Hypotéka - refinancovanie z dôvodu extrémnej chamtivosti banky

27. aug 2023

Ahojte, známej sa stalo, že jej skončil po 3 rokoch fix. Banka ponúkla extrémne preplatenie úveru hypotéky z cca. 980€ ročne na cca. 4200€ ročne. Teda o vyše 320%. Kamarátka bola vyštvaná a musela odísť do inej banky. Najsmutnejšie na tom celé je, že na finstate jej mimoriadne narastajú zisky na úkor bežných občanov. V pôvodnej banke mala hypotéku pre mladých a môže si uplatniť 400€ ročne zo zaplatených úrokov.

Považuje sa vyštvanie zákazníčky do inej banky za refinancovanie a bude mať nárok uplatniť si daňový bonus na zaplatené úroky aj naďalej? Ďakujem.

nelca84
27. aug 2023

A znama prave dosla z inej planety? Vsak uroky na hypo sa zvysuju uz takmer 2 roky a ked jej teraz skoncil fix, tak jasne, ze dostane sadzbu podla aktualnej situacie...

gejb
27. aug 2023

A v inej banke jej ponúkli niečo lepšie?

autor
27. aug 2023

Jasné, že má v inej banke lepšie. Preto chce odísť. Akurát ide o to, či má teraz nárok na daňový bonus 400€/ročne.

nelca84
27. aug 2023

Ak splna podmienky, tak preco by nemala mat narok?

jaaty
27. aug 2023

Ak úver refinancovania, stratila nárok na daňový bonus. Nech bol dôvod refinancovania akýkoľvek.

nelca84
27. aug 2023

@jaaty pravdu mas, musela som si to veru vyhladat. Pri refinancovani narok na danovy bonus zanika.

zalka
27. aug 2023

Prosím ťa a aká banka to je? Začínajúca na "P"?

amonet
27. aug 2023

nie nema, narok je na ucel nadobudnutie byvania. nie na refinanc resp splatenie skor poslytnutych uverov. a uroky sa dvihaju vsade

stanislavicenka
27. aug 2023

Co su to za terminy? Ake vystvanie? Jej rozhodnutie. Vratenie urokov, ci bonus, co tu spominas, je pre uvery do 50tis, a veku 35 rokov. A kde bola doteraz? Fakt sa toto niekto pyta?

jazula
27. aug 2023

Zatiaľ skoro vždy po skončení fixu sa mi oplatilo prejst do inej banky a refinancovať. Prvý krát ma to tiež prekvapilo.

sara07
27. aug 2023

však čo bola ona chamtivá a nedala si fix na 10 rokov ktorý bol o trochu vyšši a mala by 10 rokov veget , spadla z inej planéty to že sa to bude hybat sa vedelo aj pred 3 rokmi bolo treba rozmyľat proste a nie by chamtivý
dakedy bez bonusu ako je teraz mali ludia 6 uroky a tu sú prežili to , štát ani banka ti nič nedá zadarmo , ani od štátu nedostaneš nič zadarmo, 5x zoberie aby ti raz hodilo ohlodanu kosť
to že sa jej zmení fix rôzne je predsa tu na trhu min 30 rokov teraz jej dal boštek hranol ???
splatili sme 2 hypoteky a to že sa fixacia mení je normálne aj to že môže dávat raz ročne alebo pri vyroči mimoriadnu splatku je na trhu dost dlho ani to nemuseli uzákonovat a hriat si na tom polievočku
normálne si ma pobavila neskutočne 😝

ropucha6
28. aug 2023

Pobavilo 🙂

akbara77
13. sep 2023

Toto je ta finančná negramotnost v praxi