Invalidný príspevok po úraze v práci

mika20
14. nov 2015

Dobry den chcela by som sa spytat ak mal niekto uraz v praci a ma trvale nasledky a aj lekari uznaju ze ma narok na invalidny prispevok ako je mozne ze ked si poda niekto cez socialnu poistovnu ziadost na invalidny tak mu to zamietnu?viete poradit?vopred dakujem

sissy27
14. nov 2015

@mika20 niečo ako "invalidný príspevok" ani neexistuje, takže treba si ujasniť, čo vlastne žiadaš... tipujem, že sa pýtaš na "invalidný dôchodok" - pokiaľ ho sociálna poisťovňa zamietla, tak aj vo vyjadrení musí byť napísaný dôvod zamietnutia
každopádne nech sa páči, tu sú podmienky, ktoré musia byť splnené
http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s
a o vzniku / trvaní nároku na inv. dôchodok rozhoduje posudkový lekár sociálnej poisťovne, nie obvodný či iný ošetrujúci lekár...

mika20
autor
14. nov 2015

@sissy27 hej myslim invalidny dochodok a co sa tyka podmienok ktore musi dotycny splnat tak to splna.a to ze o tom rozhoduje posudkovy lekar socialnej poistovne viem

sissy27
14. nov 2015

@mika20 tak si treba prečítať vyjadrenie zo sociálky, prečo to neuznali...

kaktusik007
16. nov 2015

@sissy27 tam to nie je 🙂
@mika20 musis si precitat vyjadrenie posudkoveho lekara - napisal ti do posudku konkretny bod, ktory spada k tvojej diagnoze, a napisal ti tam aj presne % kolko ti priznal - ak priznal.
ak je tych percent 40 a menej - narok na vyplatu invalidneho dochodku nie je.
Presne znenie diagnoz -- to je priloha cislo 4 zakona o socialnom poisteni.

Nestaci splnit len tie podmienky co uvadza socialna poistovna -- to su podmienky na VYPLATU. Je potrebne mat dlhodobo zdravotny stav v sulade s prilohou.