Finančné ťažkosti kvôli tehotenstvu

lellla
28. okt 2020

Ahojte nevedela som.lepsie napísať nadpis....ale chcem sa len spýtať či ste tak neiktora prežívala ako mi....od marca mám sľúbenú prácu ale keďže je korona tak sa to oddialilo až do novembra..v novembri som mala nastúpiť do práce ale skomplikovalo mi to to že som zostala nečakane tehotná 🙈 vôbec sme tomu ani nechceli veriť keďže obaja z mužom máme problémy a prvé dieťa bolo po ivf takže prekvapko...to by ani tak nevadila veď super malý zázrak no horšie je že do práce nastúpiť nemôžem pretože mám ťažkosti a musím len ležať stále nemôžem teda nastúpiť do mraze a rpdicak mi končí v novembri ....prerabame dom do toho všetkého ...ja neviem ako to budeme.financne zvládať ...😭bojím.sa že to nedáme je to také komplikované akože už všetko išlo podľa plánu a ahaho ..zvládli ste to aj keď ste mali slabý príjem alebo ako čo robit ja vážne neviem...manžel má dobrú prácu ale keď spočítam výdavky tak na potraviny a drogériu nám zostane cca 300e..je to dosť bude to stačiť? Nehnevajte sa že tu vypisuješ

zuba1987
28. okt 2020

@lellla ahoj, gratulujem, neboj vsetko zvladnete, budes mat matersku?

guglina
28. okt 2020

Ahoj, Myslím že budeš mať nárok na pandemicky rodicak
https://najmama.aktuality.sk/clanok/305357/vlad...

mirro
28. okt 2020

@lellla tak...dieťa je dar. A keď budete musieť zvládnuť s tým rozpočtom,čo máte,tak zvládnete. Nikde nie je napísané,že musíš byť 3roky doma.

mariska1989
28. okt 2020

Prvom rade gratulujem .druhom rade stalo sa nám kedysi s manželom že ja doma s pol ročnú dcéru a on zničoho nič doma bez roboty .takže 3 cca 4 mesiace sme žili z 250€ plus 100€ zo zásoby sa bralo dalo sa to .a aj teraz keď bola korona a my potrebujeme cca 2000€ n mesiac lebo z toho je 1000€ len výdavky a zvyšok strava .dáke ko... A tď .takže sme stopli splátky dalo sa to v pohode manžel bol na očné takže sociálka sa neplatila .a nieco sa platilo takže sme vyšli s 1000€ ...ale každý je na tom ináč ja si potrpim na kvalitných potravinách deťom doprajem čo treba keď treba tak sa človek uskromni tiež sme prestali aj prerábať až teraz sa začalo až si našetrime keďže rezerva sa minula čo bol môj doma bez koruny 3 a pol mesiaca

lellla
autor
28. okt 2020

@zuba1987
Nie materskú Amy nebudem pretože som nepovedala ani pred tým kôli tomu že my nepredĺžili zmluvu skôr než som otehotnela ..je to paola mám nespravodlivé lebo som si poctivo dorobila 5 rokov celých pred tým než prestávky no ale čo už

lellla
autor
28. okt 2020

@guglina no musím to naštudovať ďakujem

lellla
autor
28. okt 2020

@mirro to je pravda ani teraz by som doma nebola 3 roky len korona to zhoršila 🙈mohla som pracovať od mája ale asi je všetko ako má.byt...vdaka za podporu dúfam že zvládneme musíme sa uskromniť

lellla
autor
28. okt 2020

@mariska1989 ďakujem za podporu ...dúfam teda že to dáme ...však ako rodinu máme tak snáď keby niečo ozaj príde tak nám pomôžu...len som sa musela vyrozprávať lebo sme s tej situácie nešťastný ale z bábätko sme samozrejme radi

zuba1987
28. okt 2020

@lellla Este raz gratulujem. Ja som s malym ostala tiez dlhsie nez som planovala, a financne to nie je co predtym ked som zarabala, ale nelutujem jediny den.
Drzte sa 😊.

lellla
autor
28. okt 2020

@zuba1987 ďakujem ti pekne .
Však nič iné ani zostáva len to nejak zvládnuť ♥️

tilko
28. okt 2020

pokračuj v rodičáku kým ho nezrušia a gratulujem

https://www.pravneprerodica.sk/pandemicky-rodic...

mariska1989
28. okt 2020

@lellla určite to dáte. Dieťa je zázrak a pre teba myslím a manžela to prišlo z jasného neba .hlavne až je zdravé až to dokopete do konca a až máš uzlíček šťastia pri sebe ..len sa vyrozprávaj človeku to pomôže a nadvyhne náladu .hlavne dovtedy kým nejaká nepríde a začne ponižovať .aké dúfam že taká tu nebude žiadna

monikaduvi
3. nov 2020

@lellla Ak by ste ešte potrebovali pomôcť , môžte sa obrátiť na Mária Klimeka , určite by Vám vedel pomôcť , prikladám jeho číslo 0903 322 234, cela jeho služba je úplne zadarmo 😊