Hypotéka pre cudzinca

knihomolka2
4. máj 2022

Ahojte, viete mi niekto povedat, ci si cudzinec (30 rokov, Korea) moze zobrat na SVK hypoteku, ak ma iba prechodny pobyt? Zmluvu ma od 1.5.2022, plat cez 3000.
Vo VUB mi povedala pani, ze s prechodnym pobytom sa neda, ale na internete pisu v roznych clankoch inak. Akurat najaktualnejsi som nasla z r.2019....Dakujem

veronikaszabova
4. máj 2022

@knihomolka2 uz len s tak kratkym PP nema sancu

22abigail22
4. máj 2022

@knihomolka2
Musí mať trvalý pobyt (laik - tiež som cudzinka)

lucik194
4. máj 2022

vacsina bank berie do uvahy aby uz 3 mesiace mal vyplatu (aby proste nebol v skusobnej dobe), takze tuto podmienku nesplna.

aduskatt
4. máj 2022

mnohým klientom cudzincom som vybavila, takže sa dá, ale nie je to jediné kritérium a nevybaví to v akejkoľvej banke. samozrejme, nestačí mať pracovný pomer od mája

aduskatt
4. máj 2022

@22abigail22 nemusí mať trvalý povyt

knihomolka2
autor
4. máj 2022

@aduskatt Aby som upresnila, prac.pomer ma do konca roku 2023, potom sa moze zasa predlzovat

aduskatt
4. máj 2022

@knihomolka2 skor ako v auguste nevybaví, potom sa dá

knihomolka2
autor
4. máj 2022

@lucik194 to by neriesil hned teraz, to len teoreticky do buducnosti

22abigail22
4. máj 2022

@aduskatt no, my to teraz riešime a bolo povedané (v bankách ale aj fin. poradcom), že treba 🤷

knihomolka2
autor
4. máj 2022

@aduskatt a keby nieco, mohli by sme Vas kontaktovat, pokial sa tomuto venujete profesionalne?

aduskatt
4. máj 2022

@22abigail22 som finančný sprostredkovateľ a mám za sebou takýchto hypoték niekoľko desiatok, keď mal klient len modroružovú kartičku bez Trvalého pobytu. Netvrdím, že je to štandard a že to dokážu v každej banke a ktokoľvek, ale nie je to nemožné. Držím palce, aby ste boli úspešní🙂

aduskatt
4. máj 2022

@knihomolka2 samozrejme, kľudne do správy

knihomolka2
autor
4. máj 2022

@aduskatt dakujem, ak to bude stale aktualne o par mesiacov, ozvem sa vam. Este raz vdaka.

aduskatt
4. máj 2022

@knihomolka2 za máličko🙂

janulikt84
5. máj 2022

@22abigail22 da sa na vynimku,ale ideal trvaly pobyt - samozrejme musite splnat aj dalsie kriteria..

jakubvojcik
5. máj 2022

@knihomolka2 otázka je, či ten príjem bude mať na SVK alebo v Kórei. Ak v Kórei tak je to nepriechodné, ak na SVK dá sa vo VÚB ale až po štyroch odpracovaných mesiacoch najskôr. Inde nutnosť trvalého pobytu alebo teda povolenia na trvalý pobyt.

knihomolka2
autor
5. máj 2022

@jakubvojcik prijem ma na Slovensku, je zamestnany v korejskej firme, ktora posobi tu na SVK a nema ani skusobnu dobu.

jakubvojcik
5. máj 2022

@knihomolka2 tá firma už funguje dlhšie a nie je konateľom niekto z jeho príbuzných? Doplňujem ešte predošlú správu, vo VÚB by to malo prejsť aj po troch mesiacoch čo mám skúsenosť nie po štyroch, každopádne keď bude pracovať menej ako 6 mesiacov, nebudú brať plnú výšku z jeho príjmu. Ak 4 mesiace bude mať 3.000€ v čistom, tak mu zoberú iba 2.000€ ako jeho priemerný príjem. Na to si treba dať tiež pozor.

aduskatt
5. máj 2022

@jakubvojcik vo VUB 3mesiace a jeden deň a príjem mi naposledy nerozrátali pri klientovi na 6, ale za tri mesiace........ ale je fakt, že zahraničných posudzujú prísnejšie.....

knihomolka2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
knihomolka2
autor
5. máj 2022

@jakubvojcik ide o korporaciu a konatelom urcite nie je pribuzny.
A dakujem za doplnujuce informacie.