Je bolestné úrazový príplatok?

8. feb 2023

Zdravim mal som v praci uraz, doktorka mi obodovala uraz na 20 bodov tak som si myslel ze za kazdy bod budem mat 24€ lenze teraz mi prislo ze bude mi vyplateny urazovy priplatok za prve 3 dni urazu 24€ a za zvysne 10€ tak sa chcem spytat ci je to to bolestne a preco to neni 20x24€ vdaka

slavkadud
8. feb 2023

To co ti oboduje, to ti poistovna vyplati naraz, to je proste jedna suma a potom je dalsi priplatok, co mozes dostat za jednotlive dni. Neviem, ktore je ktore, v tych nazvoch sa nevyznam.

martinp288
8. feb 2023

suma úrazového príplatku je 55 % denného vymeriavacieho základu od prvého dňa péenky vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania do jej tretieho dňa, 25 % denného vymeriavacieho základu od štvrtého dňa péenky vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania.

autor
8. feb 2023

@slavkadud cize vlastne dostanem pnku + urazovy priplatok + bolestne?

martinp288
8. feb 2023

Máš aj poistenie v komerčnej poisťovni ? Úrazové, životné, investičné poistenie ?
- dostaneš PN - prvých 10dní hradí zamestnávateľ, ďalšie dni soc. poisťovňa.
- dostaneš úrazový príplatok
- ak máš ďalšie poistenie, tak aj plnenie od nich. Samozrejme ak máš v poistení krytú PN, resp. úraz. Treba pozrieť poistné podmienky

kacena4
8. feb 2023

bolestne a spolocenske uplatnenie sa ziada po ukoncenin pn ak si dobre pamatam tam sa rada doba aj nasledky aspon ja som tak mala

autor
9. feb 2023

@martinp288 komercne mam to uz mi vyplatili akurat ten urazovy priplatok nwm co je lebo som ratal s bolestnyn za tych 20 bodov co mi dala doktorka po skonceni pn