Hypotéka pre ženu s dvomi deťmi

sona272
25. apr 2023

Dobrý večer. V júli chcem žiadať hypotéku , som sama s 2 deťmi ( výživné mám súdom urcene a riadne mi chodí ) , chcem sa spýtať banku budú zaujímať odvody v soc poist z hrubej mzdy , a keď mi mzdu navyšujú daňové bonusy spolu 280€ to nikoho nezaujíma ? Veď keď pytaju potvrdenia o príjem z práce tam sa píše čistá mzda , kde je aj daňový bonus alebo vypisy z banky kde chodí mzda aj tam je to spolu.
Mám obavu , aby mi to schvalili , keďže mi ide o nový dom 🙈 potrebujem 170 000€ keďže 100 000€ mám v hotovosti .
Ďakujem za radu

sweet20
25. apr 2023

@sona272 Ahoj, velmi som nepochopila , ze kde je problem. Bojis sa, ze ti sahnu na prijem ci nechapem

cawes
26. apr 2023

@sweet20 skor ze jej nedaju taku vysoku hypoteku

cawes
26. apr 2023

@sona272 wau obdivujem inak ze sa neobavas. Ja na sk nezijem zaribim pomerne slusne a premyslam ci mam brat byt s garazou kde by hypo bola 80 t alebo bez kde mi ostane rezerva plus hypo 70 ake ti tam vychadzaju splatky?? A co dokoncenie domu zariadenie atd?

hellwant
26. apr 2023

@cawes zaujimave, je tu nova debata presne to co pises, nezijem na Svk, brať byt s garazou, ci bez a dotycna pise, ze sa pyta anonymne, lebo to nie je iste. Hm... aka nahoda
Ak si to ty, anonymita je prec😉

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sona272
autor
26. apr 2023

@mamula20 takže banku zaujíma aj hrubá aj čistá ?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
26. apr 2023

@sona272 banka si preveruje prijem cez socialnu poistovnu, ak je ziadatel zamestnany, nic viac som ohladom prijmu nedokladovala. Ine je to ak je prijem so zivnosti/podnikania. Spytaj sa priamo v banke, ako sa stavaju teraz k tym danovym bonusom na deti. Rovnako nie kazda banka akceptuje vyzivne ako prijem. Ak spravne chapem, tak cena nehnutelnosti je 270k z toho ty 100k mas a potrebujes este 170k hypoteku? Budes potrebovat prijem niekde na urovni 2500-3000e (to je iba velmi by ocko) plus teda sa z prijmu odratva este nejaka suma kvoli detom. Pozitivne je, ze mas viac ako 30% vlastnych prostriedkov.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
26. apr 2023

@mamula20 ano je to teraz s tymi danovymi bonusmi taka zvlastna situacia, preto je najlepsie zistit si priamo v banke ako sa k tomu stavaju. Ja mam stale vyssi hruby prijem ako cisty aj s danovym na 2 deti a manzel dokladoval prijem z podnikania, takze u nas je to irelevantne.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
26. apr 2023

@hellwant lebo som urcite jedina s celeho Slovenka ktora riesi byt a zije mino SK. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

hellwant
26. apr 2023

@cawes Nie, len to bolo strasne podobne, este aj ta otazka s garazou. Kazdopadne nebolo to myslene v zlom🤷

cawes
26. apr 2023

@hellwant ja to beriem s nadhladom 👍

macka44
11. máj 2023

@sona272 ... dobrý večer môžete mi napísať ss