Je potrebný súhlas oboch rodičov na zrušenie poistky dieťaťa?

smesmesmejko
12. máj 2014

Ahojte, vopred dakujem za akykolvek prispevok! Chcela by som sa opytat, ci mi niekto nevie povedat, ci na zrusenie poistky dietata je potrebny suhlas obidvoch rodicov??? Partner je rozvedeny, svojej byvalej manzelke plati vyzivne ako ma predpisane sudom. Bohuzial ale prednedavnom prisiel o pracu a zatial pracuje len na dohodu, tak ziadal sud o znizenie vyzivneho s tym, ze okrem vyzivneho plati dietatu kazdy mesiac aj poistku, ktoru uzatvarali po narodeni dietata... samozrejme to sud neakceptuje a "nezaujima" to ani jeho byvalu, ale financne nam to naozaj dost blbo vychadza, tak sme sa informovali o zruseni tej poistky a "makler" nam tvrdil, ze na jej zrusenie je potrebny suhlas oboch rodicov... je to pravda??? To naozaj neexistuje moznost zrusit poistku, ani v pripade, ze uz nie su manzelia...? Byvala s tym suhlasit urcite nebude...

martina646
12. máj 2014

S poistkou moze disponovat (rozumej ziadat o zmeny, navysit, znizit a aj zrusit) len POISTNIK. Pozri, kto je na zmluve uvedeny.

liz_lemon
12. máj 2014

@smesmesmejko makler klame, lebo pride o provizie, ak je otec poistnik, tak ju moze kludne zrusit

sisaha
12. máj 2014

@smesmesmejko poistku môže zrušiť poistník.. Takisto môže prestať platiť a poistka bude časom zrušená. Poistka je vec dobrovoľná. Treba ale ratat s tym, ze pride o peniaze - podla toho ako dlho poistka funguje

woman44
12. máj 2014

@smesmesmejko Ak je poistník on, môže zrušiť. Ak ona, tak nech jej povie, nech to platí ona. Ak sa nebude poistka platiť, automaticky zanikne.

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

Partner je v zmluve uvedeny ako poistnik, potom ako 1.poistena osoba, jeho byvala je uvedena v zmluve ako 2.poistena osoba a ich dieta ako poistene dieta. Teda je to zrusitelne? Dievcence, vy pracujete s poistkami, je to teda na 100%? Dakujem, pekny dnik

satanka1
13. máj 2014

@smesmesmejko ja som rušila poistku sama..bez povolenia ex...ako poistník som bola vedená ja..ani nevie,že som ju zrušila
to platí poistku aj jej? ked je ona ako poistená osoba?

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

@satanka1 tak asi ano, ked je to tak uvedene v zmluve... ☹ neviem, tiez sa v tom velmi nevyznam, preto prosim o rady...

vulka
13. máj 2014

@smesmesmejko To ale znamená, že zruší poistku nielen dieťaťu ale aj bývalej.

maribell
13. máj 2014

@smesmesmejko podla toho co si napisala vyplyva ze tvoj manzel poistku zalozil cize ju moze aj zrusit ..to kto je poisteny uz nehra v zruseni zadnu ulohu .. ale v pripade zrusenia zmluvy zrusi poistku aj byvalej manzelke ... inak nechapem ze to tvoj manzel vobec plati

jastemi
13. máj 2014

Ja som rusila poistku dvojickam, jednemu som bola poistnik ja druhému manzel, tak som vypisala dve papiere jeden s mojimi udajmi druhy s manzelovymi a zostatkovu sumu dala vyplatit na jeden ucet ( moj) a vlozila do jednej obalky. Mne zrusenie uznali a manzelovi napisali ze nech posle overeny podpis do urciteho dátumu, inak peniaze vyplatia na adresu ,nie na ten isty ucet ( troska chore) my sme to nechali tak a po case peniaze poslali na sek a poistku zrusili.

satanka1
13. máj 2014

@maribell
@smesmesmejko presne,preto som sa pýtala...ešte dieťa ok..to je prirodzené..stále je jeho ..ale bývalej žene? no určite!
treba sa popýtať,že nechce platiť na ňu,ale len na dieťa,čo by to vyšlo...to by možno aj vedel ďalej platiť..určite viac ako polovicu tam má bývalá.

25daniela
13. máj 2014

@smesmesmejko poistnik je najdolezitejsi, ten makler je dobra svinucha, uz by som sa s nim nebavila a isla rovno do poistovne, s ktorou je uzavreta poistka. Samozrejme ze moze zrusit, alebo ako niektore predo mnou napisali, jednoducho neplatit a po zruseni vyplatia zostatkovu hodnotu, ak je to poistka aj s neakou sporiacou castou

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

@25daniela je to sporiaca poistka, preto sa s tym chcel ohradit aj na sude pre znizenie vyzivneho, lebo v 18.tich by mal dostat nejake peniaze a uz to vlastne plati 9rokov...

25daniela
13. máj 2014

@smesmesmejko tak ak nema na platenie, tak nech to zrusi a budete mat na prilepsenie.

25daniela
13. máj 2014

@smesmesmejko a pekne to pochodit, nedat sa, ono sa treba dohodnut s poistovnou, k akemu datumu sa to zrusi, oni iba na vyrocie, a pred vyrocim 8 tyzdnov treba napisat vypoved. Da sa s nimi ale aj dohodnut, ze vy to uz prestanete platit a oni si to potom odpocitaju z tej sumy, ktoru by mali poslat. A na vyrocie sa to ukonci.

25daniela
13. máj 2014

@smesmesmejko ja som asi pred dvoma rokmi ukoncovala zmluvu, ale ja som vyckala do 11steho vyrocia, lebo po desat rokoch sa mi vyplatila neaka ciastka a potom to vychadzalo ze v dalsom roku je najvygodnejsie to ukoncit. Kazda zmluva ma aj presne dane odkupne hodnoty a podla toho by ste mali aj vediet, kolko vyplatia po zruseni poistky.

25daniela
13. máj 2014

A ako som trefne citala niekde v neakej diskusii a zacinam sa k tomu priklanat, ze poistky su jeden velky odzub 😀 😀 😀 ale pokila na to mam, tak to strpim a keby bolo treba setrit, tak zacnem na tom

sisaha
13. máj 2014

@smesmesmejko takze takto.. ak to chce uplne zrusit poziada o zrusenie a tym mu padne cela kompletne zmluva a bude mu vyplatena odkupna hodnota.
2. Moze odtial nechat vyhodit manzelku ako druhu poistenu osobu, alebo aj dieta (to je uz na nom). On by potom bol poisteny nadalej a platil by iba za seba.
3.moze poziadat poistovnu, aby exka presna na poistnika a platila si to sama, ale potom tych 9 rokov co platil prejde do jej ruk pri dobehnuti poistky.

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

@sisaha Ako zistim odkupnu hodnotu, mam v zmluve tabulku, kde je odkupna hodnota v styroch stlpcoch, podla rokov platenia - 1,2,3,5,10,15,18 a v percentach 3%,4%,6%9%, Zmluva plati od 1.9.2013, konci 2021, cize uz to plati viac ako 10rokov... Je tu aj tabulka na rozsah narokov, kde je napisane, ze kapitalova hodnota bude vyplatena 1.a2.poistenemu rovnym dielom. Zmluva bola uzatvarana este v poistovni Ergo.

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

@sisaha 2003 samozrejme, nie 2013 :-P

sisaha
13. máj 2014

@smesmesmejko presnu vysku odkupu mu povedia na infolinke, kedze vynosy sa kazdy rok menili. tie tabulky su iba orientacne.

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

ak by teda chcel zrusit poistku, tak ku datumu 1.9. 2014? resp. 6,ci 8 tyzdnov predtym podat ziadost?

sisaha
13. máj 2014

@smesmesmejko ziadost moze podat aj teraz, zanikne o 6 tyzdnov, ale najlepsie ak zajde osobne do pobocky a vypoved a ziadost o vyplatenie odkupnej hodnoty da tam.

sisaha
13. máj 2014

@smesmesmejko ale na jeho mieste, si tu poistku necham - aspon co sa tyka jeho - ostatne osoby moze zrusit..aby neprisiel o peniaze a on bol poisteny.

leonela666
13. máj 2014

@smesmesmejko nechať zmluvu zaniknúť pre neplatenie veľmi neodporúčam, ono to môže trvať aj pol roka, najprv len vypisujú upomienky. Je to síce jedna z možností, ale ja by som radšej zvolila tzv. výpoveď dohodou, to znamená, že poistka by mohla byť zrušená aj skôr ako k výročnému dňu, len do žiadosti treba uviesť - žiadam o zrušenie poistnej zmluvy č....... dohodou k najbližšiemu možnému dátumu. Uvidíš čo odpíšu, poisťovne to zvyknú akceptovať, ale záleží aj ako je zmluva urobená. Ja som tak rušila zmluvy zatiaľ v dvoch poisťovniach a nebol problém, zrušili do 15 dní od doručenia... jednoducho keď nie sú peniažky, tak s tým nič nenarobíme...
Alebo priateľ nech vyhodí zo zmluvy exmanželku a zároveň požiada o zníženie poistného o sumu čo stálo krytie pre ňu...aj to je cesta... 😉

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

@sisaha takze, drahy prisiel z prace a podala som zavadzajucu informaciu... to, ze poistku nemoze zrusit sam mu nepovedal makler, ale priamo v poistovni... vraj pritom musia byt obaja, podla toho co ste mi tu pisali je to blbost, ide teda o neznalost pracovnicok danej poistovne? 🙂

smesmesmejko
autor
13. máj 2014

@sisaha vraj bola poistka uzatvarana s tym, ze ak by sa ktoremukolvek z nich nieco stalo, tak dietatu by bolo z poistky vyplacane nieco ako sirotske... neviem, ci je tato informacia podstatna?

danielahamar
13. máj 2014

@smesmesmejko tým pádom sú tam obaja rodičia napísaní a to znamená, bohužial, že musia to podpísať obaja, rušila som prednedávnom takú poistku v allianz

sisaha
13. máj 2014

@smesmesmejko podla mna blbost... ak prestane platit, poistka zanikne.. Ved pozri zmluvu.. kto je poistnikom.. moze byt len jeden a ten moze aj zmluvu kedykolvek skoncit.

25daniela
13. máj 2014

@smesmesmejko tak je to potom neaka specialna zmluva