Je reálne postaviť holodom do 55 000 eur?

11. sep 2023

Od rodiny sme dostali pozemok a moja otazka znie, je realne postavit holodom do 55000 s tym,ze zvysok uz dostavame svojpomocne? 55 tisic dostaneme od mojich rodicov. Dakujem

alickapusinka
11. sep 2023

Svojpomocne teraz staval sused pomocou kamarátov a trvalo mu to dva roky. A viete všetko sami alebo remeselníci budú musieť prísť viac robota ako materiál všetko drahé. Aby ste to nakoniec neoľutovali a môže trvať aj niekoľko rokov aby ste to dali do obyvateľného stavu. Tak všetko alebo nič.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. sep 2023

@alickapusinka mame kamaratov,znamich. Muzov otec nam vie porobit a mm vie vela veci spravit sam

autor
11. sep 2023

@kukulda1234 my planujeme bungalov cca do 130m2. Pozemok ma 1800. A muz vie spravit aj branu,jeho brat elektriku znami kurenie atd.

anjelicek26
11. sep 2023

To nevidim realisticky... ale dolozila by som do hypoteky, bude nizka, pri tej sume, co uz mate...

catherinah
11. sep 2023

Mne príde ta cena nerealna.

evita88
11. sep 2023

Samozrejme zalezi od toho aky dom. Uprimne, za 55 tisic vela vody nenamutis. Len technologie ako voda, kurenie, okna stoja v tisicoch. Za mna vela stastia. Dnes slusny dom, ktory bude trocha aj vyzerat a nebude katalogova prisernost za menej ako 200 tisic nepostavis.

autor
11. sep 2023

My budeme ziadat hypoteku pre mladych do 35rokov kde nam daju 100%ceny vystavby domu. Rucit chceme pozemok

eeffka
11. sep 2023

Az miniete 55tis z coho budete financovat zvysok? To ti ledva vyjde na zakladovu dosku ,mury a ak boh da strechu. Az potom zacina sranda , technologie na novostavbu musia byt a idu do tisicov.
My prerabame chalupu(stary dom) , svojpomoc ale material kupit musis, technologie nemusime lebo dom je skolaudovany a odhadujem to niekde ma 30tis konecna suma, teraz sme na 15 ( trva nam to zatial 2r, len z platov)

autor
11. sep 2023

@evita88 znamy nam vyratal cenu cca 64 tisic holodom

eeffka
11. sep 2023

Z cca 64 bude 84, a to ti hovorim v dobrom

anjelicek26
11. sep 2023

Poriadne si to premyslite a nerobte unahlene rozhodnutia...Jedna vec je vyratana na papieri a tych 20- 30 percent, co to nakoniec stoji viac... a ziaden znamy prosim fakt najhorsie takto planovat...vytiahnut drevodom na kluc sa da pod sto tisic, ak si potom dorobite instalacie a kupelne sami... ak je muz sikovny tak to pojde, ale menej fakt nerataj...

autor
11. sep 2023

@eeffka z hypoteky. Rodina nam nejake peniaze da

st_277
11. sep 2023

zalezi m2, to mate tak svojpomocne na 3 izbak

h2
11. sep 2023

Veď pozemok máte zadarmo a ešte máte aj 55000 od rodičov. Sú ľudia, ktorí si musia zobrať hypotéku už len na to, aby kúpili pozemok. Ste mladí. Ak aspoň priemerne zarábate, dajú vám hypotéku, že nemáš absolútne problém postaviť slušný dom pre rodinu.

autor
11. sep 2023

@h2 ja zarabam cca 1200 muz 880€

ariannazara
11. sep 2023

Nie a ešte raz nie. Spraviť si niečo je dobre, ale vidíš aké sú ceny materiálov? Ze strecha teraz stojí 20 tisíc ze okna stoja 20 tisíc. A to sme už na 40? Aj keby mal ten dom 60m2 šanca je nerealna;( bohužiaľ, stavali sme dom viem aké sú ceny. Takže zbytocne sa do toho púšťať.

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cubo2
11. sep 2023

Za tú cenu postavíš hrubú stavbu na 130m2 bungalov. To je tehly plus strecha. Možno ak budete mat šťastie, tak aj okná sa vám vojdú. Ostatné budeš musieť financovať hypotékou, najmenej ešte 80 tisíc budete potrebovať, ak chcete mať dom dokončený do nejakého štandardu. Samozrejme iba dom. Na nejakú bránu a plot môžeš rovno zabudnúť, to bude chcieť ďalšie peniaze.

adka176
11. sep 2023

No chcela by som mať takých rodičov....a ty sa ešte bojíš? My sme si museli brať hypotéku aj na pozemok aj na dom...ani cent mi nikto nedal...

autor
11. sep 2023

@cubo2 my nejdeme stavat tehlovy dom ale s kvadrom ytong vraj je to lacnejsie a rychlejsie sa to postavi.

autor
11. sep 2023

Znamy nam povedal,ze v pohode to dame za 55. Navyse byvame u rodicov takze vsetky peniaze dame do domu

autor
11. sep 2023

Mne je jasne,ze za 55.tisic nepostavime komplet dom. 55 si budeme musiet zobrat ale urcite to bude realne. Takze 11000 dame za dom

cubo2
11. sep 2023

Možno, ale to ci máš tvárnice z ytongu alebo tehly je pri cene domu miniatúrny rozdiel.

Ale ja som asi nepochopil ten holodom. Autorka, očakávaš, že za tých 55 tisíc bude dom obývateľný, hoci sparťansky, ale taký, že sa bude dat bývať?

anjelicek26
11. sep 2023

Znamy, ktory povie "v pohode to date do 55 tisic" nema prehlad o dnesnych cenach... skutocne si to prosim dajte nacenit vo viacerych firmach, ide o vela penazi... mama si tiez dala "znamemu" spravit strechu, narusil jej statiku celeho domu, cista katastrofa...ale tak "usetrila"...

dota6
11. sep 2023

Dostavali sme pred 3 rokmi a dosť sme si robili svojpomocne. Dom 150m2 a teda 55000 je málo a ten čas, ktorý do toho ako svojpomocník dáš ojoooj. Keďže kamoši, brat atď nie vždy budú mať čas a budú stáť v pozore lebo vám treba stavať. Viem o čom hovorím, mne robil elektrinu brat ale keďže je elektrikár s papiermi, tak má toľko práce, že na mňa si musel hľadať čas, lebo mal plno.
Pozemok sme mali, nasporené sme mali obaja niečo, takže sme vedeli niečo spraviť vo vlastnej réžii a potom zbytok hypo.
Ak sa na to cítite, choďte do toho. Mnoho ľudí, je na tom horšie ako vy 😉
mMasaker položky bol dovoz materiálu, ale pokiaľ mate známeho aj v tomto fachu ... potom prenájom bagra a výkopové práce :D to som tiež pozerala, že hmmm, asi si kupim bager. Neviem ako teraz, ale keď sme stavali, tak celkom bola vysoká cena za drevo, čiže strecha je dosť položka. Potom všetky výmery od geodeta, tam sa to tiež v 100kach eur pohybuje (zakresenie na začiatku a reálny stav ku kolaudácii) a samotný projekt a navrhy a konzultácia.
Ale hor sa do toho 😇 pre mňa to bol krásny čas, keď sme stavali náš dom. Len prosím reálne mysli. Fakt si napíš na papier čo všetko to obnáša a pozri ceny v stavebninách sama, pozri cenu betónu, dreva, kameňa, železa, požičovne náradia, aké cenníky majú dopravcovia v okolí a pod. Už len to aké základy bude treba, koľko betónu len vyleješ do nich 😉

autor
11. sep 2023

@cubo2 nie asi som to nenapisala spravne. My chceme aby nam firma postavila len zaklady vnutro mi si uz dorobime. Elektriku, kurenie, vodu atd. si budeme robit sami.

autor
11. sep 2023

@anjelicek26 stavia domy takze vie

anjelicek26
11. sep 2023

Tak ten chlap sa tiez zivi robenim fasad a striech a vidis... nic si nepreveril, neskontroloval, spravil "skvelu tazku strechu" na dom, ktoreho statika to nemala sancu uniest... nasledky to ma bohuzial take, ze ten dom o par rokov mozu zburat, ak nechcu, aby im padol na hlavu...

jankaju
11. sep 2023

Základy predstavujú len základové pásy a základovú dosku + ležatú kanalizáciu. To vnútro môžete robiť až keď budete mať uzavretú hrubú stavbu - steny, stropy, strechu a výplne otvorov t.j. okná a dvere. Čo si predstavuješ pod pojmom holodom?