Inflácia a zdražovanie

13. jún 2022

Už sú neúnosné tie ceny v potravinách, za benzín, energie, nehnuteľnosti ... A toto je vraj len začiatok. Čo bude ďalej? Budeme pod mostom, bez práce? Zopakuje sa veľká hospodárska kríza z roku 1929?

Prepáčte za depresívnu tému.

luccija
13. jún 2022

To je len zaciatok tiez si myslim...nechcels by som mat o par rokov menej a riesit bytovu otazku.Budeme makat a makat vobec nezavidim mladym ludom a ani sa necudujem, ze sa nehrnu do deti a zavazkov.

sara07
13. jún 2022

no nič proste nebudeme mať tak užasny štandart ,su ludia čo su na tom ovela ovela horšie
stále sú prachy na to aby sa chodilo autom aj ked sa dá ist vlakom , kolobežkou, busom atd,
stále su prachy aby boli bazeny pri každom dome plné vody, krásne zelené trávniky anglicky
zatial to nejak nevyzera na hospodarksu krizu, a si myslíš že za komančov mali všetci nahrubo maslo a šunky 4 plátky, nie bežne sme jedli chleba so solou, alebo chleba a 1 platok šunky salamy , kto žil skormne nejak to nepociti
skôr treba tlačit na menšie dane, menšie odvody aby ti viac ostalo
stale sa šialene vela jedla vyhadzuje

alexka89
13. jún 2022

Keď chodím na nákupy a vidím tie ceny za syry šunku pečivo nehovoriac tak si v obchode riadne hundrem popod nos

autor
13. jún 2022

@luccija No ja ju ešte vyriešenú nemám.

autor
13. jún 2022

@alexka89 Tiež som bola dnes na nákupe, v košíku nič a 50€. Katastrofa. A to nekupujem blbosti.

luccija
13. jún 2022

@alexka89 ano, tiez som prekvapena z tych cien a uz nekupujem to, co predtym a viac uvazujem.

hiro
13. jún 2022

Ach jaj, toto je nic. Ja som zazil zdrazovanie v 90tych rokoch. Ides na zmrzlinu a stoji korunu. Ides na zmrzlinu a stoji 2 koruny. Ides na zmrzlinu a stoji 5 korun - teraz si pre predstavu dosadte namiesto koruny - euro ;) Nejaka terajsia 15% inflacia je zanedbatelna.

hiro
13. jún 2022

A ked vtedy isiel benzin o 100% hore tak boli rady na benzinku 5km...

gabika128
13. jún 2022

Ja stále nevidím, že by sa ľudia uskromňovali, chodili viac spolu jedným autom napríklad. Malé drobné blbosti za pár € nakupujú stále 🤷‍♀️ možno ozaj príde doba, kedy prestaneme kupovať nadbytok veci a tovaru, vyhadzovať veľa jedla a voziť sa 500m do obchodu autom.

zuzanka.zuzu
13. jún 2022

nooo tak ako prvé by som rozhodne riešila nehnuteľnosť - schválne nepíšem "byt" lebo na ten už v BA mnohí nedosiahnu, ale absolútne nepremýšľajú nad "alternatívou" 🙈 napr. v USA sa žije hocikde a vôbec nie horšie... taká záhradka, alebo kondomínium, proste "niečo obytné" (nemusí to byť nevyhnutne maringotka pre bezdomovcov 🙄)

katulienkax
13. jún 2022

@gabika128 ja sa vozim 500m autom ale robim nakup na cely tyzden, mozno aj viac ako 10 kil. Ono to vyzera ze ludia nakupuju ako divi stale, ale to neznamena ze tolko nakupuju kazdy den. Ja robim raz za tyzden mega nakup a mozno niekomu to pride ako, ze co ti ludia tolko nakupuju. A idem autom, lebo peso by som sa nezaniesla. Pride mi to efektivnejsie ako ist 5 krat, stracat cas a nakupit menej. Ja jedlo nevyhadzujem, inac neviem kto tolko vyhadzuje, z nasej rodiny, co mam nikto nevyhadzuje. Ale tam sa podla mna na osobu rataju aj nepriamo potraviny po zaruke vyhodene obchodom, ale zato ja nemozem, ze obchody tolko vyhadzuju, a to podelia na pocty obyvatelov

marsmykkok
13. jún 2022

@gabika128 neviem skade si, ale ja u nás vidím už dávno, že obchody ako pepco, tedi, textil a také sú skoro prázdne a málokto niečo kupuje. Potraviny ľudia kupujú akciové do zásoby hlavne také základné, teda košíky plné, ale vidím, že premýšlajú, pozerajú ceny, nehádžu všetko bezhlavo do košíka ako predtým.

armimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika128
13. jún 2022

@katulienkax vidíš, ja poznám ľudí, čo idú pre pár rožkov a šunku tých 500 m 😁 občas sa nám v chladnicke niečo nespotrebuje , zabudne sa na to a vyhodím to. Inak si tiež už dávnejšie dávame pozor aby sme dojedli a nevyhadzovali zbytočne.
@marsmykkok Aj ja nakupujem v akciách prevažne, ale to už dlhé roky. Toto zdražovanie zasiahne najviac chudobných, čo už predtým ledva vychádzali. Na ľuďoch v mojom okolí to zatiaľ teda nevidím.

hellwant
14. jún 2022

Ku vyhadzovaniu- ja pokladam za veľmi nepravdepodobne, ze existuju rodiny kde sa nic, ale vôbec nic nevyhodi a 100 % vždy vsetko spotrebujú, čo kupia. Nejaka ta drobnost padne za obet, ale v tomto je velka vyhoda mat dom a v chlieve sliepky alebo prasiatko. Vtedy aspon clovek da tu potravu do spravneho kolobehu, z ktoreho dostane späť vajicka, ci mäsko. Sliepky napr. zaradia 6 a zrychlia na 150 za trosku tenkych rezancov, ked ostanu z polievky -asi im cervy pripominaju😅🙂

drobcek17
14. jún 2022

@hellwant akurát som chcela napísať, že patríme k domácnosti, čo nevyhadzuje nič, pretože všetko spotrebujú zvieratá ktoré rodičia chovajú. A vtedy ma tak netrápi, že sa niečo vyhodilo, veď to padlo na úžitok aspoň im 😊

sara07
14. jún 2022

@hellwant vedz že ano existuju, napr u nás, často sa proste urobí obed čo dom dal a zužitkuje sa všetko , ked sa nakupi na 14 dni už do chladničky ukladať podla dátumu spotreby aby šlo prve, nestihnu sa parky dám do mrazničky potom sa hodia na šošovicovu polievku atd
dá sa to ,napr , česká kuchyna má velmi vela jedal čo sa naješ, zužitkuješ, v podstate zrecykluješ až
my ani nemame čo keby sme mali zvierata ,