Hypotéka v PSS

lenuska333
24. sep 2020

Ahoj Potrebujem poradiť chceme hypoteku v pss nám dajú celú sumu a ak vezmem do 45000 nemusím založiť nehnuteľnosť co by som bola rada ma tam prosim niekto úver... Ako to tam je ja sa v týchto veciach nevyznám Ďakujem

amonet
24. sep 2020

vysoky urok, pozri si u nich splatkovy kalendar a kolko vela preplatis oproti banke. a kym si v medziuvere platis hlavne urok

ivkazba
24. sep 2020

Úver zo stavebky je výhodný ak tam dlhšie sporíš a berieš nasporenú sumu a úver zo sporenia. Ak nesporíš, tak musíš začať a dostaneš tzv medziúver v ktorom budeš až kým na sporení nenasporíš určitú sumu. No a ako píše aj amonet, v medziúvere sú neni výhodné podmienky. Určite preplatíš viac ako pri hypotéke.

luulinkaa
24. sep 2020

Aj keď ti dajú celu sumu tak budeš mat vysoký úrok. Najlepšie čo môžeš urobiť nájdi si skúseného finančného poradcu nech ti pomôže. Nájde ti dobru hypo a k tomu spotreba, stále budeš platiť menej ako v pss. Ak máš s čím založiť tak môžeš žiadať o vyššiu sumu, tak, aby si nepotrebovala spotrebak

hopsadobrandejsa
24. sep 2020

Ja som mal uver cez PSS. V tom case som to musel riesit cez stavebku lebo inak sa to nedalo. Ak sporis a beries si uver, tie podmienky su celkom ok, ale ak dostanes pozicku s medziuverom tak to je pekny naklad......velmi nevyhodne podmienky.

Ja som mal splatku cca 150 mesacne a kym mi nepadol medziuver, ak si dobre pamatam tak islo okolo 80-85 eur kazdy mesiac na uroky.......som skoro odpadol. Daval som aj mimoriadne splatky aby mi medziuver cim skor padol pretoze to bola doslova uzera. Vychadzalo to okolo 980 eur do roka len na urokoch kym bol medziuver aktivny. Velmi rychlo mi to zregulovalo kapustu v hlave.

Tak ako dievcata spominaju, pozri si u nich splatkovy kalendar, ale ak mas mat hypoteku zatazenu medziuverom tak z osobnej skusenosti ti mozem povedat aby si si to rozmyslela.

Ja som nehnutelnost zakladat nemusel, to bola vyhoda, ale na druhej strane som platil astronomicke uroky. Ak by som znovu bral hypo, zrejme by som zalozil nehnutelnost a dodatocne si dal poistenie pre pripad praceneschopnosti. Mal by som nizsie uroky, poisteny uver a este stale by som zaplatil menej na poplatkoch nez pri medziuvere v PSS.

Ja dufam, ze uz nikdy nebudem musiet brat uver v PSS.

slavkakarol
24. sep 2020

Dobrý deň robím popri materskej aj finančného sprostredkovatela a viem Vám poradiť ohľadom úvery mame veľmi dobre a dlhodobé kontakty v PSS

slavkakarol
24. sep 2020

@hopsadobrandejsa môžme si napísať a môžem Vám poradiť ohľadom zabezpečenie príjmu a poprípade aj s úverom ako sa oplatí refinancovat.

hopsadobrandejsa
24. sep 2020

@slavkakarol Ďakujem ale ja som tento mesiac poslal poslednú splátku na stavebné takze v dohľadnej dobe neplánujem brat hypo ani úver 🙂

bona69
24. sep 2020

@hopsadobrandejsa úplne súhlasím, z pss už nikdy, ani my sme nemali v čase úveru inú možnosť, no a keď som po roku splácania na vyučovaní videla že dlzim ešte viac ako pred rokom skoro ma piclo. Pss určite nie

dianittka
6. dec 2021

Prosím vás má niekto skúsenosti s PSS v roku 2021 ? Máme problém s docerpanim peňazí a ževraj sa tam menili nejaké interné pravidlá, čo je na Tom pravdy ? Ďakujem.

blahborka
17. jan 2022

je tu niekto kto bral v poslednom roku/dvoch úver z PSS? mala by som nejaké otázky. Ďakujem.

slavkakarol
17. jan 2022

@blahborka robim financnika mozno Vqm budem vediet poradit

blahborka
17. jan 2022

@slavkakarol píšem vám správu.

dianittka
1. feb 2022

@blahborka my sme brali ak viem odpoviem

zuzanka0018
16. mar 2023

Dobrý večer, chceme refinancovať hypotéku a náš finančný poradca nám poradil dať do PSS, samozrejme nám ponúka medziúver. Zmenilo sa s tým medziuverom niečo, alebo stále je to nevýhodné? On tvrdí, že od začiatku sú anuitne splátky.