Hotovosť doma

12. aug 2024

Ahojte. Chcem sa opytat, drzite doma aj hotovost?
Nechcem vediet kolko ale ci si nechavate taku rezervu ze co ak nahodou. Priatel drzi dost vysoku sumu penazi doma, vraj ak by nahodou nieco ako napriklad v grecku ked bola kriza alebo keby nebodaj nastala situacia ako na Ukrajine zevraj neveri bankam, ze co je doma to sa pocita. Dost ma zneistil, on je hrozny pesimista, teraz rozmyslam ci nahodou nema pravdu a ci by som nemala aj ja vybrat nejake peniaze domov, alebo to aspon nejako rozdelit ze nieco doma a nieco v banke.

viestta
12. aug 2024

Ma doma nachystanu aj balenu vodu, suche potraviny a konzervy aspon na dva mesiace?

dzejny656
12. aug 2024

My vôbec nie, nemáme absolútne žiadnu hotovosť doma, max. pár eur v peňaženke. Takéto paranoidné myslenie ide úplne mimo nás.

niekto2hy
12. aug 2024

Prečo sa to pýtaš anonymne?

pribinak
12. aug 2024

Doma mam v hotovosti asi 20 eur.

buberova
12. aug 2024

Nie, doma máme tak možno 200-300, nič veľké na vyžitie

petamich
12. aug 2024

Nie my nemame ani na obedne menu v hotovosti 😂 vyberam len, ked presne potrebujem cosi zaplatit v hotovosti

abbey1
12. aug 2024

Áno

sasa1310
12. aug 2024

áno

martul
12. aug 2024

Áno, veľmi veľa.

iv007
12. aug 2024

Mam hotovost asi 50€ v penazenke. Vsetky peniaze mam investovane alebo ulozene v banke. Nedokazala by som zit a fungovat s clovekom ktory zmysla ako tvoj priatel.

mirkam3
12. aug 2024

Nie, u nás sa nájde len to čo je v peňaženke, a tam teda hotovosť tiež skoro žiadnu nedržíte.

Ale pri novele trestného zákona ma napadli presne takí ako autorkin priateľ. Čo je doma, to sa bude počítať pri modernejších trestoch aj zlodejom.

nikiki29
12. aug 2024

Občas máme aj hotovosť, ale väčšinou nič, najviac má 5 ročný syn v pokladničke a nekúpil by z toho ani poriadne lego, takže žiadne terno 😂

lindous
12. aug 2024

Odkedy som sa vymkla, volala kľúčovú službu a musela bežať v noci do bankomatu, tak nejakú hej, žiadna závratná suma, ale na takéto situácie 😅

sense
12. aug 2024

Áno mám....

zuzulka558
12. aug 2024

Ja iba hotovosť, raz som nenakupila zblbli termináli odvtedy iba hotovosťou už nechcem zažiť nechať plný kôš v obchode keďže nenávidím nakupovanie,, a aj ponaučenie z roboty keď nam nešiel a polovica ľudí nenakupila keďže to bol malý obchod ale potrebný pre ľudí čo ľúbia mäso

ivanakal
12. aug 2024

Nemame hotovost doma, a malo kedy mam nejaku hotovost v penazenke

personality
12. aug 2024

Nech to dá do každej izby, do každej skrine, keby horelo, nech nezhori vsetko naraz.

personality
12. aug 2024

Myslím že je jedno či sú peniaze v banke alebo doma, to by ma teda vôbec netrápilo. 🙂

tenerifka
12. aug 2024

Ano, samozrejme

hiro
12. aug 2024

Videl som aj toto aj do rúrky na posteli ale tipujem ze takto schované skončia na smetisku 😅
Inak peniaze doma nemáme okrem strieborných mincí a šúlkov výročných 2€

macilaci
12. aug 2024

Áno

maca1984
12. aug 2024

áno, máme.

lavender94
12. aug 2024

Máme doma par eur keby náhodou potrebujeme na taxík, zámočníka atď, aj keď to už sa tiež dalo vybaviť cez qr kód. Väčšina úspor ide do fondov, v banke máme nejakú rezervu keby stratíme príjem. Báť sa krachu banky je asi take ako sa báť mať peniaze v trezore, lebo dom môže zhorieť, alebo ho môžu vykradnúť. Istí si môžete byť len tým, že budú strácať na hodnote.. v obidvoch prípadoch

maranco
12. aug 2024

@viestta zásoby na 2 mesiace je veľa ale nejaké zásoby potravín treba mať, predstav si násilné protesty ako boli nedávno v Anglicku, tak vtedy človek sa nebude potulovať po obchodoch
a to môžeme čakať aj v našej krajine

viestta
12. aug 2024

@maranco spravny preparer ma zasoby na pol roka, vratane benzinu do agregatu a bateriek. A pod postelou gulovnicu

maranco
12. aug 2024

@personality V Prešove to obyvateľom Mukačevskej nepomohlo.

diewcatqoo
12. aug 2024

Nie, nemame hotovost. Max. par drobakov. Nemame ani ziadne potraviny do zasoby.

tiezjedna
12. aug 2024

Áno, samozrejme. Ale nie kvôli dôvodom, ktoré si vymenovala. V trezore držím cash v troch menách, mám to tak ešte z čias podnikania.

jamabe
12. aug 2024

Ano, mame

anjelicek26
12. aug 2024

Mame mince,nejaké zlato, peniaze v hotovosti nie. Prijde mi to zbytocne. Mame zavarene ovocie a zeleninu ak to pomoze🤣🤣🤣