Fio, Mbanka,365banka - skúsenosti?

sofokleska
3. feb 2019

Ahojte zaujimalo by ma ci niekto ma s tymito bankami skusenosti pozitiva-negativa? Zatial ma asi najviac oslovilo Fio ale stale rozmyslam....dakujem

simonkaba
3. feb 2019

@sofokleska mam Mbank uz 5rokov, manzel 8 nemozem sa stazovat na nic... za nic neplatim, to bola u nas podmienka... mam k tomu sporiaci ucet, 1-3 vybery z bankomatu zdarma mesacne (podla obratu) super appka, IB vsetko riesim cez to... len nemaju pobocky, maju len tie kiosky mne najblizsie v BA v nakupnych centrach ale vsetko sa da vyriesit aj telefonicky ci postou...

steffi50
3. feb 2019

@sofokleska ja vyuzivam 365 banku, dobre sporiace produkty, maximalna spokojnost

milus777
3. feb 2019

Mbank mame uz zopar rokov aj spotrebny uver mam cez nich a spokojnost maxinalna so vsetkym 🙂

ja_bb
3. feb 2019

U nas tiez mBank dlho, Fio je vyhoda, ak potrebujes platby prevadzat do CR, kedze je aj u nich, nieco ako CSOB myslim, ale neviem ako to maju s poplatkami.

spajky
3. feb 2019

mbank s manzelom odkedy su u nas max spokojnost

erikavesela
3. feb 2019

Mbank asi 12 r a spokojnost

marci77
7. feb 2019

tiez mBank uz 10rokov a spokojnost, vsetko riesim online, ak by bolo treba maju tie kiosky v nakupnych centrach, ale aj telefonicky vybavite, jedine minus pre mna, dost casto menia podmienky, vzdy pride mail do internetbankingu, len treba si to precitat

simsalabim
10. feb 2019

Mbank mam uz asi 10 rokov, ale v poslednej dobe som velmi nespokojna s tym, ze si spoplatnili viac ako jeden prevod v ramci sporiaceho a bezneho uctu. Cize pride mi vyplata, prevediem urcitu ciastku na setrenie(to ej zdarma) a potom sa vyskytne nieco, pre co si zo setriaceho uctu chcem previest naspat na bezny nejaku sumu. a bum! - spoplatnene 1€. Trvalo mi to pa mesiacov, kym som si to vsimla a velmi ma to hneva. Vzdy som totiz optimisticky previedla vacsiu sumu na sporenie a asi kazdy druhy mesiac som potom prevadzala mensiu sumu naspat na bezny a ked som ju enminula celu, tak naspat na sporiaci... Kedze mam este iny ucet v inej banke, teraz taketo prevody robim v nej (kde to zdarma) a na sporiaci ucet prevadzam len to, na co viem, ze pravdepodobne nesiahnem. Ak viem, ze v dany mesiac budem musiet so sporiaceho uctu nieco pouzit, musim na to dopredu mysliet anic nanho nepravadzat, co mne osobne velmi vadi. Ved sa jedna o moj ucet s mojim sporiacim pod-uctom....

marci77
10. feb 2019

@simsalabim veru, to mate pravdu, mne tiez vadi, ze kazdu chvilu v mBank menia podmienky, a ten sporiaci ucet, nic moc, minimalne zhodnotenie teraz ....a to som ani nevedela, ze si uctuju 1e, vdaka za info

zic
10. feb 2019

Mam vsetky tri, vsetky maju svoje plusy aj minusy. Co sa tyka komplexnosti sluzieb, ani jedna sa nevie vyrovnat nejakej velkej kamennej banke. Ale klientovi, co potrebuje zakladne sluzby stacia uplne.
365bank je najmladsia, este sa len rozbieha, ale ma momentalne asi najlepsi urok na neviazanom vklade ak to tak mozem napisat.
mbank je velmi fajn, ma vela sluzieb ale nie som si isty ci funguju napriklad platby inam ako do eurozony....
fio je fakt super, zase maju taky zvlastny internetbanking, kde niektore funkcie chybaju, ale inac je vcelku prehladny a neda sa im nic vytknut. Vpodstate z tych troch je jedina, kde vies aj vlozit cash peniaze na pobocke!!!

Kedze su vsetky zadarmo (mbank s kartou stoji 1.2 ak nesplnis podmienky), tak sa oplati zalozit aj vsetky a vyuzivat tie sluzby doplnkovo

sofokleska
autor
10. feb 2019

@steffi50 a kde si si zakladala ucet resp kde ta overili? Mne sa pozdava najviac na pobocke posty ale bojim sa ze ked tam pojdem nebudu vediet co od nich chcem kedze vela ludi ich este nepozna. Aj ked pracovnici posty by mali.....
@zic no mbank som vylucila uz len fio a 365 sa mi najviac pozdavaju. To je dilema s tymito bankami...:-/

mayami
10. feb 2019

Mám mBank a Fio, manžel má aj 365. Využívam už v podstate len Fio, ale aj 365 stojí za zváženie. Najlepšia banka bola podľa mňa ZUNO, škoda že skončila. S Fiom som úplne spokojná.

zic
11. feb 2019

@sofokleska Podla mna potom urcite ako primarna banka fio. 365 je este v plienkach a iba sa rozbieha. Aby sa ti nestalo, ze ti nieco nebude fungovat (nejaka sluzba)... Kludne si ju zaloz ako doplnkovu (je zdarma, tak co)

A este len dodam (ked si vyhodila mbank z moznosti), ze "len oni" (z tvojho vyberu) poskytuju kreditne karty napriklad. Alebo asi poskytuju najpouzitelnejsiu hypo...
Nie ze by si kvoli tomu mala zakladat mbank, ale aby si aj to zvazila

zic
11. feb 2019

a dilema to nie je 🙂... Ak ta to nic nestoji, tak si zaloz uctov co hrdlo raci... 🙂

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvuss22
13. jún 2020

Ahojte, ja som s bankou naozaj spokojná, dokonca sa mi jej IB páči viac, ako od iných bánk a tiež je super možnosť vytvoriť si viacero sporení. Ak rozmýšľate o založení účtu, tak do 30.6. s kódom silvia036895 získate až 15 eur.

danushka23
8. jan 2021

V mBanku mam ucet viac ako 12 rokov a musim skonstatovat, ze je pre mna velkym sklamanim. Z mojho uctu odisli platby kartou bez mojej notifikacie a bez mojho vedomia. Postup pri rieseni reklamacii je od zaciatku absurdny Ako prve mi odporucali kontaktovat obchodnika a riesit to s nim a zablokovat si kartu a samozrejme za poplatok poziadat o novu. Nasledovalo niekolko telefonatov a po 17 dnoch moju reklamaciu zamietli. Neviem sa dopracovat k informacii na ake cislo uctu a akemu obchodnikovi boli peniaze odoslane. Z mojho pohladu islo jednoznacne o zneuzitie platobnej karty. Manzel mal rovnaku skusenost vo VUBke, kde jeho reklamaciu uznali, obratom mu vydali (bezplatne
) novu kartu a peniaze mu boli vratene. Mbank si formalne splnil povinnost-v podstate vyriesili velke NIC a odporucil mi podat trestne oznamenie, pricom ani po 17 dnoch nie su schopni alebo mozno ochotni mi poskytnut informaciu o cisle uctu, na ktore peniaze isli. Pre mna su nespolahlivy partner, urcite by som si ich uz nevybrala.

gzack07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka2959
21. sep 2021

Ja už mám dlho Fio v ČR, automaticky aj so slovenským účtom. Keď som sa presťahovala späť na Slovensko, potrebovala som eurový účet, tak som zvolila mBank. Kvôli sporeniu teraz skúšam 365. Ak chcete využiť kód do 30.9. 2021, je to maria078389.

rococo
16. máj 2022

Idem napísať skúsenost s mBank a prečo sa od nich chystám odísť. Viacmenej doteraz roky všetko v pohode, až na to že na kiosku nevybavite nič a za každú blbosť musíte volať Mlinku. Neviem načo tie kiosky vôbec existujú. V decembri som poslala platbu 30€ v rámci mBank na kamarátov účet. Dodnes mi tie peniaze nevrátili ani jemu nepripisali. Na kiosku mi nevedia pomôcť, ani na Mlinke, spísala som oficiálnu reklamáciu atď. Ani po uplynutí lehoty žiadne riešenie. Teraz odo mňa chcú notársky overenú žiadosť. Bavíme sa o vnutobankovom prevode. Tá banka je jedna veľká katastrofa.

erikavesela
16. máj 2022

@rococo kiosk mBank je na preukazanie dokladov, napr.sa ti zmeni TP..ides tam a oni na zaklade tvojho dokladu o zmene urobia zmenu u seba...
Pravdu povediac, moc neverim, ze tie peniaze neprisli...nie je mozne, ze si zadala platbu a ta z nejakeho dovodu nepresla alebo nepozeral tvoj kamos zle?...ja som tiez takto raz bola presvedcena, ze som poslala peniaze a nakoniec bola chyba u mna...ak sa tak stalo ako pises, drzim palce pri uspesnom vybaveni

popokatepetl1994
13. nov 2022

Tie ,ktoré máte m bank - prosím vás ako dlho trvá prevod na m bank ? My máme VUB prevádzali sme v piatok a je nedeľa a nič 😡

mayami
13. nov 2022

@popokatepetl1994 veď ďalší pracovný deň, čiže v pondelok

popokatepetl1994
13. nov 2022

@mayami ďakujem