Hypotéka ČSOB

mimka91
11. aug 2021

Dobry den, prosim Vas nepodavali ste si niekto teraz ziadost v CSOB o uver? Zaujimalo by ma za ako dlho ziadost schvalia/zamietnu.

janka_266
11. aug 2021

@mimka91 nám minuly rok schválili do 24 hodín

mimka91
autor
11. aug 2021

@janka_266 wau tak tomu sa vravi rychlost. A kedy ste ziadali v lete? U nas to bude prva hypoteka a chceme 50% LTV. Bodaj by sme aj my mali take stastie. A v akom.meste ste ziadali? Vraj niekedy je rozdiel aj medzi pobockami v jednom meste.

janka_266
11. aug 2021

@mimka91 tak my sme síce žiadali len navýšenie úveru, Resp. Ho tým refinancovali. Prvý nám v roku 2019, tiež tak schválili, nakoľko sme tiež nechceli celu sumu, ale necelých 50%. Minuly rok v júli a predtým v marci. V Leviciach, ale tiež závisí od toho, či máte tam účet, či žiadate 2, kde má ten druhý účet. Ale keď nechcete maximálnu možnú sumu a máte príjem, tak by nemali robiť problém. Ja som to vždy robila tak, že mám tam jedného obľúbeného pracovníka, ktorému vždy volám, keď niečo chcem 😃 tak aj toto som mu dopredu zavolala, on predbežne zistil, že ako by to mohlo byt, a potom sme to už len prišli podpísať.

amonet
11. aug 2021

csob ma 5dni na schvalenie

mimka91
autor
11. aug 2021

@amonet jeeej to je super sprava 🙂 som sa bala, aby sme necakali 2-3tyzdne.

mimka91
autor
11. aug 2021

@janka_266 aha aha. Ucet tam nemame. Hypoteku nam vybavuje financny poradca, ale tiez vie, ze ak to bude lepsie vychadzat, tak si tam ucet vieme preniest/otvorit. Raiting vraj mame A a FP nepredpoklada nejake problemy, kedze tiez nieco nad 50 % platime my z vlastnych zdrojov a zvysok chceme hypoteku. Keby je to do 24 hod. asi sa od radosti aj rozplacem. Lebo uz chcem mat vsetky vybavovacky za sebou a chcem sa stahovat.

janka_266
11. aug 2021

@mimka91 tak držím palce, nech to máte rýchlo vybavené, naša finančná poradkyňa nebola nič moc. Silou mocou nám nukala len asi VÚB, aj keď by sme tam museli prenášať účty, a nebola to najvýhodnejšia ponuka aká nám bola k dispozícii. Tak som si to poriesila sama 😃

mimka91
autor
11. aug 2021

@janka_266 nam praveze povedal podla toho, na kolko chceme fixaciu, ze kde to vychadza najlepsie a ze ked chceme moze to skusit aj v banke, kde mame ucet, ale ze tam to asi lepsie nevyjde.