Hypotéka na novostavbu

lenusik296
10. máj 2024

Hypotéku na novostavbu ste riešili priamo v konkrétnej banke alebo cez finančného poradcu? Čo je výhodnejšie?

sasa1310
10. máj 2024

@lenusik296 byt? cez developera - Priamo u predajcu bytu

katulienocka999
10. máj 2024

@lenusik296 hypotéku na dom cez finančného...mali sme kúsok komplikovanejšiu situáciu a nebyť jej rad a pomoci tak by sme mali problém stavať 😅🙂

pukina
10. máj 2024

ja by som oba pripady riesila cez financaka, nic ma to nestoji a usetri mi to kopu papierovaciek a nervov. len si treba najst takeho, ktory vie co robi a nebude ti ponukat zbytocne produkty navyse🙂

petamich
10. máj 2024

ak mas sikovneho a korektneho FP tak urcite cez neho, vela veci je vdaka tomu jednoduchsich 🙂

13uzivatelka11
10. máj 2024

My sme mali poradcu ale mali sme to trocha komplikovanejšie. Ešte mi aj do žiadosti napísala, že mám tpp so zmluvou na dobu neurčitú, aj keď som mala na dobu určitú a banka to vôbec ďalej neriešila a nezistovala ci je to tak, keďže to bol "ich clovek". Teda aspoň si myslím, že kebyže ideme priamo do banky a chceli by vidieť zmluvu, doba určitá by mohol byť problém. 🤷‍♀️

miss_foxy
10. máj 2024

No ja neviem akého máte finančného vy, no nám pani v TB po odchode nášho finančného agenta povedala že s ním to máme o 0,2% alebo 0,02% (neviem už, dva roky dozadu to bolo) vyšší úrok ako bez neho. Lebo že im ide provízia a žiaľ to ide z úrokov klienta. 😏

petamich
10. máj 2024

@miss_foxy neviem aka pani v TB ti to povedala ale peknu hlupost ti povedala

miss_foxy
10. máj 2024

@petamich to už neviem ako reálne je, no je to jedno. Dokázala nám sama vyjednať lepší úrok než ten finančný, tak sme to vtedy neriešili 😁