Je možné vziať hypotéku, keď ešte máme úver?

14. apr 2021

Ahojte, partner zobral pred dvoma rokmi úver 12 tisíc na auto (nepíšte mi prosím že to bola hlúposť, viem o tom). Kúpili sme auto a podarilo sa nám ešte aj našetriť. Čoskoro budeme mat 10 tisíc na ucte. Tento rok by sme chceli začať stavať domček, moja otázka teda je či je možné zobrat hypo ak máme úver. Alebo by bolo lepšie vyplatiť úver a až potom zobrat hypo?

gertrudka222
14. apr 2021

Preco to bola hlupost? pokial to auto potreboval, tak radsej zobrat uver a kupit novsie ako kupit stary crep a potom do neho dat este dalsie peniaze. Co sa tyka hypoteky, tak to sa tazko posudzuje, ked ze hypoteka sa odobruje na zaklade prijimov a vydavkov

autor
14. apr 2021

@gertrudka222 prave preto, že to auto nepotreboval tak surne. Mohli sme počkať a mat ho aj bez uveru

katulastraka
14. apr 2021

uver nie je problem, pokial vam po odratani vsetkych vydavkov a splatok ostava dostatok na zivobytie 🙂 skuste sa poradit s dobrym financym poradcom

petamich
14. apr 2021

ak mate dostatocny prijem, tak vobec nevadi, ze uz mate nejaky existujuci uver, tym chcem povedat, ze najlepsie spravite ak pojdete do banky/za financnym poradcom, date si spravit predbezny vypocet, kde uvediete prijmy aj vydavky a uvidite ako vam to ne/vyjde a podla toho sa potom rozhodnete resp. dobry poradca vam i poradi :D

bubalea
14. apr 2021

Ak máte na to dostatočný príjem tak s tým problém mať nebudú. Prípadne by som to možno riešila s nejakým poradcom, či by sa už ten úver čo máte nedal nejako refinancovať a v podstate spojiť s tou hypotékou

hviera81
14. apr 2021

na hypo aj tak potrebujete vlastne zdroje, takze by som uver nevyplacala.
ak chcete stavat, tak najlepsie zacat, kupit pozemok a nieco uz postavit z vlastnych. a potom zobrat hypo na vystavbu.

annamalaga
14. apr 2021

Najlepšie by bolo, keby ste už mali kúpený pozemok.

simonah73
14. apr 2021

a mozno by som to riesila tak, ze hypotekou vyplatit aj ten uver, lebo urcite bude mensi urok na hypo ako na spotrebaku.

ernesternst
14. apr 2021

Z vlastnej skusenosti- akurat dokoncujeme/kolaudujeme dom- je dobre mat na ucte, pripadne ziskat pocas vystavby orientacne aspon 30 % z celkovych nakladov na dom. Banka vam totiz pri postupnom cerpani nikdy neda peniaze dopredu, ale vzdy az za dokoncene prace na stavbe. Niektore banky dokonca az po dokonceni suboru prac- napriklad bez osadeneho kurenia vam nevyplatia ani za omietky... prosto treba mat rezervu

autor
14. apr 2021

@annamalaga pozemok už mame, priateľ zdedil po babke

annamalaga
14. apr 2021

Tak to ešte chvíľu dosporit nech máte aspoň 20000€ a určite Vám zvyšok banka da