Hypotéka na byt

lealei
25. jún 2015

Daju mi hypoteku na byt ak vyplata mi nechodi na ucet?mam vyplatne pasky...Vdaka za odpovede

sissy27
25. jún 2015

@lealei príjem mzdy na účet nie je podmienka na schválenie hypotéky, ale môže ti to ovplyvniť výšku úroku (to už záleží od konkrétnej banky)...

moni244
25. jún 2015

Presne, tam je vela faktorov, pracovna zmluva, prijem, hodnota hypoteky, zavazky, ci nemas zaznam v uveroovm registri a podobne. my sme nebrali v banke, kde sme mali ucty a dostali sme vyssi urok a ty vobec nemas ucet? Lebo si ho budes musiet zriadit a davat tam prostriedky, aby mali z coho stahovat hypo

lealei
autor
25. jún 2015

@moni244 mam ucet,tam mi este chodi materska ..popri nej pracujem

dijefcatko
25. jún 2015

my sme 2x brali hypo z banky, kde sme nemali účet. jednoducho nám ho tam založili, aby si mali odkiaľ sťahovať. odvtedy sme výplaty poukazovali tam a staré účty ideme rušiť. nám to práve pomohlo, že sme tam účty nemali, lebo banka chcela prilákať nových klientov, takže nám dali takú ponuku, aby tromfli našu aktuálnu banku, ktorá nechcela vyjsť v ústrety, keďže si nami bola istá. v podstate meníme banky podľa hypotéky 😀

lealei
autor
25. jún 2015

@dijefcatko som rada ze aspon mam sancu ze mi daju....

dijefcatko
25. jún 2015

@lealei naozaj je dôležitejší príjem a čistý úverový register, hodnota založenej nehnuteľnosti a ostatné záväzky. pokojne nám napíš viac, čo idete kupovať, aký máte príjem, vzdelanie a pod. za posledné dva roky som riešila refinancovanie aj kúpu nehnuteľnosti, ešte to mám celkom čerstvé.

lealei
autor
25. jún 2015

@dijefcatko ideme kupovat byt ,hodnota bytu 20 000eur,po prvy krat vyberam hypo...takze vsetko mam ciste....mesAcne zarabam 520eur v cistom a plus materska 220eur...

dijefcatko
25. jún 2015

@lealei no podla mna ti to dajú v pohode. a kupuješ sama?

lealei
autor
25. jún 2015

@dijefcatko ano sama kupujem

lilli18
25. jún 2015

@lealei Ako už bolo písané, banky sledujú viacero vecí, ktoré rozhodnú o tom, či úver dostanete alebo nie, ak jediné negatívum bude, že mzda je v hotovosti určite to nebude znamenať, že Vám úver nedajú. odporučila by som určite obrátiť sa na niekoho, kto s tým robí, aby ste vybrali banku/banky, kde to prejde bez problémov a nemusíte toľko behať okolo vybavovania.
Banky sledujú a hodnotia aj kto je zamestnávateľ, ako dlho ste zamestnaná a tiež či do úveru vstupujete sama alebo s niekym. / s niekym je lepšie /. Tiež platobnú disciplínu ak ste už mali úver, štatisticky je lepšie mať úver a platiť ho ako nikdy ešte nemať.
Keby ste mali otázky kľudne mi napíšte.
Linda

pan_dokonaly
25. jún 2015

materska sa myslim nerata ako "prijem" pre banku.
Banka ma pristup do socialnej poistovne a preto je jej jedno, kam ti vyplata chodi, pretoze vidia z akej sumy platis odvody.
Najlepsie je sa stale spytat v banke, zobrat ponuku ai st s nou do dalsej banky atd... takto dosiahnes najlepsie podmienky.

/banka ma svoje tabulky na rizika a prijmy a tak ti to zrataju a daju ponuku - cim si menej rizikova, a viac zarabas, tym moze byt RPMN lepsia/

libka1
25. jún 2015

@pan_dokonaly ze by mala banka pristup do databazy SP mam velku pochybnost 😅 pytaju potvrdenie od zamestnavatela..

natalym
25. jún 2015

@libka1 To neviem, ale podnikateľský úver Ti nemusia dať ak nemáš zaplatené odvody. Takže čosi tam bude.

lilli18
25. jún 2015

@pan_dokonaly Materskou bol určite myslený rodičovský príspevok, /lebo pri materskom nie je možný súbeh so zamestnaním/ a ten banka akceptuje ako príjem, samozrejme samostatne by bol nedostatočný. 🙂

lilli18
25. jún 2015

@libka1 Klient dáva banke súhlas v žiadosti o úver s dopytom do sociálnej poisťovne aj do registrov. Samozrejme banka nevidí všetko, ale vie sa opýtať na to, či je správne uvedená výška mzdy, zamestnávateľ, prípadné zrážky zo mzdy a podobne. niektoré príjmy sa nedajú overiť dopytom - vtedy sa žiada potvrdenie.
A samozrejme je ešte pár bánk, ktoré aj napriek dopytu do SP žiadajú aj potvrdenie, resp. aj výpis z účtu so mzdou.

tomikejt
25. jún 2015

@libka1 ano je to tak, banka si overuje prijem aj zo SP.

libka1
25. jún 2015

@lilli18 a to zakazdym? Lebo poznam parik ktory zobral uver a ani zdaleka nemali dostatocne prijmy, ale ona bola zamestnana u svokrovcov a dali jej na papier kolko potrebovala. Na.to by mala banka takto prist a neprisla. Splacaju v pohode, lebo on ma na paske sice malo, ale peniaze dostava nacierno 😅

lucia466
25. jún 2015

@libka1 pri hypoteke si vzdy overuju odvody. Vzdy a vzdy. To nie je pozicka na 2 roky. My sme kvoli tomu museli cakat 4 mes kym zamestnavatel "zdvihne plat a odvody" do socky, az potom podali ziadost. Inak neni sanca.to uz mam preluskane.

nikola262
25. jún 2015

@lealei
Dobrý den, odkial ste? Ak by sa dalo zrealizovať s vami osobné stretnutie, rada Vám s hypotékou pomôžem. Našli by sme pre Vás tu najvýhodnejšiu. Dnes banky na finančnom trhu ponúkajú 1500-200 produktov a z toho je cca len 70 nastavených výhodne pre klienta. Viem nejaké odporučit. 🙂

worker_falcon
25. jún 2015

@nikola262 tak to sme zvedaví, čo ponúkneš žene, ktorá pracuje až dva mesiace...

dijefcatko
25. jún 2015

@lealei vidím, že sa tu už ponúkajú sprostredkovatelia. Nenaletieť im, radšej sama študuj a pýtaj sa známych, čo to už majú za sebou. Nikto ti nevybaví lepší úrok ako ty sama! Sprostredkovateľ berie odmenu cca 1,5% poskytnutej sumy, spočítaj si to a never tomu, že pracuje pre teba. Odporučí ti banku, kde dostane najviac. Pritom, ak pôjdeš do banky za ich poradcom, on dostane odmenu, ak s tebou spíše zmluvu, takže sa posnaží, aby ťa získal. Ak ti aj sprostredkovateľ dá ponuku, choď s ňou do banky a jednaj. Pracovník ju tromfne, aby zarobil on 😉

nikola262
25. jún 2015

@dijefcatko
Vždy sa dá každá situácia riešiť. A chcem sa spýtať tuto pani odkial vie že sprostredkovateľ berie 1, 5 percenta zo sumy. Neviem s akými ludmi ste sa stretli vy. Ale ja pracujem pre človeka aby to bolo výhodne pre neho. Nie som platená z toho akú sumu si zoberie a s akým úrokom. A divili by ste sa ale dokážem v banke vybaviť hypotéku s 1.39 percentým úrokom. Som zvedavá kde by si pani sama takú vybavila. Lebo práve pracovníci v banke sú tak isto ešte zvlášt platení od produktov ktoré predajú. Ćiže tí sú tí poslední, ktorí Vám ponúknu tú "najlepšie možnosť".

shania31
25. jún 2015

@nikola262
Jasne, dokazete vybavit 1,39 %...Uhm vieme predsa na co vsetko sa prihliada v prvom rade pri schvalovani uveru v bankach a az ked klient ma dostatocne zabezpecenie uveru a dostatocny prijem......, potom dokazu banky dat nejaku tu "zlavu" z uroku pre istých klientov. Ale ked klient nema dostatocny prijem, nizka hodnota zabezpecenia, sotva da len tak banka urok 1,39 %, banka nepojde len tak do rizika.......

dijefcatko
25. jún 2015

@nikola262 tú informáciu mám od sprostredkovateliek, ktoré poznám osobne. jedna je z Fincentra, druhá Broker Service Group. Pri vybavovaní hypo sme s nimi jednali, obe sú kamošky. Nakoniec sme si úver vybavili sami, ako nám poradil realitný maklér. Teda poradil dobrú stratégiu, ako jednať s bankou. Finálny úrok, ktorý sme vyjednali, je 3%, mínus 1% od banky a mínus 2% príspevok pre mladých, viete o lepšej ponuke?

libka1
25. jún 2015

@lucia466 nesedi mi to, naozaj poznam pripad co som uviedla...

lealei
autor
25. jún 2015

@nikola262 dobry den,Slovenske Nove MEsto

lealei
autor
25. jún 2015

@worker_falcon ponukne hocico...ja hypoteku nejdem brat teraz ale az o pol roka...takze tie narazky si nechajte pre seba..take komentare nepotrebujem...Vdaka za pochopenie

worker_falcon
25. jún 2015

@lealei že to chceš brať až o pol roka, si v druhej otázke nespomenula 🙂 K takému rozhodnutiu si bola prinútená, nakoľko by ti nik teraz hypotéku nedal. Tak pokojne.

sisaha
25. jún 2015

@lealei prijem je overovany cez socialnu poistovnu