Inflácia Allianz

18. apr 2023

Tie čo máte Allianz volali vám že kvôli inflácie zdvihnú splátky o 10 percent?Mne volala pani a chcela to vybaviť cez telefón,chcela odo mňa osobné údaje ako rodné číslo,číslo op jeho platnosť atď.Pytam sa či každému takto volali alebo či to není klamstvo.Samozrejme údaje som jej neposkytla ,povedala som jej že pôjdem radšej osobné na pobočku.To sa jej nepáčilo a zložila

doriiis
18. apr 2023

To bol čistý podvod.Cislo zablokovať.

lelelienka
18. apr 2023

Sice nemam nic u nich, ale toto mi pride vrcholne neprofesionalne. A navyse, tie udaje musia mat ked uz si klient. Divne.

vevapeto
18. apr 2023

Nie je to podvod ale telefonicky by som to neriešila.

autor
18. apr 2023

@lelelienka Veď presné údaje moje musia mať,keď sme spísali zmluvu na pobočke som im poskytla údaje na seba.

autor
18. apr 2023

@vevapeto Určite pôjdem tam niekedy osobné opýtať sa na to.

sowka
18. apr 2023

Pravdepodobne to s vami chcela urobiť elektronicky, pracujem v Allianz, takže viem. Všetko by vám prišlo do mailu, kde by ste to museli ešte potvrdiť neviem, či vám toto povedala, alebo nie. Nie každý je asi ochotný to vysvetliť do telefónu. Ale podvod to nie je 🙂

autor
18. apr 2023

@sowka Nie, to nepovedala

hiro
18. apr 2023

@sowka Somarina. Nie je mozne aby od nej ziadali tieto udaje ktore ma rovno pred sebou v pocitaci.

sowka
18. apr 2023

@hiro to nemala, to je pravda.

vevapeto
18. apr 2023

Ja som toto riešila minuly mesiac v Allianz a potreboval aj OP.

autor
18. apr 2023

@vevapeto Tiež ti zdvihli splátky o tich 10 percent?

natalkaaaa258
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
18. apr 2023

O akych splatkach pises? Splatky coho? Nam prave prisiel novy predpis poistky za dom a domacnost a suma bola po indexacii zdvihnuta.
Ale prislo to mailom.

vevapeto
18. apr 2023

Ešte neviem, že pred výročím zmluvy mi dajú vedieť, ak nebudem so splátkou spokojná, tak to zruším.

autor
18. apr 2023

@0silvia0 Splátky v Allianz máme životnú poistku ja aj deti,že splátka čo platím každý mesiac má ísť hore o 10 percent kvôli inflácii.

mima1608
18. apr 2023

Mne dvihli životné poistenie na začiatku roka. Neriešila som. Ale ak to zasa ide hore o 10% tak dovi dopo. Radšej to zrušíme, aj tak to nikdy nevyužijeme, len roky a roky platíme.

autor
18. apr 2023

@mima1608 Ja to platím zatiaľ štvrtý rok,no neviem má to aj svoje nevýhody ale keď budú mať deti 18 dostanú aspoň niečo ako na štart do života.

mima1608
18. apr 2023

Ja tam sporenie nemám. Vyslovene len poistku - ja a muž. Dieťatko sa nám ešte len narodí, neviem zatiaľ kde ju poistim, ale viem, že sporenie jej dám mimo poistky ☺️
Napríklad manžel si chcel uplatniť preplatenie nejakého úrazu a také všelijaké papiere od neho pýtali, že sa na to vykašľal. Ja to platím už 9 rokov a nič z toho.

autor
18. apr 2023

@mima1608 Staršia dcéra mala zlomenú ruku,jasné chceli papiere čo som s ňou bola u dr aj všetky kontroly keď jej dali sadru hore a dole,no peniaze zaplatili do týždňa už si nepamätám koľko presne to bolo cca 500 eur

martinp288
18. apr 2023

Slušná poisťovňa pošle predvýročný list a klient sa rozhodne či indexáciu príjme, alebo nie. Taktiež klienta skontaktuje jeho agent, ktorý má zmluvu v správe a dohodnú sa, či bude návšteva pobočky, doma, alebo na diaľku. Ak sa vám ozve niekto o kom neviete nič a hneď rieši obchod, tak ďakujem pekne.

martinp288
18. apr 2023

@mima1608 ako viete že nevyužijete? Buď máte nastavenú zlú poistku, alebo máte krištáľovú guľu a viete, že nepríde žiaden úraz, choroba atď...

drobcek17
18. apr 2023

Mne v Allianz nezdvihli poistku na syna, ale za dom mi prišla suma vyššia o 35€. Poriadne ma to vytočilo, keďže minulý rok mi zdvihli o 20€ s tým, že sme dostávali dom a zdvihla sa jeho hodnota. Tento rok sme nerobili nič a zdvihli to znovu.

melanta
19. apr 2023

@mima1608 aj ja som si myslela, že to nikdy nevyužijem. A potom som zrazu skončila na onkológii. Nikoho v rodine sme s týmto ochorením nemali, ja som žila zdravo. Čerpala som z poistky PN, hospitalizáciu a potom aj jednorazové vysoké plnenie za kritické choroby. Nikto nemôže povedať, že sa mu nič nestane alebo že neochorie.

0silvia0
19. apr 2023

@drobcek17 a prečo ťa to vytočilo? Ja som to práveže uvítala a idem poistku ešte navýšiť. Mala som ohodnotený dom v pôvodnej poistke na 150000 euro. Ak by sa niečo udialo a prišlo by k plneniu poistky, v dnešnej dobe čo poriešim na dome za 150000? Ceny nehnuteľností stúpli...

sowka
19. apr 2023

Ono ľudia sa hnevajú, keď im poisťovňa navýši poistné o pár eur ( automaticky sa navyšuje aj krytie ) ale ak by sa toto nedialo, oveľa viac by sa hnevali, ak by malo prísť k plneniu, a zrazu dostanete sumu na ktorú ste si napr pred 10 rokmi uzavreli poistku, a čo sa stane? Zas bude poisťovňa najhoršia, lebo vám zaplatila málo. Rozhodnutie o navýšení poistného vždy posielajú v dostatočnom predstihu, čiže máte možnosť voľby, a spokojne odísť, ak vám to nevyhovuje.

hiro
19. apr 2023

@sowka "čiže máte možnosť voľby, a spokojne odísť, ak vám to nevyhovuje" - a preco by sa to nemohlo ponechat? Dobre, budem platit tolko ako platim a budem mat krytie take ako bolo nastavene? Preco by mal byt na vyber len bud platit viac alebo zrusit zmluvu?
A teda ked ceny klesli v 2008 tak tieto poistovne posielali listy ze znizuju mesacny poplatok?

melanta
19. apr 2023

@hiro známa robí na likvidatúre v Allianz. Ročne majú množstvo prípadov, kedy sa ľudia sťažujú, že nedostanú toľko peňazí, aby im to vykrylo reálne škody. A dôvod je ten, že si celé roky ponechávajú poistky bez zmeny. Čiže neberú do úvahy, že poistená nehnuteľnosť má vyššiu hodnotu, že oni majú vyššie životné náklady a budú zo životky potrebovať viac. Že v r. 2008 nezvyšovali ceny vychádzalo z toho, že bolo zrejmé, že ide o krátkodobý pokles trhu.

silvike
19. apr 2023

@mima1608 Ved zivotne poistenie je na krytie rizik. To nie je na "zarabanie" ale na to, ze ked sa nieco stane (nieco z rizik ktore si platite) tak postovna vam vyplati poistnu sumu. Vy platite za to, ze ste cely ten cas kryta.

hiro
19. apr 2023

@melanta V roku 2008 klesli a boli nizsie nasledujucich 8 rokov. Az v 2017 priemerna cena nehnutelnosti prekrocita cenu v roku 2008.
Ide o to ze ludia 8 rokov platili zbytocne vysoku poistku a poistovne neboli schopne znizit mesacnu sumu. Ale teraz ked ide o zvysenie tak s tym zrazu nie je problem...

sowka
19. apr 2023

@hiro dá sa to aj ponechať, prepracuje sa zmluva pôvodnú sumu, stačí, keď sa klient ozve že s tým nesúhlasí. Vždy sa dá nájsť riešenie.