Fio - internet banking a karta

18. jún 2024

Prosím založila som si účet online dnes mi došla rámcová zmluva ako postupovať keď chcem využívať internet banking a chcem platobnú kartu ďakujem

maranco
18. jún 2024

Otvoríš stránku https://www.fio.sk/ dáš si Internetbanking - Prihlásiť sa, prihlasovacie meno si si zvolila a je napísané na zmluve, úvodné heslo tiež je na zmluve alebo v SMS, nastavíš si potom nové heslo.

Po prihlásení v IB vyberieš Nový produkt - Platobná karta pre majiteľa účtu - daj si Visu

Tiež si daj nastavenia - Smartbanking - pridanie zariadenia ak chceš používať v mobile aplikáciu

Nastavenia - SMS a e-mailové notifikácie - zapni si na mail notifikácie, prípadne do mobilnej aplikácie (Správa pri každom pohybe, Správa po nezvalidovanom pokyne) a ak už príde karta aj (Nezaúčtovaná transakcia kartou, Zamietnutá transakcia kartou)

Keď príde karta v Menu platobné karty si ju vyberieš a nastavíš PIN, prvú operáciu urob výber z bankomatu alebo zobrazenie zostatku na účte v bankomate, vtedy sa zapíše PIN na kartu, potom ju už môžeš používať aj v obchode a na nete.

Na karte si nastav denné/týždňové limity pre bankomat, obchod/POS, internet, MOTO

Blokované typy transakcií (tam vypínam Výbery z bankomatov s poplatkom prevádzkovateľa, Platby magnetickým prúžkom, MO/TO platby, Platby na internete bez 3D Secure, Platby s dynamickou konverziou meny (DCC) )

Geoblokácie vypínam všetky kontinenty a zapínam konkrétne krajiny Slovensko + tie kam chodievam.
Geoblokácie sú pre výbery z bankomatu a platby kartou priamo v obchode priložením/zasunutím karty, netýka sa to nákupov cez internet

zalka
18. jún 2024

@maranco wau premakané aby som si i svoj účet pozrela čo mám nastavené, mne doposial stačilo len limity ..

autor
19. jún 2024

@maranco ďakujem lenže ja heslo nemám ani v zmluve ani v sms myši tam prebehnúť nejaká aktivácia , mám len prihlasovacie meno

maranco
19. jún 2024

Skús potom zavolať na pobočku, myslím že úvodné heslá posielajú v SMS kto si zriaďuje na diaľku.

autor
19. jún 2024

@maranco ďakujem podarilo sa estey otázka ohľadom okamžitých platieb má túto možnosť aj fio Banka

maranco
19. jún 2024

Áno okamžité platby majú spustili ich začiatkom mája, ale okamžitú platbu pri posielaní musíš vždy prepnúť či už v IB alebo mobile, predvolená je len bežná SEPA, časom to zmenia len teraz ešte stále "testujú" ako to funguje. Na príjem okamžitej platby nemusíš nič urobiť.

Kde nakoniec malo byť to heslo na zmluve alebo v SMS?

autor
20. jún 2024

@maranco ďakujem na koniec to šlo sms , musím si zvyknúť na ib este , mám ešte otázku ak som včera posielala s Raiffeisen banky do fio v akom časovom pásme zvyknú nabehovat peniažky na účet na druhý deň

maranco
20. jún 2024

Raiffeisen má okamžité platby ak by si poslala okamžite tak do 10 sekúnd ak si poslala bežne tak chodia okolo 10-11 hod.

katkapalo1
27. aug 2024

Prosím pekne ja som už dnes zúfalá z tohto. Zakladala som si účet. Všetko šlo v pohode aj IB ale potom som zrušila biometrické prihlásenie tak ma odhlásilo a vôbec ma do IB nechce prihlásiť. Neviem ci dávam správne prihlasovacie meno keďže ja som ho v tej Rámcovej zmluve ani nenašla. Ide ma z toho poraziť pobočku mam ďaleko. Prihlasovacie meno býva mail? Alebo meno priezvisko? Ci oni nejaké dajú? Heslo mam 4miestny kód v sms

bubuzu
27. aug 2024

@katkapalo1 prihlasovacie meno býva tvoje meno.priezvisko všetko s malým. Ak je vás s rovnakým menom viac, priradia ti ešte napr.dvojčíslie roku narodenia, vyskúšaj

maranco
27. aug 2024

@katkapalo1 prihlasovacie meno do IB bude na zmluve, pozri všetky papiere podrobnejšie, tuším na druhej strane papiera hore to je, buď si ho zvolíš sama alebo ti ho pridelia

aj to úvodné heslo zo SMS platí len na prvé prihlásenie, potom ťa vyzvalo zmeniť si heslo na svoje

katkapalo1
27. aug 2024

@bubuzu neberie mi ani toto🥺ja už fakt neviem budem tam zajtra volať ale neviem ci mi po telef niečo povedia

katkapalo1
27. aug 2024

@maranco zmluvu mam takú veľmi dlhú ale ani jedno meno v nej nieje by som to už najradšej hodila o stenu 🥵 nič nefunguje hesla som už dávala aj tie co si pamätám co som zadavala pri otváraní účtu a nič nemám už nato nervy zajtra to budem riešiť cez linku dúfam ze sa aspoň do volám

maranco
28. aug 2024

@katkapalo1 ako si dopadla?

katkapalo1
29. aug 2024

@maranco nejde mi to nejako ani cez PC ani nijak. Budem musieť na pobočku lebo po telef mi nechceli povedať nič tak zajtra budem musieť na pobočku sa trepať

maranco
29. aug 2024

@katkapalo1 ešte raz pozri poriadne zmluvy, malo by sa to volať asi užívateľské meno a to je prihlasovacie meno do IB a nové heslo na zmenu by ti poslali do SMS ak nebudeš vedieť heslo
nemám novú zmluvu ale čo si pamätám tam to prihlasovacie meno je napísané.

katkapalo1
29. aug 2024

@maranco
@maranco mne to dali do Smartbankingu tam to nájdem ale pokiaľ sa neprihlásim do Internetbankingu tak sa do smart nedostanem. Joj normálne ľutujem ze som nezvolila banku ktorú mam nablízku