Hypotéka a dofinancovanie spotrebákom

5. dec 2022

Ahojte tie co ste si brali hypoteku tak ze 20% ste dofinancovavali spotrebakom, prosim vas moja otazka znie:

Najskor ste ziadali o hypoteku alebo ako prvu ste zadali ziadost o spotrebak?
Musi banka najprv vidiet ze disponujete tymi 20% z hodnoty nehnutelnost? Ci je to jedno ci ide prva ziadost o spotrebak alebo hypoteku?

Dakujem vopred za odpovede🙏

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. dec 2022

@mamula20 to je, aj to vychadza,
Len ci najskor tych 20% alebo ako prva musi ist hypo?

deginko
5. dec 2022

No za mňa,nie som odborník,ale hypo určite prvá. Ak by si mala spotrebný prvý,tak už más mesačnú splátku a o to by ti výška nižšia hypoteka

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
5. dec 2022

z praxe:
- pre cerpanie musis poukazat 20 % vlastnych zdrojov (čiže hypo musis mat schvalenu + aj spotrebny uver)

katkaseiner
5. dec 2022

My sme spotrebak neziadali vobec, ziadali sme len hypo ale ponukli nam spotrebak cca v hodnote necelych 10% celej ceny... cize keby sme mali menej ako 20 % tak asi by sme to vyuzili ale popravde nepytali sme sa ci pustia najskor hypo alebo spotrebak. Hypo nam spustili ked sme dali potvrdenie ze 20% je uhradenych.

autor
5. dec 2022

@katkaseiner tvoja odpoved je totalne od veci ale v poho :D

floren
5. dec 2022

My sme dávali naraz

janno31
6. dec 2022

Tiež som toto riešil, išlo to tak že najskôr sa vybavilo predschvalenie hypo v banke, potom s potvrdením o predschvalenim som šiel do pss požiadať o spotrebak, ten keď schválili znovu do banky s papierom že mám schválený spotrebak na dofinancovanie a potom sa schválila hypotéka a nakoniec som to všetko refinancoval a spojil do jednej hypotéky. Tak v skratke v reále je to masaker riešiť tieto veci..

zuzanka.zuzu
6. dec 2022

pýtaš sa na pss alebo spotrebák na dofinancovanie v tej istej banke? pss neviem, v tej istej banke sme podávali/podpisovali naraz - a v akom poradí to pracovníčka posielala ozaj netuším. nepotrebujem vedieť úplne všetko, hlavne že nám to schválili a že sme do banky nešli 2x 😀 čo vám povedali v banke? však tam si vás usmernia, na to sú tam

smejoik
6. dec 2022

Urcite najprv hypo, v zavislosti od banky moze banka ponuknut aj spotrebak, ak to bude vychadzat. Ak chcete mat nizsiu splatku na tych 20%, existuje aj ina moznost😊

3petka
6. dec 2022

My sme mali najprv spotrebný úver. Ale aby sme dostali hypo tak sme časť splatili dopredu aby nám to vyšlo. Následne sme žiadali o hypo ale mali sme postupné čerpanie pri stavbe domu. Následne keď sme dostali hypo sme z tých peňazí vyplatili celý spotrebák. Všetko v jednej banke.

filory
6. dec 2022

Musíš disponovať na začiatok nejakým kapitálom, aby ti dala banka peniaze. Takže najlepšie je vyriešiť si najskôr spotrebák a potom ho prakticky v hypo splatiť. Idete si to riešiť sami? Myslím, že hypo poradca by vo Vašom prípade nebol na škodu

nelka93
6. dec 2022

Banka nerieši či máš vlastné zdroje alebo berieš úver na to. No najlepšie je podať to v jednej banke, lebo ti to skôr prejde ako keď to dáš zvlášť. Banky navyše vidia každú jednu žiadosť kedy bola podana