Hypotéka pre Čecha s českým príjmom a trvalým pobytom na Slovensku

tinuskamacurka
28. apr 2021

Chcem sa opýtať, riešil niekto hypotéku s českym príjmom, s českým obcianstvom, ale trvalým pobytom na sk? Známy chce kúpiť dom na sk pýtal radu, tak píšem sem. Ďakujem

martina1201
28. apr 2021

@tinuskamacurka ahoj, ja nerobím v komerčnej banke, ale v stavebnej sporiteľni a tam si môže síce cudzinec kúpiť nehnuteľnosť ale len ak majú príjem v eurách a druhá podmienka je mať trvalý pobyt na Slovensku. Ale ako píšem to sú podmienky u nás.

ivkazba
29. apr 2021

@tinuskamacurka akú konkrétnu radu si pýta? Ak má TP v SR a chce kupovať nehnuteľnosť v SR, tak môže požiadať aj ako občan ČR s príjmom v ČR. Banky takéto prípady posudzujú individuálne, ale schvaľujú sa. Záleží od mnohých faktorov.

tinuskamacurka
autor
29. apr 2021

@ivkazba v banke mu hovoria, že keby bol slovak pracujúci v ČR, že problém by nebol. Ale keď je Čech, pracujúci v ČR, zo slovenským pobytom, že to nevijde.nechcu mu nahodiť hypotéku do systému, aby zbytočne nesvietil v registri.. Skúsil Slovenku sporiteľňu ešte neviem prečo majú problém keď 10 rokov pracuje ma zmluvu na neurčito príjem 1300eur..

tinuskamacurka
autor
29. apr 2021

@ivkazba dneska mu schválili 80% z ceny. Neviete mi poradiť, či dostane aj spotrebak?

martina1201
29. apr 2021

@tinuskamacurka spotrebak nie je problém. Ten získa skôr než hypotéku....

ivkazba
30. apr 2021

@tinuskamacurka ak má dostatočný príjem, tak áno.