Hypotéka na dom na dedine

karinbirosova2
17. apr 2016

Ahojte, chcela som sa opytat bral si niekto hypoteku na dom v dedine? Kolko percent zo sumy vam dali? Ja som sa dopocula ze davaju len 70 percent co je dost malo...a este ak z prvej staebnej sporitelni clovek chce vziat pozicku bez zalozenia nehnutelnosti tak musia byt dve prijmy co staci jeden?

rheuska
18. apr 2016

A preco nezavolas do sporitelni? Alebo zbehni osobne. Urcite budu zohladnovat kolko mas uspor a ako poctivo si platila. Teda ak tam mas nejaku historiu. To co sa dopocujes nemusi platit aj pri tebe. Oni ti povedia vsetko co potebujes vediet.

donamia
18. apr 2016

Ahoj, Brali sme v r. 2012, a ano davali vtedy len 70%. Nam to vyslo nakolko odhadca ocenil dom o dost vyssie ako bola kupna cena.

mimla
18. apr 2016

Brali sme a dali nám 70 percent zo sumy ktorú odhadol odhadca, Teda je fajn ak máte odhadcu, ktorý to odhadne čo najvyššie a predajcu, ktorý to predáva čo najnižšie.

karinbirosova2
autor
18. apr 2016

No ano to je pravda ak odhadca ta viac tak potom ta suma aspon vyjde kus aku nam treba

kinderkooo
18. apr 2016

Ahoj my sme brali v roku 2014 a dali nám 100%

limetka69
18. apr 2016

@karinbirosova2 brali sme hypo v decembri 2015 chceli sme dom, ale vysvetlili nam, ze nam daju len na byt v meste, pretoze dom je daleko od mesta a nema taku hodnotu a tazko by sa predal keby sme neplatili alebo nieco take

edn
18. apr 2016

nam dali tusim 80 percent.. odhadca nam sice navysil odhad na tolko ako sme potrebovali, ale oni to potom poslali este svojmu a ten nam ten odhad znizil.. takze nam to nepomohlo.. brali sme z CSOB