Hypotéka a zamestnanie

21. júl 2022

Dobry den, chcem sa spytat ak 2 ludia ziadaju o hypoteku tak musia byt obidvaja zamestanany na dobu neurcitu alebo ako to je momentalne? Priatelka je zamestnana zarobi cca 1000 v cistom ja som momentalne druhy mesiac na podpore cca 900 je to brane do uvahy alebo nie? Dakujem za kazdu normalnu odpoved 😉

luliu
21. júl 2022

Nie, nie je. Podpora nie je prijem

patka06
21. júl 2022

Obaja žiadatelia musia byť zamestnaní, banka berie do úvahy príjem za posledných 6 mesiacov.
Takže ty môžeš žiadať o hypotéku najskôr 6 mesiacov, potom ako sa zamestnáš.

autor
21. júl 2022

@patka06 a akceptuje banka aj pomer na dohodu? Teda priatelka ma tpp a ja dohodu tak to myslim?

zuzanka.zuzu
21. júl 2022

niektoré áno ak je to bočný príjem, ten hlavný by mal byť napr. z tpp alebo živnosti (potom niektoré prirátajú aj dohody v 100% výške, niekde v 50% výške či koľko a niekde nič)

aduskatt
21. júl 2022

Dohoda sa akceptuje ako doplnok k hlavnému príjmu, ak má priateľka TPP a Ty dohodu, dalo by sa to niekde akceptovať

melanta
21. júl 2022

Píšeš, že druhý mesiac si na podpore. A potom že robíš na dohodu. Dohodu popri evidencii na upsvar môžeš mať len 40 dní za rok. Takže to bude dohoda, ktorá ti pri hypotéke príliš nepomôže.

autor
21. júl 2022

@melanta nepochopila si to, nechaj tak 😉

patka06
21. júl 2022

Dohodu môže a nemusí banka akceptovať, ideálne bude ak si nájdeš dobrého finančného poradcu a detailne mu popíšeš situáciu, keďže nám to tu nie je jasné.

elalala
21. júl 2022

Nie, dávka v nezamestnanosti nie je akceptovateľná, rovnako tak nie je možné brat do úvahy ani príjem z dohody.

aduskatt
21. júl 2022

@elalala 4 banky z 8 na Slovensku akceptujú dohodu ako príjem ( doplnkový)

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elalala
21. júl 2022

@aduskatt ale majú úplne iné procesy výpočtu výšky úveru, nefunguje to len tak, že chcem a vyjde mi. Schvalovatel veľakrát úver zamietne, lebo ide o "rizikové" zamestnanie

aduskatt
22. júl 2022

@elalala o tom sa tu nebavime. Pracujem vo financnictve niekolko rokov, takze toto ovládam. K autorovej otázke je odpoveďou to, že niektore banky aj dohodu ako doplnkový príjem akceptuju. Samozrejm že to nie je jediná podmienka na schválenie úveru, to sa ale autor nepýta