Hypotéka 90 %

marcuskaaa2000
5. máj 2021

Ahojte potrebujem radu
Beriem hypoteku teda
Znalecky posudok je na 94 000
Pptrebujem od banky 84 000
Je to mozne ? Ze mi da banka 90 percent ?
Zarobok mam 1000 v cistom..
Ziaadne dlzoby. Ziadny pausal.
Ucet mam vo vub banke.
Hypo beriem sama.

Bral niekto takto hypo? Dakujem

00ivi00
5. máj 2021

Nie som si istá či ti dajú až 90% ale tieto percenta od banky závisia aj od lokality kde si kupuješ nehnuteľnosť. Ak to je napr na nejakej nezaujimavej dedine, tak ti isto toľko nedajú. Jednoducho čím lepšia, ziadanejsia a zaujímavejšia lokalita pre banku tým sú ochotnejší dať viac percent. Kamoške dali napr na byt v Malackách (6 ročná stavba) 80%..

janakuul
5. máj 2021

@marcuskaaa2000 minuly tyzden som bola v prima banke a tam davaju len 80%,neviem ci sa to velmi lisi banka od banky.

petamich
5. máj 2021

realisticky skor 80% a aj keby ti 90% dali, tak este nemusia akceptovat znalecky posudok v plnej vyske = oni si ho este zrealnuju, takze aj na toto by som sa pripravila, ze to nemusi byt pocitane zo sumy znaleckeho posudku, ktory mas ty

dr_smajlik
5. máj 2021

Pracujem vo VÚB, síce nerobím hypo ale poviem ti rovno, nie nedajú, neviem kde je nehnuteľnosť, ale aktuálne sa dáva 70 max 80%LTE,ostatné musíš mať vlastné úspory alebo dofinancovať spotrebákom. Ako je vyššie uvedené posudok ide ešte na audit a ak uznajú nižšiu hodnotu nehnuteľnosti, počíta sa tá nižšia.

dzina007
5. máj 2021

vacsinou davaju 70-80% mozno na vynimku 90% ale co viem vacsinou zamestnancom banky a tak... malokedy sa to ale stava.. vynimiek moze byt vraj len par...

Este je otazka aka cena bude na kupnej zmluve? 94000 alebo len 84000... lebo ze teraz uz beru tu nizsiu sumu... ak je nizsia kupno predajna ako posudok davaju 70-80% z tej kupnopredajnej sumy zo zmluvy...
Samozrejme ak je ta cena realna... ak sa schvalovatelovi cena nezda moze to dat na posudenie este...
Aspon tak mi to vravela kamoska co s tym robi ale v inej banke...

annamalaga
5. máj 2021

A máš nasporené niečo ?

kristiii
5. máj 2021

@marcuskaaa2000 presne toľko bral minulý mesiac kamaratkin priateľ, aj z rovnakej sumy v unikredit. Plus ešte spotrebak na dofinancovanie v SLSP, keďže hotovosť nemali.

giertlova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelok
5. máj 2021

Ked si beries uver sama = nizsia bonita = nizsie LTV a samozrejme zavisi aj od lokality a aj od typu nehnutelnosti...ci je to byt, dom, chata..

petamich
5. máj 2021

@giertlova tuto hypotezu neviem, kde ste poculi 🙂 ale nie je to pravda - banka musi splnat nejaku hodnotu priemernej vysky hypoteky stanovenou ECB (dohlad NBS) na cele portfolio, co sa samozrejme dynamicky meni povedzme mesacne, podla toho kolko hypotek sa poskytne, v akej vyske, lokalite ale teda hlavne v akej LTV sa priebezne poskytuje, cize je uplne jedno kedy ziadate a ziadnym sposobom to nie je naviazane na obdobie v roku, kedze tieto ukazovatele banka sleduje priebezne, rovnako ako riaditel pobocky sam rozhodne, kde sa mu vobec oplati vynimku z LTV riesit (a vacsinou su to vysoke hypoteky) - neplati teda, ze v januari vsetci 100 a v oktobri vsetci 50% 🙂

leuska15leuska15
5. máj 2021

@marcuskaaa2000 neviem poradiť ale držím silno palce

dada0902
5. máj 2021

Isto nedajú toľko asik bude treba spotreba k tomu ono je asik jedno ze byt ohodnotili na toľko a chceš menej alebo budeš muset založiť rodičovský byt alebo ak máš nejakú nehnuteľnosť chatu v tedy ti dajú koľko žiada možno budeš mat šťastie a nejako poradia a vyde ti to

giertlova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
6. máj 2021

@giertlova ten clanok ale nehovori o LTV ako takom, hovori o prijmovom strope vs. LTV a dovod preco tam spominaju prvy kvartal je, ze tato regulacia vstupila do ucinnosti v danom roku = ziadatelia o uver sa mohli stretnut s obmedzenim vysky uveru z dovodu prijmoveho stropu, nijako to nesuvisi s tym, ze v prvom kvartali mam vyssiu sancu dostat napr. 90% ako v tretom, ak raz mam dobry prijem a banka na portfoliu splna ukazovatel LTV ratio stanoveny regulatorom a som atraktivny klient, tak tych 90% mozem dostat aj ked ziadam 31.12.

giertlova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
6. máj 2021

@giertlova zaujimava reakcia zmazat clanok, na ktory sa odvolavate a potom povedat, ze uz nebudete prispievat 🙂

kazdopadne to co ste odcitovali stale neodpoveda na otazku, ci dostane autorka 90% LTV - odpovedali ste jej hypoteticky na otazku, ci jej daju vysku aku chce ak prijmovy strop je ako pisete 9 nasobok cisteho rocneho prijmu = 1000x12x9 (ak prijem autorky je 1000), ci ale na danu nehnutelnost schvalia 90% z hodnoty nehnutelnosti, to jej odpoved neda a stale tvrdim, ze to nema nic s obdobim v roku

a to sa vas skutocne nijako nechcem dotknut, len som poukazala na to, ze su to dve rozne veci, pekny den

luccija
6. máj 2021

@marcuskaaa2000 úplne individuálne.mas zmluvu na dobu neurčitú?Ale myslím, že toľko nedajú čo počúvam z okolia

euie
6. máj 2021

Ahoj, prave riesime uver v TB, bolo nam povedane, ze sa riadia podla kupnej ceny, nie podla vysky posudku ako to bolo predtym a z kupnej sa urcuju percenta. My berieme 80per z kupnej, ale tym ze v hlavnom meste, poradca povedal, ze priechodne by bolo mozno az do 90per z kupnej. Myslim, ze by to bolo posudzovane individualne. Drzim palce.

staleja
6. máj 2021

Ahoj, my sme riešili hypotéku pred pol rokom. Tiež sme potrebovali 90%, jediný, kto nám ju dal bola Slovenska sporiteľňa, všetky ostatné nám ponúkli len 80%. Brali sme teda u nich, úrok bol vyšší vzhľadom na to, že nám dali 90%, ale teraz po pol roku, sme sa boli u nich informovať, a upravili nám úrokovú mieru 🙂... +

giertlova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veltraud
6. máj 2021

ja som brala hypo sama, sice uz pred par rokmi, ale uz vtedy bol problem s plnou ciastkou (ja som chcela 100%, davalo sa 90%). Povedali mi v banke - slsp , ze ak chcem 100, je to na vynimku, mam ziadat na zaciatku roka, a mam si pozerat byt v BA ruzinove. A nakoniec sa to podarilo 🙂 este chcem podotknut, pises, ze znalecky je 94, chces 84. Podstatne je, na kolko je kupna zmluva, z nej sa rata percento hypoteky. Takze ak mas znalecky vyssi ako suma za ktoru chces kupit, pre banku je podstatna kupna cena. drzim palce

frota3
6. máj 2021

Tazko povedat, ako akceptuju znalecky posudok. 90% davaju vsak malo kedy a musi tam mat klient ulozene nejake peniaze, dobru bonitu, sluzby ktore vyuziva

marcuskaaa2000
autor
6. máj 2021

@luccija na dobu neurcity

adabise683
7. máj 2021

@petamich urcitý vplyv na to, ci dostanete az 90% z hodnoty nehnutelnosti (ktoru uzna banka, nemusi to byt suma zo znaleckeho posudku, ale samozrejme moze) ma aj to, kedy o to poziadate ... je to "na vyninku" v ramci istych limitov a tie sa posudzuju na stvrtrocnej baze ...takze na zaciatku kazdeho kvartalu je tento limit volny a teda banka ma moznot ho vyuzit a taku hypo poskytnut ..ked si ho uz po mesiaci v danom kvartali "minie" ..musi pockat do dalsieho kavrtalu aby takeho hypo mohla poskytnut ..samozrejme banky si to sleduju urcite priebezne, aby mali tuto moznost pre istych klientov k dispozicii ...

miminka91
7. máj 2021

Ono je to tazko sa o tom takto bavit, kedze nik ti proste presnu a smerodajnu odpoved neda. Mozno ostanes, mozno nie. Tazko povedat, ako co podokladate v banke, aky bude znalecky, ci ho budu brat plne do uvahy a tak

sophieft
18. máj 2021

@marcuskaaa2000 Dobry deň, potrebujete poradenstvo? Kludne Vam budem/e s kolegom k dispozicii🙂) Napište a podam viacej info- všetko je možne 🙂