Finančný poradca pýta odomňa peniaze

katka028
18. feb 2019

Ahojte prosím Vás vie mi niekto poradiť?
chcela som využiť služby finančného poradcu na získanie hypotéky. 2x bol u mňa, zisťoval mi v bankách kde by mi dali hypotéku jednu aj našiel už stačilo len nájsť byt ktorý chcem kúpiť a mohol začať vybavovať. Ale nakoniec som musela od toho odstúpiť. A teraz žiada odomňa 200 eur a vyhráža sa mi súdom. Má právo odomňa pýtať peniaze?

lindusss2016
18. feb 2019

@katka028 no a snad si si nemyslela, ze to bude pre teba robit zadarmo? Je to sluzba a za sluzby sa samozrejme plati. Stravil nad tym svoj cas, nieco prevolal a snad aj na benzin nieco minul. Treba si poriadne rozmysliet, ked budes nabuduce nieco riesit.

ufatess
18. feb 2019

Hmm a vy ste medzi vami neuzatvárali žiadnu zmluvu o rozsahu jeho služieb a cenníku? My sme tiež raz využívali takto poradcu, aj zmluvu sme mali, no jeho vyplatila potom banka, z ktorej sme brali úver. Asi to má teda každý inak

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka257
18. feb 2019

@katka028 my sme žiadnemu finančnému poradcovi nikdy nič neplatili... mal by mať províziu podľa mňa z tvojej hypotéky

hanka7951
18. feb 2019

@katka028 ako pisali baby vyssie - poradca je plateny z banky/poistovne kde vam vybavuje hypo/poistku a pod..my sme to tak tiez mali..vo vasom pripade vas mal dopredu upozornit, ze za svoje sluzby pozaduje odmenu od vas a nie sa teraz ohanat sudom..skuste sa obratit na spolocnost pod ktorou pracuje, ci nahodou sa tento pan poradca takto neobohacuje nelegalne

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@katka028 predpokladám že si podpísala nejakú dohodu o spolupráci ktorú ti dajú podpisovať hneď v prvých 10 sekundách ako si s tebou sadnú. Ak ti okolo toho spustil hneď tie kaleráby a neprečítala si si čo podpisuješ, bohužiaľ. Ak máš kópiu preštuduj si co tam máš uvedené. Ale inak on ma provízie z produktov ktoré ti sprostredkuje po podpise zmluvy, ak žiadnu zmluvu nevybavil nemá čo dostať. A ak je to len nejaký špekulanti a žiadne takéto podmienky o pokute v tej dohode nemáš, hnala by som ho ako psa a na súd dala ja jeho. Podľa mňa len skúša či sa dáš nachytať.

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@katka028 a hlavne, to nie je žiadny finančný poradca ale len sprostredkovateľ. Keby to bol poradca platíš mu za jeho odborné rady, teda kde je najvýhodnejší úver, hypo a spol. a poradca nemôže robiť sprostredkovateľstvo, zmluvy si riešiš sama. Sprostredkovateľ ti len na natlačí to čo dáva každému na základe co najvyššej svojej provízie od konkrétnej banky/poisťovne spolu s kopou dristov a kreslí domčeky na ich úžasné plány.

lindusss2016
18. feb 2019

Baby, lenze vy ste to dotiahli do konca, jeho ziadna banka nevyplati, kedze nakoniec sa hypo nekonala. A ano, ak s nim nic nepodpisovala, pravo nema to od nej pytat. Ale nakolko sa ohana sudom, asi vie, ze si to moze dovolit

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@lindusss2016 podľa mňa ho "manažér" z.ebal že nevybavil kšeft tak mladý premotivovaný chlapec skúša aspoň takto. Podľa mňa nemôže nič, to by tí sprostredkovatelia museli podieľať súdy na každého kto sa s nimi raz stretol, spravil si úsudok a nabudúce ich poslal kade ľahšie.

katka028
autor
18. feb 2019

nemam s nim ziadnu zmluvu a nepamatam sa zeby som mu nieco podpisovala a este podotykam ze aj jeho vinou som musela ukoncit spolupracu s nim

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@katka028 tak potom sa ničoho neboj a nabudúce keď bude otravovať pohroz mu ze dáš na súd ty jeho ak s tým neprestane.

katka028
autor
18. feb 2019

dakujem Vam vsetkym za odpovede 🙂 snad to dobre dopadne

ellaafi
18. feb 2019

@katka028 pokiaľ si si istá a vedomá toho že ste spolu nepodpísali žiadnu zmluvu tak nemáš za čo vyplatiť prostriedky. A tých 200€ žiada vlastne za čo?

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@ellaafi ušlý zisk asi.. ale ak mu ozaj nič nepodpisovala, aj keď je to divné lebo vždy hneď ako ta prvý krát vidia tak už vyťahujú dohody, tak chlapec sa nemá čo oprieť.

lindusss2016
18. feb 2019

@katka028 tak jasne, ze ak ste sa stretli len tak nezavazne, nic si mu nepodpisala, tak si moze fukat... myslela som, ze to bolo v inom stadiu riesenia. Takyto "poradcovia" maju kadejake praktiky, preto sa niet comu cudovat, ak aj pytaju penize za nic v podstste. Ak ale bolo vsetko len o ustn3j dohode, nerozumiem na zaklade coho to chce od teba vymahat. V tom pripade nech skusi.

lindusss2016
18. feb 2019

@dopolbokaodrata no ak to je tskto, ze nema ziadnu zmluvu sni noc, tak je odvazny... alebo hlupy alebo skusa

kukulienka83
18. feb 2019

@katka028 keď nieje zmluva nič by som neplatila. Blbotina, tým súdom ta chce len vyplašit

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@lindusss2016 alebo ani nemá povolenie nepatrí do žiadnej tej sekty, nie je v registri a išiel jej to robiť len tak ked to nemá na papieri :D takže asi volim možnosť je to dilino čo skúša

ellaafi
18. feb 2019

@dopolbokaodrata mne toto na "férového" poradcu absolútne nesedí.......... A fakt by ma zaujímalo ako prišiel k sume 200€

katarinamarkova
18. feb 2019

@katka028 za co konkrétne žiada tých 200€?

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@ellaafi asi mu mamička nedala vreckové

ellaafi
18. feb 2019

@dopolbokaodrata ja by som ho tak poslala kade ľahšie tade bližšie 🙈😉

quaxi
18. feb 2019

@katka028 ak si nic nepodpisala tak len skusa, caka ze sa zlaknes a zaplatis aby si mala pokoj. Je mozne ze vacsina jeho zarobku pochadza od naiviek co v takejto situacii radsej zaplatia. Ak si bola s jeho sluzbami nespokojna, alebo sa ti takto vyhraza bez zmluvy, mozes sa obratit na NBS https://www.nbs.sk/sk/spotrebitel/kontaktujte-nas
Pekne sa mu s tymto povyhrazaj a este ta bude prosit aby si mu tych 200E neplatila a rychlo nanho zabudla 😈

lindusss2016
18. feb 2019

@dopolbokaodrata casy su krute, zarabat treba, ako sa len da

mirka17
18. feb 2019

@katka028 ako už bolo povedané vyššie je rozdiel finančný poradca a finančný sprostredkovateľ. finančného poradcu platí klient za poradenstvo, sprostredkovateľa platí inštitucia. Na slovensku mame 95 percent sprostredkovateľov a iba par poradcov. Ty musia mať jasne stanovene že im za služby platíš. Ty máš neprofesionalneho amatera sporstredkovatela. Sprostredkovateľ nemôže od teba pýtať peniaze, je to protizakonne. To ty by si mu mala povedať že ho dáš na sud za neopravnené obohatenie. A ešte by som mu dala taku negativnu recenziu že by sa z toho posral.To že ti nakoniec nič nevybavil to je riziko podnikania, ja ked stravim napr. v obchode kde sa mi predavačka venuje pol hodinu a nakoniec nič nekupim, tiež jej zato neplatím - riziko podnikania, resp. nie je dobra predavačka ked mi nedokazala nič predať. Takže žiadne také že ti venoval čas a teraz chce peniaze. A keby si mu aj niečo podpisovala, niečo ako ušly zisk, tak aj to je protizakonne, môže si s tým papierom utrieť zadok. Treba si pozrieť predpisy ohľadom finančného sprostredkovatela, je to kreten

mirka17
18. feb 2019

@katka028 a ešte som zabudla dodať že ho treba nahlasiť na centralu spoločnosti pod ktorou pracuje nech im nerobí dalej hanbu

ellaafi
18. feb 2019

@mirka17 to by som urobila ako prvé, kontaktovať "nadriadeného"

katka028
autor
18. feb 2019

no ked som mu povedala ze financny poradca nema pravo ziadat od klienta peniaze tak hovoril ze za pravne poradenstvo pyta, ale pravne veci sme nijake neriesili len financne a on pravni nie je 🙂 keby mu mam platit museli by sme sa natom na zaciatku predsa dohodnut podla mna. no on financneho poradcu robi vela rokov a je v tom dobry ma vela klientov.

ellaafi
18. feb 2019

@katka028 skús kontaktovať jeho "nadriadeného", spoločnosť pod ktorú patrí

dopolbokaodrata
18. feb 2019

@katka028 veď nech si pýta od niekoho kto s ním podpísal zmluvu, on je vôbec poradca alebo len sprostredkovateľ? Pozri si ho tu https://regfap.nbs.sk/search.php