Hypotéka SLSP

adrianas1234
13. jan 2023

Dobrý deň,
chcem si zobrať byt na hypotéku? ak je tu niekto kto si v tomto období bral hypo sám... Aké máte skusenosti? Mám účet v Slovenskej sporitelni, tak zistujem tam. Kto ste si tými behačkami prešli, viete odporučit najvyhodnejsiu banku? Alebo je to vsetko dost podobne?

Ďakujem.
PS: chcem kupit investičný byt. Teda by som ho prenajímala.

nelca84
13. jan 2023

@adrianas1234 My sme brali v septembri v slsp, ja som si dopredu hodila vsetky udaje do hypokalkulacky na stranke, takze som vedela uz aj splatku pomerne presne, ked sme sli uz do banky podat ziadost. Co chces vediet?

295anicka
13. jan 2023

Ahoj Slsp je dobra v tom že akceptuju vysoky prijem pre szčo, ale je tam vysoky poplatok za naklady suvisiace s hypo

michal711
13. jan 2023

@adrianas1234 neviem či je práve teraz dobrá doma na investičný byt ale ako myslíš

michal711
13. jan 2023

@adrianas1234 a určite by s neriešil hypo podľa toho kde.mam účet. Radšej by som si zohnal poradcu a nech urobí prieskum Prima banka má najlepšie úroky dlhodobo

petulka2021
13. jan 2023

Nájdi si finančného poradcu ten ti podľa výšky príjmu, podľa výšky úveru, preverí najvýhodnejšie ponuky bánk, a podľa toho sa rozhodneš a navyše všetky papiere rieši za teba on s tým, že s tebou o vsetkom komunikuje

stanislavicenka
13. jan 2023

@michal711 prima pojde na predaj. A nemaju dobre sadzby. Hlavne je to fix na 3 roky, co boli nestastie pre klientov. A hlavne klauzula v zmluve, ze mozu sadzbu zmenit aj pocas fixu z dovodu trhu, to nema ziadna banka

stanislavicenka
13. jan 2023

@petulka2021 treba povedat, ze u nas su iba financny sprostredkovatelia, poradcu by si platil samklient🙂. A hlavne, sprostredkovatelia tahaju klienta tam, kde maju najfahnejsiu proviziu

michal711
14. jan 2023

@stanislavicenka myslím že tu klauzulu majú všetky banky. A čo ak ísť na predaj Prima banka ?

juhyvk
10. mar 2023

Je pravda, že prima banka má tú klauzulu, ale žiadna banka nemôže bezdôvodne zvýšiť klientovi úrok mimo fixačného obdobia. Prima si to tam dala kvôli tomu, že ak klient bude zle splácať úver, tak mu môžu zvýšiť úrok. Veľa klientov mám v prima banke, ale zatiaľ žiadnemu banka nezdvihla úrok len tak mimo fixácie. Každá banka má svoje plusy aj mínusy a preto je dobre riešiť úvery cez nás (sprostredkovateľov), lebo každý klient je špecifický a nie každému sadne hocijaká banka. Aj čo sa týka príjmov, LTV a podobne...