Hypotéka SLSP

striks26
4. júl 2022

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako dlho čakáte na vybavenie hypotéky ? My už máme žiadosť cez finančného poradcu 3 týždne a stále to stojí u znalca a teraz dokonca predlžili lehotu. Je toto normálne ?

jakubvojcik
4. júl 2022

@striks26 ak máte znalecký posudok robený mimo zmluvných znalcov SLSP tak ZP ide na supervíziu, ktorá trvá max 10 dní. Štandardne to však mávajú klienti posúdené aj za 4 alebo 5 dní, niekedy aj skôr. Záleží samozrejme od celého prípadu (neviem detailne aká tam je situácia), no pri SLSP sa mi 3 týždne schvaľovací proces zdá byť prehnane dlhý. Ak tie 3 týždne myslíte celý proces - od zadania žiadosti cez vygenerovanie ponuky až po schválenie hypotéky tak v niektorých prípadoch to je normálne.

striks26
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubvojcik
4. júl 2022

@striks26 aha.. tak v tom je potom problém. No a hodnotu nehnuteľnosti už máte schválenú? Ak áno, koľko dní čakáte na celkové schválenie? Resp. žiada si banka ešte niečo dodatočne?

striks26
autor
4. júl 2022

@jakubvojcik už si všetko vyžiadali. Len prišla správa že pri zvýšenom záujem o hypotéku predlžujú čas schvalovania u znalca.

striks26
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubvojcik
4. júl 2022

@striks26 tak toto vám neviem povedať ako dlho to tam bude stáť, pretože vždy si dávam pozor aby bol znalecký posudok správne vyhotovený.. ja som dokonca ani nevedel že by to slovenská sporiteľňa bez razítka vôbec vedela zobrať. Na druhú stranu nerozumiem, prečo to znalec nedoplnil a tým pádom by ste to mali už minulý mesiac určite doriešené.

striks26
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz