Home credit pôžička

niky6
12. feb 2022

Ahojte, má tu niekto skúsenosť z home creditu? Ako to funguje či je to ok? Splácanie atď., či nie sú problémy. Chcela by som si požičať len nevidela som nikde žiadne nové skúsenosti alebo recenzie, viem že maju vysoký úrok atď ale mňa konkrétne zaujíma že či sa dá všetko v pohode platiť a nie su problémy z ich strany alebo tak. A či po splatení tej sumy je tiež všetko ok.
Ďakujem

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
niekto2hy
12. feb 2022

Tesco Financne sluzby je HC.
https://tesco.sk/financnesluzby/

bosorka2302
12. feb 2022

ano mala som a bez problemov, hocikedy mozes predcasne splatit, hocikedy si navysit. je to revolvingovy uver, cize po kazdej splatke mozes cerpat daslie eura. apka prehladna, komunikacia v pohode

niky6
autor
13. feb 2022

@bosorka2302 ďakujem za info. No mne sa jedine to nepáči čo napisali v zmluve citujem: Ďalej sme oprávnení aj opakovane meniť úrokovú sadzbu o mieru celkovej inflácie (vyjadrenej v %) za obdobie
predchádzajúceho kalendárneho roka, pokiaľ miera celkovej inflácie presiahne 2 %. V takom prípade môžeme zmeniť výšku
ročnej úrokovej sadzby práve o výšku inflácie vyjadrenej v %. Pri výpočte inflačného nárastu bude postupované podľa indexu
rastu spotrebiteľských cien (CPI) za predchádzajúci kalendárny rok, ktorý zverejňuje Štatistický úrad SR. Zmenu sme povinní
Vám bezodkladne oznámiť. Ak so zmenou nebudete súhlasiť, ste oprávnený zmluvu okamžite vypovedať. Spoločnosť je
oprávnená zmeniť výšku úhrady za poistenie, ak dôjde k zmene v poistení v dôsledku zmeny právnych predpisov či v
dôsledku zmeny poistnej zmluvy.
Takže mi môžu hocikedy zvýšiť, nechcem sa kvôli tomu dostať do nejakých nepríjemnosti žeby som im musela namiesto 5000e splatiť 10000e neviem koľko rokov aký mate na to názor vy? A zmluva je na neurčitú dobu

bosorka2302
13. feb 2022

@niky6 neviem ja som to az tak nestudovala. Potrebovala som surne 4000 e na opeavu auta. Po polroku som uver predcasne vyplatila.

ivkazba
14. feb 2022

@niky6 túto klauzulu majú všetci vrátane bánk. Je to ich ochrana, ak by došlo k extrémnemu výkyvu na finančnom trhu (napr. krach štátu). Od vzniku Slovenska v 1993 sa tak nestalo, aby toto banky/nebankovky využili a určite sa to v najbližších rokoch ani nestane. No a čo sa týka nebankovky, osobne by som si radšej zobrala úver v banke.