Je nutné poistenie bytu v paneláku?

mogaa
8. júl 2019

Kočky viete mi poradiť či pri byte v paneláku treba poisťovať aj byt alebo len domácnosť? Poisťovák mi povedal, že plnia vždy len z 1 poistky(tú máme cez správcu na celý panelák) , z tej nižšej...Zároveň mi povedal že keďže chcem poistenie vandalizmu(rozbitie okna a pod.-bývame na prízemí) tak nech si poistím aj byt, lebo v tej rámcovej za celý panelák to zrejme nebude...Dávate si aj byt aj domácnosť? Ktorá poisťovňa nerobí pri plnení problémy?Bývame na prízemí chcem to hlavne kvôli novým vonkajším roletám keďže nebudú najlacnejšie...

eva_eva
8. júl 2019

@mogaa je rozdiel poistka bytu a domácnosti. To čo opisuješ je poistka, ktorú paušálne platíš, ale napríklad keď si byt ideš kúpiť a berieš hypo máš poistku povinnú k tomu a v tom je zahrnuté všetko aj keď vám susedia niečo urobia alebo vy im.

opuska
8. júl 2019

@mogaa presne ako pise eva_eva, je to rozdiel, v ramci bytovky mate nejake spolocne poistenie, ale to je myslim, ze keby napriklad vyhoreli spolocne casti alebo by vykradli pivnicu a ukradnu tvoj bicykel, poistenie domacnosti sa vztahuje na konkretnu domacnost.

mogaa
autor
8. júl 2019

@opuska nooo my máme spoločnú poistku na nehnuteľnosť ako takú- tá je komplet na celý panelák..... je platená cez správcu.....čiže ak praskne napr. potrubie mimo bytu - ide to z toho poistenia....ak by prasklo potrubie v byte tak z poistenia domácnosti.....len ja chcem aby tam boli poistené napr.aj okná sklá na oknách(bývame na prízemí)+aj vonkajšie rolety

@eva_eva

sedem
9. júl 2019

@mogaa poistenie bytu znamena poistenie tzv nehnutelnych veci, cize keby si otocila byt hore nohami, nespadne to- takze dvere,okna, zarubne, podlahy, kuch.linka, vstavana skrina..domacnost zahrna hnutelny majetok-teda nabytok s kt.vies hybat, spotrebice, z domovej poistky sa plni tak ako si napisala, ak napr.praskne potrubie-stupacky mimo tvojho bytu a teba vytopi...

savoya
9. júl 2019

@mogaa Jednoznacne poistovna Alianz.Mam poisteny byt a domacnost.Peniaze mi bez problemov vyplatili na ucet a to velmi skoro.

barrilla
10. júl 2019

Manžel je poisťovák, robí všetky poisťovne, myslím, že aj Generalli je dobrá, a najdlhšie to trvá v Kooperatíve. Najlepšie však je, ak si dáš urobiť viacere cenové ponuky a porovnáš. Niekedy sú aj akcie na poistenie.