Hypotéka počas rodičovského

10. júl 2023

Ahojte, máte niekto skúsenosť s tým, že ste brali hypotéku ako ste poberali rodičovský? Nebol s tým v banke problém ? Ďakujem

babovka2321
10. júl 2023

Trosku viac informacii... Mas aj prijem ci len rodicak? Ides brat ako spoludlznik s partnerom alebo sama?

sweet20
10. júl 2023

malo informacii.. skus napisat viac o vasej situacii.. ak nechces verejne, napis spravu

lenvam
10. júl 2023

Rodičovský príspevok nieje príjem, tak ak aj pracuješ nepočíta sa a plus musíš odpočítať z reálneho príjmu - 150€na každé dieťa

riamia91
10. júl 2023

Tak závisí od partnerovho príjmu.
Rodičák berú ako príjem, ale teda na hypotéku tebe samej to nebude stačiť.
My ideme v dohľadnej dobe brať, ja na rodičáku.

autor
10. júl 2023

S manželom by sme brali, sama nie 😊
@sweet20 písala som správu

sasa1310
10. júl 2023

Paneboze, tak keď ideš brať s manželom, tak banke je lajtr jedno, či máš rodicak alebo nemáš. Dôležitý je váš spoločný príjem, vaše nasporené financie a cena nehnuteľnosti. A od toho sa bude odvíjať či vám hypo dajú a v akej výške.

kitycat
10. júl 2023

Na vo bude ta hypo? Na opravu rodicovskeho domu?

Pytam sa lebo pises ako by si nemala sajnu alo to v zivote chodi 🙈

autor
10. júl 2023

@kitycat veru v týchto hypotékach sa nevyznáme ani jeden, nebrali sme hypo nikdy. Na kúpu bytu, teraz sme v dvojgeneračnom na dedine ale radšej by sme išli do mesta. Takže neviem či sa rodičovský berie ako príjem alebo to automaticky zamietajú zato sa pýtam tu, lebo určite tu je niekto kto sa tomu rozumie.

sweet20
10. júl 2023

v kazdej banke inac, treba porovnat

gerfinka
10. júl 2023

My sme tak brali. Žiadali sme ešte na konci minulého roka. Ale doklepli sme to asi až v marci tohto. Ja som bola v tom čase len na rodicaku, manžel pracujúci. Brali sme samozrejme spolu ako manželia, resp.zmluva je v podstate na mňa, lebo sme to brali cez moje stavebné sporenie.

tini27
10. júl 2023

My sme si dali teraz predschvalit v csob- brali do uvahy manzelov prijem, moj “prijem” vo vyske rp, teda okolo 400 eur. Pokial to “vychadza”, tak to viac neriesia

katulienocka999
10. júl 2023

Ráta sa aj rodicak ku príjmu, brali sme pred rokom hypo a rátalo sa to

ls56
11. júl 2023

Ahoj, brali sme hypo pár týždňov dozadu a normalne nam dali hypo aj keď som na rodičovskom 🙂

katka533
11. júl 2023

Ano, zapocitavaju, ale nie vsade. Dolezity je hlavny prijem manželov a samozrejme musite mat nejakú hotovosť.Zavolajte hypo poradcovi, on vam to prepočíta

janulikt84
14. júl 2023

Áno je to ok...manzel musi mat postacujuci prijem...teraz od 1.7. Sa robia inak prepocty nakolko sa zivotne minimum zdvyhlo - cize dostanete menej penazi ....ale kazdopadne zalezi od prijmu manzela a aku vysku hypo si chcete vziat...