Finančný poradca pri vybavovaní hypotéky

lenuska333
28. sep 2020

Ahoj mal prosím vás niekto pri vybavovaní hypotéky finančného poradcu mne volali z finga a volal mi aj už ten finančný poradca koli stretnutiu naozaj mu ja nič nebudem platiť hovoril ze mi vie vybaviť aj predčasne schválenie keďže nemám ešte nič vybraté vraj ho platia banky a poisťovne a ak nevezmem nakoniec hypoteku tak ani vtedy mu nič platiť nebudem Ďakujem za odpovede

nelca0510
28. sep 2020

@lenuska333 platí ho banka, to áno. Ale neplatia ho pravdepodobne všetky, ale len vybrané, takže aj keby ta to vyšlo napr. lacnejšie v inej, do tej ta nevezme.

miiriaam
28. sep 2020

@lenuska333 ahoj, jasne, ja mam financnu poradkynu a som maximalne spokojna... Zalezi od toho aky je.. Ci je sikovny, ci v tom robi dlhsie a tak.. Naozaj mu nic neplatis, on ma ohodnotenie od banky ked vybavi uver.. Zadas mu potrebne info, vypises ziadost o uver a on ti obeha banky, niekde ma viac kontaktov ako napr ty keby si sla do banky, dokaze vybavit viac on.. Dokonca som mojej zo zaciatku neverila a sla som sa pytat do bank a povedali mi, ze to co vybavila ona mi oni dat nevedia, a mam ist do toho co mi ona radila... Takze ak je naozaj dobry, pomoze ti s tym ze ty neplatis nic, je to v jeho zaujme ti to vybavit lebo ma proviziu od banky😊

patka06
28. sep 2020

neplatíš nič, finančný poradca dá ponuky / väčšinou spolupracujú so všetkými bankami/ z viacerých bánk a vyberá si klient, takže nie je pravda, že ponúkne tú, ktorá je výhodná pre neho
Určite sa oplatí využiť jeho služby, ušetríš kopu času aj peňazí

renat04
28. sep 2020

Neplatis mu fakt nic, akoze niektori su fakt dobri, vedia vybavit aj nemozne. My sme ale bohuzial mali zlu skusenost. Nam ju dohodli realitacka, ktora teda tiez nebola podla mna uplne ok. Povedali sme si dobre, aspon nemusime my nikam behat. Po case sme ale zistili, ze z nas robia tak povediac blbcov. Poradkyna povedala jednu vec mne, inu vec realitacke a potom zo mna robila hlupu, ze ona mi nic take nepovedala a ze je to inak. Nakoniec sa cela vec tahala velmi dlho, nie kvoli nam, majitel nemal prepisanu este nehnutelnost na seba a trvalo to skoro pol roka. Citila som sa fakt ako nejaka nevzdelana sedlacka pri nich, stale zo mna robili blbca a tak sm esi povedali, ze aj ked prideme o peniaze zalohu tak s nimi uz nechceme mat nic. Nakoniec v ten den co sme volali realitacke, ze davame od toho ruky prec nam volala tato financna poradkyna, ze mame ist podpisat zmluvu do banky. Slusne som jej vysvetlila, ze sme si to rozmysleli a teda hypoteku nepotrebujeme. Mysleli sme, ze vec vybavena. O rok na to sme sa rozhodli kupit si iny byt a ked sme si vybavovali po tejto skusenosti uz pozicku sami, tak sme zistili, ze tato pani financna poradkyna nam ju nestornovala a v registri nam svietila. Takze ja uz by som nikdy viac nechcela mat nic s takymi osobami

vikusjk
28. sep 2020

@lenuska333 ja riesim vsetko len cez moju fin. poradkynu, ktoru mam uz roky rokuce. Nebeham po instituciach, len dobehne s papiermi na podpis, alebo mi ich posle postou. Ona ma proviziu od institucie, cez ktoru si nakoniec uzavries zmluvu (poistky, hypoteku, nieco investicneho charakteru atd). Vyhoda je, ze ti porovna viac bank naraz, cize mas prehlad. Ak to bude schopny clovek, mozes mat aj do buducna kontakt na riesenie roznych veci, ako vravim napriklad poistky, ci ine z portfolia financnych maklerov.

s_a
28. sep 2020

Nám finančná poradkyňa veľmi pomohla keďže sme mali troška komplikovanejšiu situáciu a neplatili sme nič a mala zmluvu s 2 bankami takže sme si mohli vybrať

mogaa
28. sep 2020

@lenuska333 dostáva províziu od banky, treba ale rátať s tým že ti ponúkne produkty len spoločností(bánk a poisťovní) s ktorými má zmluvu, nie vždy to je najvýhodnejšia ponuka...ďaľšia vec čo sa týka podmienok - pýtaj sa v konkrétnej banke, títo takzvaní " finanční poradcovia" ti povedia všeobecné podmienky ale každá banka má svoje špecifiká čo sa týka hypoték...ja som pracovala v banke a keď prišli niektorí "finanční poradcovia"s klientmi na podpis, som len žasla aké blbosti im povedali....ak chceš radu odo mňa ako bankára(robila som vo viacerých bankách) - sama si pobehaj 3-4banky , daj si vypracovať rovnakú ponuku, ponuky porovnaj a vyber najvýhodnejšiu....klient sa nie vždy rozhoduje podľa finančne najvýhodnejšej ponuky, takže ak bude mať druhá banky pre teba lepšie podmienky na získanie hypotéky ale dá ti drahšiu ponuku, môžeš sa vrátiť s konkurenčnou ponukou a vybaviť si lepšiu splátku hypotéky.....všetky veci čo ťa ale zaujímajú ohľadne hypotéky - predčasné ukončenie, splácanie mimo riadnych splátok, ako postupovať ak prídeš o prácu a budeš potrebovať odklad splátok sa pýtaj v danej banke, aby si mala informácie z prvej ruky ako to funguje v danej banke....

zlatica99
28. sep 2020

Aj my sme si tak vybavovali úver a fakt sme mu nič neplatili. Ono to rieši priamo banka s ním, takže máš to bez investícií

mmmonika
20. apr 2022

@mogaa Môžem sa ťa opýtať, čo všetko si mám všímať, keď si dám vypracovať ponuku na hypotéku? Výšku splátky, fix, poistenie...

mogaa
20. apr 2022

@mmmonika RPMN resp.o koľko hypotéku preplatíš so všetkým včetne poplatkov....