Hypotéka v SLSP

stanka15551
9. máj 2022

Ahojte,
Mate niekto skusenosť ako dlho trvá v tychto dňoch schválenie hypotéky od podania žiadosti?
Ďakujeeem

petra5333
9. máj 2022

@stanka15551 dobry den, my sme sli cez fingo. Celkom rychlo nam to vybavili. Asi dva tyzdne sme cakali. A potom este na peniazky par dni

jakubvojcik
9. máj 2022

@stanka15551 záleží od toho, či sa schvaľujú výnimky a či máte znalecký posudok cez zmluvného znalca SLSP alebo nie. Ak áno a máte štandardný proces, schvaľovanie tak 2 dni, 3 dni vypracovanie zmlúv na strane banky a ešte k tomu prirátajte pár pracovných dní na doriešenie všetkých podkladov k čerpaniu a samotného čerpania a vybavené. Ako píšu vyššie, štandardný proces do dvoch týždňov, neštandardný tak okolo 3 týždňov momentálne.

tessa2299
9. máj 2022

Teraz by som hypo urcite neriesila. Ved tie uroky su nehorazne. Brali sme 6 mesiacov dozadu a urok v tej istej banke je uz raz taky ako mame. 🤔 na hypo by nam to spravilo vyse 40€ navyse platit.

tessa2299
9. máj 2022

@tessa2299 niekto si povie ze 40€ je nic. Lenze platit 600€ mesacne len hypoteku je masaker 😅

zuzanaete
9. máj 2022

@tessa2299 Ludia byvat musia a v najblizsej dobe pojdu uroky len hore, takze je ok aj teraz riesit hypo. Pamatam si moju prvy hypo, ako som sa tesila z uroku iba 4,5%, lebo boli aj vyssie.

hellwant
9. máj 2022

@tessa2299 ste v tomto v omyle, ja som mal prvy fix cca 3,29% na 3 roky v 2008. Teraz ked boli 0.6% a stuplo na 2% uz ludua panikaria, ze cakat. Ano je to drahsie ako 0.7% , ale nic s tym nenarobite a byvať musíte(státne najomne nula bodov)naopak, riskujete, ze ak by ECB zdvihla( i ked to ma ťažšie než banky mimo eurozónu) o stvrť, pol, či nebodaj časom o cely percentualny bod, nase banky si to ešte nahodia.
Naše banky nezvysovali, lebo sa dvíhali sadzby ako v ČR, HU, PL, ci USA ale kvôli mensej vlastnej strate kvôli vysokej inflácii.

hellwant
9. máj 2022

@zuzanaete Len problem je , ze nehmutelnosti išli hore viac nez platy, vize toe male percenta to pomahali zmierňovať-tiez som mal 3.29% kedysi , ale pri sucasnych cenach tie istr percenta hodia vysšiu splatku a aj hypo stúpa...ale mate pravdu, byvat sa musí, a zavahanie vyjde draho. Ešteže ja uz mam toto poriešené( aj pre syna) a sme s manželkou v kľude, ale mladych mi je ľúto😪

solange7
9. máj 2022

@tessa2299 ked niekomu robi 40e problem, nemal by si brat hypoteku vobec.
Navyse ako bolo vyssie spomenute, nebolo to tak davno, ked sme si hovorili ze 4% su vyhra.

k0l0b3zka
10. máj 2022

Platim hypoteku 1100E mesacne a nevadi mi to. A nebrat hypoteku teraz, neplati sa to? :D Naozaj a kedy sa to viac oplati? O 15 rokov ? Kto nema vlastne byvanie tak hypoteka je nutnost a nepozeras na uroky pretoze byvat musis. Kazdy mlady clovek prve co by mal spravit ako zacne zarabat je zobrat hypo. Cim viac to odkladas, tym horsie to je. A aj ked to nepotrebujes tak to kup a prenajmi.