Hernia disku a invalidný dôchodok

4. júl 2024

Viete mi niekto povedat, ci posudkovy lekar zvykne znizit alebo odobrat invalidny dochodok? V sucasnosti je schvaleny plny ID pri diagnoze hernia disku L4/L5.

rozculena
4. júl 2024

plný ID IBA na toto??? Ja mám na chrbtici omnoho viac nálezov

kacena4
4. júl 2024

ja som po operacii noha stale necitliva a mam 40% uznanych. samotna hernia nie je dovod na ID nie je ani v tabulkach. musis mat parezy nasledkom

autor
4. júl 2024

@rozculena @kacena4 ano uznany plny ID. Na 1 platnicke obojstranna hernia plus na 2 strane hernia na dalsej platnicke. 3 operacie a stale necitlivost v nohe plus dalsie potiaze. Len by ma zaujimalo kedy nasledne volaju pred komisiu a ci sa potom zvykne znizovat resp.odobrat.

oli18
4. júl 2024

Ja som bola presne na to operovana. Op dopadla dobre a ani nikoho nepoznam , komu by dopadla zle. Zeby ta dobabrali lekari? ID po operacii mi nedali.

autor
4. júl 2024

@oli18 ano prvu zbabrali lebo hned nasledovala druha operacia. No a casom sa stav este zhorsil, povodne som mala poskodenu len 1 stranu, takze nasledovala 3 operacia..

oli18
4. júl 2024

To su babraci 🙈

kacena4
5. júl 2024

ono tym ze je chrbat po operacii oslabeny sa zviknu poskodit okolité platnicky mna ja to pred operaciou upozornili