Hypotéka - koniec fixu

19. mar 2023

ahojte, vyzná sa tu niekto v hypotékach? Keď mi končí fixácia 25.3. a chcem vložiť splátku, keďže končí fixácia malo by to byť bez poplatku a v akejkoľvek výške...len neviem, či to ešte môžem vložiť alebo som mala o to požiadať mesiac skôr ako pri mimoriadnej splátke čo dávam každý rok k výročiu max 20%....neviete? k výročiu fixácie znamená že do 25.3. stále môžem? ešte stíham? či už to bude s poplatkom? dík za rady...

lenitta
19. mar 2023

pripnem sa, tiež ma to zaujíma, ja mám fix v máji, tiež som chcela mimoriadnu splátku

kamowa
19. mar 2023

ist do banky, spytat sa, ci to stihnu zadat do systemu a ano, byvalo 20 percent max.

janulikt84
19. mar 2023

Môžete dať bez poplatku,ale treba ich upovedomiť - väčšinou je mesiac - vedia akceptovat - ale zalezi aka banka

lucka_ke
19. mar 2023

my sme žiadali banku, max. 20 percent sa dá

lenitta
19. mar 2023

@lucka_ke a cela splátka sa dá pri výročí fixu?

autor
19. mar 2023

Viem že 20% je každý rok a musím to mesiac vopred nahlásiť ale keď konci fix môžem splatiť hocikolko aj celú sumu len mi ide o to či treba tiež až mesiac pred. Všade píšu k dátumu ukončenia fixácie 😆 no nič behnem zajtra a uvidím.

loginexistuje
19. mar 2023

dost neskoro riesis musel
si dostat info o konci fixu pred
dvomi mesiacmi minimalne no ako skus hned volaj zajtra chod tam

zuzanaete
19. mar 2023

@loginexistuje Pri vyroci fixu je mimoriadna splatka bez obmedzeni.

autor
19. mar 2023

@loginexistuje áno viem prehodnotila som priority a radšej by som chcela vložiť do hypo ako minút na iné čo som plánovala 😬

loginexistuje
19. mar 2023

no skus drzim peste nech doriesis 😉 je to rozumne

autor
19. mar 2023

@loginexistuje ďakujem 🍀

lenitta
19. mar 2023

akurát pouerám, že aké su sadzby teraz, aktuálne mám 1,60% urok a uroky vychádzajú okolo 4 % po novom, no tak to isto nemienim platiť, tiež idem do banky a budem hladať riešenie, nemám na celé splatenie hypotéky, ale aspon to, čo mám, to chcem dať

vikisisi
19. mar 2023

Dá sa akákoľvek suma ku dňu výročiu fixu a asi záleží od banky napríklad v ČSOB stačí požiadať minimálne 3 pracovné dni pred mimoriadnou splátkou

janulikt84
19. mar 2023

Ano k datumu ukoncenia je bez poplatku aj cele splatenie hypo - daju Vam vycislenie a vy musiye k datumu splatky vsetko vyplatit...cize ako spominam.vysie da sa urxite aj cast len hypo vyplatit....len vacsinou je to mesiac pred vyrocim ale da sa aj na vynimku...drzim palec

autor
19. mar 2023

@janulikt84 ďakujem ☺️

juhyvk
21. mar 2023

Vždy sa oplatí radšej peniaze niekde investovať, ako vkladať mimoriadne do hypotéky. Nech peniaze pracujú pre Vás a úver viete predčasne splatiť aj o 15 rokov z tých peňazí, ktoré ste si investovali. Lebo ak by sa v budúcnosti stala nepredvídateľná udalosť a potrebovali by ste súrne peniaze, tak ich máte. Ale tie peniaze, ktoré teraz vložíte do hypotéky už naspäť od banky nedostanete. 🙂

natallys
21. mar 2023

@juhyvk a tak si myslim, ze ani pri mimoriadnej splatke nevlozis vsetko a nechas si tak nieco v zalohe nie?

juhyvk
21. mar 2023

@natallys tak záleží aká mimoriadna splátka. niektoré banky umožňujú aj každý mesiac cez aplikáciu vložiť maximálne 3-násobok mesačnej splátky bez poplatku, Ďalšia možnosť je raz ročne 2 mesiace pred výročím podpisu úverovej zmluvy zvyčajne to býva do 20% zo zostatku istiny (požičanej sumy) tiež samozrejme bez poplatku a tretia možnosť je vtedy, ked sa mení fixácia úroku, tak vtedy sa dá vložiť mimoriadne akákoľvek suma bez poplatku. Kľudne aj vyplatiť celý úver.

leon20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz