
4. apr 2023

je v podstate jedno z akej časti SR ste, ja by som kúpila byt novostavbu 1izb v BA - vždy vždy vždy bude mať byt v hlavnom meste väčšiu šancu na hocičo (prenájom, rýchlejší predaj) než inde v SR 😉 v 90tych rodičia-podnikatelia pokupovali deťom byty v BA a keď sme boli teens tak som závidela tým deťom, že mali kúpené byty v BA, žiadny intrák ich nečakal, žiadna hypo...

lelelienka
4. apr 2023

Ja som zastanca investovania do nehnutelnosti. Urcite by som ale kupila novostavbu, radsej aj mensiu. Zatial na prenajom, neskor moze byt pre dieta.

@jaroslav81 no to je jeden pohlad, samozrejme nikto nema vestecku gulu, ale ja si myslim, ze ceny novostavieb sa nijako dramaticky neznizia, najma vo vyhladavanych lokalitach, neviem teda kde zvazuje kupu autorka. A ak by ju hned prenajala, moze zacat hned zarabat, co ciastocne alebo aj uplne moze kompenzovat pripadny pokles ceny o rok ci dva. A ak by aj nie, urcite to vykompenzuje znehodnotenie, ktore by mala keby pri tejto extremnej inflacii dala peniaze na terminak alebo susila v banke na beznom ucte… V dlhodobom horizonte na kupe bytu vzdy moze len ziskat.

Ceny starsich bytov to je trosku o inom, tie pojdu skor dole, ale to by som nekupovala, lebo to casom budu aj tak len naklady navyse.

lelelienka
4. apr 2023

@zuzanka.zuzu jediny problem tohto planu je, ze 120 000 jej na nejaky slusnejsi 1izbacik novostavbu v normalnej lokalite v Bratislave nemusi stacit

zuzanka.zuzu
5. apr 2023

@lelelienka som z BA a zajtra podpisujeme za 120 1izb v novostavbe 😉 žiadny problém, problém vždy vidia a majú len iní ľudia 😀

lelelienka
5. apr 2023

@zuzanka.zuzu ok, tak daco sa mozno este da najst, ale asi si clovek nemoze velmi vyberat. A v akej lokalite ak sa mozem spytat?

vlado818
5. apr 2023

@zuzanka.zuzu ano ale napiste aj m2 plochy bytu ( bez balkona a pivnice a lokalita)

zuzanka.zuzu
5. apr 2023

@lelelienka nenapíšem presne kvôli takým ako @vlado818 😀 furt nejaký problém, ten byt je onaký, henten je makový, im by nebola dobrá ani eurovea... vladko, v pentagone 19m2 sme kúpili 😘