Golf 5 havária

andrejbelc
6. feb 2024

Dobry den mal som nehodu nabural do mna z boku
Mam poskodene dvere a prah pod dverami....... dvere mi vymenia preplati poistka ale prah nie pretoze pri vytlacani plechu zistili ze je to hnile a ze to si musim ja za opravu zaplatit 300 eur.......ze oni musia kupit celi ten prah a tam zavarit a nastriekat........ Preco aj to nepreplati poistovna???

buberova
6. feb 2024

To by aj mňa zaujímalo

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@buberova noo uz aj mna velmy... zajtra idem do toho servisu zatial sme si len. Volali dnes ..... A ten servis mi poradila ta pani v axe tam mal on co domna nabural poistene auto ja som v kooperative

luxus10
6. feb 2024

@andrejbelc raz to bolo pri havarke poskodene, tak to maju uhradit, nie?

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@luxus10 presne pri havarke to bolo poskodene lenze oni to chceli pretlacat von lenze sa im to rosypalo a nechapem preco teraz mam kupovat za vlastne nahradni diel..... To nech s poistovnou riesia

luxus10
6. feb 2024

@andrejbelc tak, netreba sa dat...ty si im dala auto, oni nech si to vybavia...ako vedia...nie je tvoja chyba, ze to pretlacali..a mohli predpokladat, ze sa take nieco stane..uz maju dost skusenosti,mohli ta predom upozornit, ked uz, a prekonzultovat s tebou dalsi postup...

draik
6. feb 2024

@andrejbelc
Pretože ste mali diel už poškodený koróziou.

luxus10
6. feb 2024

@andrejbelc a kto vie co by si nauctovali na poistovnu...nemas rengenove oci..

luxus10
6. feb 2024

@andrejbelc ked predsa davas poistit auto havarijne, musi ho prezriet pracovnik poistovne a spisat vsetky zavady, na tie sa potom poi. nevztahuje...aj vytvorenie hrdze sa da preplatit poistovnou...

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejbelc
autor
6. feb 2024

@draik bol ale držal po buračke je este viac poskodeny

vroni
6. feb 2024

@andrejbelc, to je fuk. Ten prah je hnily na totalku, nemá to nič s haváriou, ten bolo treba vymeniť už dávno.

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@vroni aj tie dvere sa nemuseli menit stacilo len pretlacit von... A vymenili. Cele dvere... Preco nevymenia aj prah??? A keby dvere boli hrdzave a isli by to pretlacat a rosypu sa im ako ten prah tak vted by tiez povedali ze su hnile mam si to zaplatit!?

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@vroni keby boli hnile dvere a sli by pretlacit von to co je preliačene a rosype sa im to ako ten prah tak v tom pripade musim ja zaplatit dvere??? Podla tvojej logiky postupujem

vroni
6. feb 2024

@andrejbelc, dvere by museli rozmonotovať, vyklepat, zbrusiť a prelakovat. Lacnejšie je vymeniť ich (tvrdí poisťovňa. Aj naša. Pripadá mi to divné, ale rátajú to tak). A áno, ak by boli dvere prehrdzavene, je veľmi ľahko možné, že by opravu neuhradili alebo výrazne znížili platbu.

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@vroni to co spravili s dverami ze ich vymenia mali spravit aj s prahom ze ho vymenia... Keby nebolo nehody tak prah stale drzi na svojom mieste.... A ano mal som v plane vymenit prah v najblizsej dobe lenze nehoda to urychlila...

doriiis
6. feb 2024

Autor..... úprimne? Máš auto v takom stave,že ani tie dvere nestoja za tú opravu.Vymenis dvere a zbytok auta ak tak zostane hrdzou vyzraty.Radsej si kúp nové auto a toto za pár babiek predaj

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@doriiis hahaha strasne som sa zasmial podla kusku odfoteneho sudis v akom je stave auto.... Kludne pridi do NR preveziem ta na nom motor ide ako cukrik 273 000 najazdene rok 2006 1,9tdi... ano hrdza tam je.... Ktoru mam v plane aj opravit... Tankujem len premiovy diesel vymenene rozvody spojka... je top stave nikde ma toto auto nenechalo som nadovšetko spokojny

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@doriiis ano len lavy a pravy prah je hrdzavy.... Nič viac a to pri tychtoch golfoch byva

jarka_black
6. feb 2024

@luxus10 Nie pracovník poisťovne, ale poistník uvádza opis stavu a fotí vozidlo.

vroni
6. feb 2024

@andrejbelc, poisťovňa ti bude argumentovať, že keby nebol prah hrdzavy, nepoškodil by sa. V tomto prípade si myslím, že si to poisťovňa dokáže obhájiť. Či je to naozaj úplná pravda, to posúdiť neviem a už vôbec nie z fotky, ale neverím, že kvôli 300 eurovému prahu sa oplatí ísť do sporu s poisťovňou.

jarka_black
6. feb 2024

@andrejbelc čiže viete, že prahy sú hrdzavé... a teda ťažko opravitelné... cenu opravy by mala uhradiť poisťovňa, náhradný diel je otázny... skôr nie

mircalla
6. feb 2024

@draik Konecne niekto, kto rozmysla.

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@mircalla aj keby dvere boli poskodene koroziou tak by ich nevymenili ale platil by som to ja ze? Idem tvojou logikou

ptvw
6. feb 2024

@mircalla je právnik takže rozmýšľanie je hlavná náplň jeho práce 😁

limoncino
6. feb 2024

No lebo hrdza nevznikla pri havárii, preto

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@limoncino ale preliaceny prah vznikol po havarii

limoncino
6. feb 2024

@andrejbelc to áno, to beriem. Ja sa len snažím logicky pochopiť prečo Ti to odmietli preplatiť.

mircalla
6. feb 2024

@ptvw Ja viem, ze je

mircalla
6. feb 2024

@andrejbelc Tak ja neviem, bolo to v hroznom stave, rozpadnute koroziou na prach a drzalo to tam silou vole a havarila to len dorazila. Nejako nechapem preco ti ma poistovna cvakat nieco, co sa neda opravit, lebo to bolo hnile? Keby to hnile nebolo a dalo by sa to opravit, opravia. Kedze to hnile bolo, treba novy prah. Tvoj bol nanic. Mne to dava logiku.

andrejbelc
autor
6. feb 2024

@mircalla dobre takze keby dvere boli moje na nic a boli by v takom stave ako prah... A ze keby prah bol bez hrdze... Tak by prah vymenili a dvere nie lebo mali koroziu... Podla tvojej logiky