Fio konto a Fio sporiaci účet

7. jún 2024

Dobrý večer, vysvetlite mi prosim vas niekto aky je rozdiel medzi :
-FIO konto (sporiaci účet bez poplatkov)
-FIO sporiaci účet (vkladovy účet bez výpovednej hodnoty s vyšším uročním )?
Pri oboch je úroková sadzba 3%
Vďaka .

maranco
7. jún 2024

tu je vysvetlené https://www.fio.sk/bankove-sluzby/sporenie/spor...

Fio konto úročí sa len prvých 10 000€
máš tam SIPO platby, trvalé príkazy alebo inkaso, neobmedzený počet prevodov, donedávna bola aj platobná karta

FIO sporiaci úročí sa celá suma, mesačne môžeš urobiť 4 výbery/prevody na svoj bežný účet

Ak máš do 10 000€ daj si Fio konto, ak máš viac rozdel si prvých 10 000 na konto a zvyšok na sporiaci.

slavomira236
9. jún 2024

Ako pise vyssie mam obe

slavomira236
9. jún 2024

Len tie 3percenta to nieje mesacne z tej sumy ale rocne rozratane na mesiace..napriklad mas 10 tisic a urok 3percenta rozratany na 12 mesiacov. Pripisuju uroky posledny den v mesiaci a hned strhnu dan..

maranco
9. jún 2024

@slavomira236 za každú tisícku je čistý úrok po odrátaní dane mesačne 2€, takže za 10 000 príde každý mesiac už zdanených 20€.

slavomira236
9. jún 2024

@maranco ja tomu chapem len minule sa tu niekt rozculoval myslim ze skupina o setreni ze slubili 3percenta a pride mesacne par centov. Niekto si mysli ze kazdy mesiac dostane tie 3percenta. Mne to mesacne na oboch tychto kontacj robi cca 80 eura po zdaneni..celkom fajn. Lepsie ako prstom do oka

autor
10. jún 2024

Ja to aj tak stale akosi nechapem..
Nebavime sa tu o 10 tisicoch
Mam možno 3 tisic doma v obalke ale chcem to dat na účet

maranco
10. jún 2024

Tak potom nie je čo špekulovať, založ si "Fio konto" a každý mesiac 1. v mesiaci ti pripíšu čistých 6€. Kedykoľvek keď ich budeš potrebovať si ich vyberieš bez viazanosti.

autor
11. júl 2024

@maranco vďaka ... a na tom fio sporiacom ucte je viazanost?

maranco
11. júl 2024

Na žiadnom nie je viazanosť, môžeš vyberať hocikedy.

autor
13. júl 2024

@maranco a este jednu otázku mam prosím ta snáď zatiaľ už poslednú.. kedy sa mi uvoľní tých 10e ktoré treba pri založení toho poductu??

maranco
13. júl 2024

Tých 10€ sa úročí rovnako s ostatnými, uvoľní sa ak dáš cez IB zrušiť sporiaci účet. Keď sa rozhodneš že už ho nepotrebuješ a chceš všetko vybrať. V budúcnosti si ho môžeš znovu založiť cez IB/smartbanking.
A to nie je podúčet, je to normálne samostatný účet, môžeš naň prijímať platby aj posielať.