Finančná správa - pošta

13. jún 2024

Caute, prisla ma posta od financnej spravy, ale zial nemam teraz moznost si pozriet co je to (elektronicka schranka). Prenajimam byt a tipujem, ze nic vesele to nebude, lebo bezne mi od nich nechodilo nic. Neviete co mozem cakat?

thirstymonk
13. jún 2024

Mozno ti len prišlo oznamenie o tom, ze si doveryhodny danovy subjekt 😅

madeincssr
13. jún 2024

Mne po skonceni obdobia danovych priznani (dan z prijmu FO typ B, prijem z prenajmu) do elektr. schranky prislo, ze mnou zaplatena dan (oni to nazvali danovy nedoplatok (voci suctu preddavkov) dorazila na ich ucet. Tiez ma to vylakalo, co zas...

falbala132
13. jún 2024

prenajimas ho teda snad nelegalne?

autor
13. jún 2024

@falbala132 Samozrejme ze legalne , je to uvedene v danovom.
doveryhodny danovy subjekt snad nechodi FO nie?

simulienka2207
13. jún 2024

oznámenie o daňovej kontrole 🙂

autor
13. jún 2024

@simulienka2207 super, uzas v tomto state.

janai1
13. jún 2024

V iných štátoch sa daňové kontroly nerobia?

mariska1989
13. jún 2024

To bude že si dobrý daňovník . Je to biela obálka s červeným hrubým paskom keď ju budeš mať vyzerá to že by to mohla byť kontrola a bum tam poďakovanie ... Rozmýšľam nad tu ekológiu že zbytočne minúty papier , obálka , farba z tlačiarne , poštovné 🙈🙈🙈

autor
13. jún 2024

@janai1 robia, ale som fyzicka osoba, vsetko mam nahlasene a idu ma kontrolovat. Nabuduce to spravim ako vacsina slovakov prenajimat budem na cierno a vybavene.

hellwant
13. jún 2024

To je jedno, ze si fyzicka, ak prenajimas legalne musis mat DIČ-o. Tam nejde o rozdiel fyzicka ci pravnicka. Aj manzelke to prislo, mala DIC lebo rok ucila mimo skoly v jazykovke a vyzadovali to. A tiez jej prislo, bud- poctivy danovnik, alebo vyzva na opravne danove. Vsak aj danove sa podava B a nie A.

autor
14. jún 2024

Nakoniec to bolo len oznamenie ze neodoslali 2percenta dane subjektu z dovodu bla bla bla, ani ma to nezaujimalo uz. Takze zbytocny stress.