Financovanie auta

3. okt 2022

Ahojte, ako ste, prosím, financovali auto? Mali ste našetrené, u dr, leasing, alebo operatívny leasing? Čo sa najviac oplatí? Ja by som nerada siahala na rezervu, ale pokazilo sa nám auto a teraz babo raď 😁😁 Ďakujem za všetky postrehy 😊

konikkon
3. okt 2022

V hotovosti

ropucha6
3. okt 2022

Leasing, 1/5 sme davali hotovost.

sasa1310
3. okt 2022

v hotovosti všetky

betulinka1
3. okt 2022

Operatívny sa ti ako fyzickej osobe neoplati. Skor uver na auto, fajn je na 1/3 ci 1/5 ak sa nechcete vybuchat so vsetkych penazi. Predajcovia aut maju výhodne úvery na auta, ja by som to riesila priamo s predajcom. Aj ked asi zalezi ci nove ci jazdené idete kupovat.

autor
3. okt 2022

@betulinka1 mám aj firmu, nie je problem aj na ňu.

andreakotesova
3. okt 2022

Kupili sme nove auto v hotovosti. Leasing sa nám neoplatil.

zemiakovysalat
3. okt 2022

Takto nad 30 určite len na hotovost 😅
Druhe auto som mala na spotrebák, ale už som dospela a viem odložit hotovost na také výdavky ako je auto.

michal711
4. okt 2022

V hotovosti . Keď si prepočítaš koľko preplatis tak radšej hotovosť.

michal711
4. okt 2022

Tak máš firmu a pýtaš sa ako máš kúpiť auto ?

melanta
4. okt 2022

Cash. Ak máš firmu, tak auto kupuj na firmu. Ja som ani len nepremýšľala nad tým, že kúpim auto inak ako na firmu. Ak cash nemáš alebo nemôžeš sa toľko vyhodiť z peňazí, tak skôr choď do operatívneho leasingu ako úveru a za pár rokov ho vymeníš zase za nové.

nicky221
6. okt 2022

Určite leasing, ja som tiež kúpila nové auto v hotovosti a potom si spätne dala preleasingovať, za tie vrátené peniaze kúpim byt v hotovosti a mám aj byt aj auto.
Hoci je pravda, že s papierovačkami je dosť starostí…

monika_k
6. okt 2022

@nicky221 prosim ta … vies to vysvetlit? ake preleasingovanie? snazim sa pochopit co si napisala ale fakt neviem.

nicky221
6. okt 2022

@monika_k napr. ja som si kúpila full nové auto, hodnotu neuvádzam, vyplatila som ho celé v dotyčnom showroome, mohla som sa rozhodnúť byť bez iných investícii, ale ľahšia o dosť vysokú sumu, tak som sa rozhodla, že peniaze sa mi zídu na niečo iné - kúpa bytu. Dáš si v niektorej banke spraviť výpočet leasingu na základe tvojho príjmu na dotyčné auto, kalkulácia behom dňa. Ak sa rozhodneš pre niektorý leasing z dotyčnej banky, banka ti s5 pošle peniaze na tvoj účet za auto, ktoré si si kúpila uz v hotovosti a budeš banke platiť len mesačne sumu, ktorá ti vyšla. Tie peniaze môžeš investovať inde….