Hypotéka a list vlastníctva

28. jún 2024

Ahojte, prišla som si pre radu 🙂
Chceme s priateľom vziať hypotéku na nové bývanie, partner zarába viac ako ja. Známa tvrdí že na liste vlastníctva bude figurovať iba on lebo bude hlavný žiadateľ a ja ako druhý. Ide to napísať na LV ako 1/2 pre obidvoch aj keď zarábam menej? Ďakujem

butterflyeffect
28. jún 2024

Samozrejeme ze mozte byt obidvaja. To nezalezi kto berie hypoteku, ale kto podpisuje kupno predajnu zmluvu. Cize ak idete do hypo spolocne aj na kupno-predajnej uviest kupujucich vas oboch.

marhulka13
28. jún 2024

My keď sme brali hypo, zarabal iba manžel, ja som bola na rodicaku , vtedy to bolo 190 eur a na lv sme pol na pol vlastníci

lin_a
28. jún 2024

ano, na ziadosti o hypo bude partner ako hlavny ziadatel a ty ako druha - spoluziadatel (mozno si to znama pomylila)
a potom aj na kupnopredajnej zmluve a na LV budete tiez obaja, v pomere na akom sa dohodnete (cize kludne 1/2)

autor
28. jún 2024

@lin_a ďakujem!

autor
28. jún 2024

@marhulka13 ďakujeem za odpoveď

autor
28. jún 2024

@butterflyeffect ďakujem

ekira1
28. jún 2024

Zapísať sa na list vlastníctva odporúčam. Môžete sa rozísť a budeš bez nehnuteľnosti s hypo na krku. Na liste vlastníctva je jedno kto je hlavný žiadateľ a kto spolužuadateľ a kto koľko zarába..

purple_wolf
28. jún 2024

to bol koho debilny napad napisat na LV len toho kto zaraba viac??? znama nech nerozdava rady lebo je sprosta ako tago ... napiste sa obaja .. po case sa mozete rozist a tebe zostane na mene dlh a ziadne pravo ziadat vyplatenie z bytu ... alebo sa jemu moze nieco stat a jeho rodina zdedi byt a ty hypoteku s tym ze nemas na byt narok .... je uplne jedno kolko zarabate jednotlivo ked hypotéku beriete spolu

nelka93
28. jún 2024

Samozrejme, pokiaľ budeš spoludlžník na hypotéke tak ziadaj aby si bola aj LV. Bez toho by som do hypotéky nešla. My to takto mame so snubencom, ale ja som hlavný a on spoludlznik, byt mame 1/2