Financie vo vzťahu

22. apr 2024

Nikdy sme sa nevzali (obaja to považujeme za bezpredmetné), narodil sa nám syn, no náš vzťah je na bode mrazu. Žijeme spolu, správame spolu, ale okrem toho si nijak neprejavuje náklonnosť, lásku, atp. Finančne však väčšinu ťahám ja, nájom, stravu, dieťa. Je mi ponizujuce od neho pýtať, tak platim z rodicaku čo zvládnem. Mal by sám chcieť a podieľať sa na financiách, nie? Niekedy rozmýšľam, že či je naozaj tak obmedzený, že mu to neťukne. Vseobecne je zvláštny, napr. ani vo vzťahu nemal potrebu na veľké prejavy lásky, nie to ešte teraz. Zaraba fajn, nechcem však aby sme prišli do fázy, kedy by sme sa mali rozprávať o výživnom, pre mňa je odlúčenie a striedavka ako koniec sveta. Nechcem si dieťa pohadzovat do puberty. Čo ďalej?

katkaseiner
22. apr 2024

asi by bolo fajn si s chlapom sadnut... povedat mu ze rodicak nie je nekonecny a pokial chcete fungovat spolu, tak to neznamena ze na kopke, ale ze aj financie riesite spolu. Kolko ste spolu?
Inak cudujem sa trochu..doteraz bol takyto, nevadilo ti to...teraz ti to uz vadi...

zmrzlinka2021
22. apr 2024

Ani jeden z vas nechcel s tym druhym spajat svoj zivot manzelstvom - mate na to svoje dovody, obaja sa chranite a drzite si v tomto smere urcity odstup. On vyuziva to, co sa da a bud naozaj nema peniaze alebo nemieni investovat vela do spoluzitia s priatelkou a vlastneho dietata, aby v pripade odchodu nemal "velku skodu".
V manzelstve pytat peniaze od partnera nie je napriklad ponizujuce, lebo su to spolocne peniaze. Preto nevidim dovod u teba sadnut si s priatelom za jeden stol a tuto temu si vydiskutovat a povedat mu jasne, ze kym ty nepracujes, on plati proste vsetko a RD ide iba na potreby dietata. Bud priama a nemaj pocit ponizenia. Je to tvoj partner, aspon nateraz, tak nech sa aj tak sprava.

nikyball
22. apr 2024

mal by , ale povedz jeden dovod preco by to robil? manzelia nikdy nebudete, city 0 bodov, tak naco by na teba minal peniaze ked nemusi, ved ich nedava do spoločneho :D :D nechapem z tych chlapov, ako si to vedia dobre zariadit v dnesnej dobe. mat akoze rodinu,, potomka, sex, full servis a vsetko bez starosti , zadarmo.

really8
22. apr 2024

V skole by mali zaviest predmet ze Modry konik. Mozno by zeny viac rozmyslali nad vyberom partnera a otca svojich deti po citani tychto odstrasujucich prikladov.

minenkak
22. apr 2024

Normálne mu poviem koľko čo stojí a polovičku chcem vidieť každý mesiac,ti drbe ťahať všetko sama a čo je koniec sveta rozchod,striedavka tiež nie je istá

cyberk
22. apr 2024

Co dalej? no zeby sa porozpravat o tom?

zmrzlinka2021
22. apr 2024

@nikyball Tí muzi vyuzívajú len to, čo im zeny dovolia a "poskytuju". Ono vyzera, ze v akej super emancipovanej dobe zijeme, ale realita je taka ze mnohe zeny hraju "muzske hry" a takmer vobec nemajú naroky na muzov. Dovod? Panicky strach ostat starou dievkou.

anjelicek26
22. apr 2024

On u teba byva zadarmo, stravuje sa u teba zadarmo, o dieta ma postarane zadarmo, chapem to spravne? A ty len rodicak. Ved to ti ani vychadzat nemoze.

tenerifka
22. apr 2024

Takze ty jeho a vase spolocne dieta z rodicaku zivis, satis, platis byvanie..... Hm. Chlap sa veru vedel zariadit, zavidim mu

koniarova
22. apr 2024

Prepáč,ale si hlúpa. Tak ťahaj všetko naďalej sama. Lebo jemu to zjavne nedopne nikdy.

stanulienkat
22. apr 2024

@really8 predmet Modry konik je genialny napad. 😂😂 Ucitelka by problem precitala a deti by diskutovali,kde dotycna urobila chybu, ako tomu predchdzat a mozne riesenia. Urcite by to nebolo na skodu. Kdezto na Sk skolach mame radsej nabozenstvo o imaginarnych bytostiach. 🙄

basulaak
22. apr 2024

Zakladom je sa nerozpravat. To sa iste vela veci vyriesi…

zmrzlinka2021
22. apr 2024

@stanulienkat Nepaci sa mi tvoja narazka na nabozenstvo. Ucit sa o veciach viery predsa nevylucuje kriticky pristup a smerovanie v ramci celeho skolstva.

Faktom vsak je, ze vzdy urcita cast populacie je tzv. hlupejsia a toto bolo pred 3000 rokmi, pred 200 rokmi a bude aj o 100 rokov. Vzdy budu ludia, ktori si proste vlastnym pricinenim doseru zivot a ja to berem ako realny obraz spolocnosti.

canany
22. apr 2024

@koniarova uplne suhlasim, ako ta diskusia zo vcera, zena tahala byvanie sama, kym boli u nej, ved chudacik nema a ona to zvlada a ked mali ist k nemu do domu, panko sa vyjadril, ze ma platit naklady s byvanim.
Zeny sme samostatne, sebestacne, emancipovane, ale odtial potial, je to aj jeho dieta, aj on tam byva, jedava, upratujes mu, peries mu, ja som pred rozvodom vycislila naklady aj na praci prasok a upratovacie potreby.
A pritulnost, objatia, sex nic, to by som ani ako domace zvieratko nechovala.

canany
22. apr 2024

@stanulienkat a rozvadzanie lgbt komunity, uz mi je na grc, co sa ucia na tych skolach, ako pises, modry konik povinny predmet namiesto etiky a nabozenstva

prunee
22. apr 2024

Uplne jednoducha matematika, obaja rovnake percento z prijmu kazdeho z vas do spolocnej kasy, tak, aby vam to pokrylo vsetky rodinne vydaje. Nemas sa co vyprosovat, su to vase spolocne vydavky, tak nech dava automaticky, a ked je pan taky nechapavy a negramotny, treba mu to polopate vysvetlit. Preco to zeny trpite, taky chlap je skor pritaz... Uz na zaciatku si treba nastavit pravidla, ktore platia pre vas oboch.

katka700
22. apr 2024

Autorka on nie je obmedzený ale lakomy a vypočítavy. Vzťah je na bode mrazu a rozchod len otázkou času. Ty ostaneš s dieťaťom zivorit od výplaty k výplate. On s našetrenymi prasulami ohúri ďalšiu obeť a vysmiaty ako slniečko na hnoji pôjde ďalej.
Ach baby kedy konečne pochopíte že táto akože emancipacia nebola vytvorená pre ženy? Čo myslíte prečo sa chlapi tak desia zlatokopiek - no lebo tie "vychcane" ženské používajú mužskú stratégiu ako s partnerkou vo všetkom "vyj*báť".

cookie29
22. apr 2024

Ja nerozumiem, to ste sa nikdy nerozpravali? O financiach? Rozpocte? Je Ti ponizujuce pytat? Ale ved neprosikaj, proste povedz tema budget a ako to vyriesime... uz totalne jedno ci pol na pol, alebo proporcionalne k prijmom atd, kazdy ma iny sposob fungovania, ale toto mi rozum nedava

0silvia0
22. apr 2024

ako môžeš všetko zvládnuť z rodičáku platiť? Aj bývanie, poplatky, jedlo, oblečenie, drogériu? Neverím. To sa ako dá pre 3 ľudí?

unicornlady
22. apr 2024

"všeobecne je zvláštny"... nuž, a toto si asi dúfala, že sa časom zmení a bude z neho človek, ktorý prejavuje lásku, je starostlivý...

danica2711
22. apr 2024

no, "zvláštna" si aj ty. Urobíš si dieťa s chlapom, ktorý ti neprejavuje lásku ani náklonnosť, nedáva ti ani peniaze, ale ty o peniazoch nechceš rozprávať, lebo to by malo "ťuknúť" jeho samého... Preber sa, načo by mu ťukalo, po prvé žije v zavedenom, maximálne pohodlnom systéme, po druhé väčšine chlapov nedôjde samovoľne nič, čo im jasne nevysvetlíš. Je zbytočné pasívne čakať, kedy mu to dôjde a z neznámych dôvodov nepovedať ani slovo, namiesto toho písať na MK. Ešte by ma zaujímalo, koho je byt, kde bývate a či dieťa chcel aj on, či len ty alebo sa "pritrafilo"?

stanulienkat
22. apr 2024

@canany rozvádzanie lgbti community som v školách nezachytila, ani dcéra mi to doteraz netvrdila, takže myslím že to sa nedeje.

@zmrzlinka2021 Slovenská republika nepodlieha v ústave žiadnym doktrínam, ani náboženstvám. Vyučovanie náboženstva na školách je protiústavné a malo by sa to zrušiť. Malo by to byť ako krúžok v poobedných hodinách. Náboženstvo v 21. storočí NEMA CO ROBIT NA SKOLACH, ani na úradoch. Mala by to byť voľnočasová aktivita ľudí, ktorí tomu veria a venujú sa tomu.

zmrzlinka2021
22. apr 2024

@stanulienkat
Nabozenstvo je dobrovolna zalezitost, nie povinnost, preto to nie je protiustavne.

stanulienkat
22. apr 2024

@katka700 toto nie je emancipacia. Toto sa nazyva inak...

emlaju
22. apr 2024

nerozumiem: Nikdy sme sa nevzali (obaja to považujeme za bezpredmetné) a potom: Finančne však väčšinu ťahám ja. ??? A načo ti je taký chlap?

stanulienkat
22. apr 2024

@zmrzlinka2021 nemôže byť niečo dobrovoľné, čo je vnútené do školskej osnovy. Proste do školy to nepatrí, ani do vzdelávacieho systému. Slovensko má dosť hlúpých ľudí a nepotrebuje sa vracať do stredoveku.
Ak by to malo byť objektívne tak by to malo byť vyučovanie,ktoré sa zaoberá rôznymi náboženstvami a filozofiami a mali tam vyučovať z každého rošku trošku.

zmrzlinka2021
22. apr 2024

@katka700
Lenze emancipacia nie je o zneuzivani toho druheho. To nie je podstata emancipacie.

zmrzlinka2021
22. apr 2024

Dievčatá...

čo tu hovoríte o polovici výdavkov, či rovnaké percento? Ona nepracuje, je na RD s dietatom, to je jej primárna úloha. Co dostane RD je primárne určené na dieťa. Normalny muz by sa od hanby prepadol čo len euro vypýtať od partnerky (a hlavne ak fajn zaraba).

canany
22. apr 2024

@stanulienkat nie okato a cielene na vyucovani, syn bol zo skoly na nejakej rozpravke v kine, kde sa to dialo, myslim si, ze toto si ucitelky mali bud zistit o com je ta rozpravka, alebo to bolo cielene. Ved vsetko sa do deti nalieva nenapadne
A co sa tyka osnov, staci si pozriet co sa ucia v skole, hole nic, len ovecky aby nerozmyslali a posluchali co im povie pastier a koho maju volit ...

autor
22. apr 2024

Ja viem, že pre väčšinu z vás je to nepochopiteľné. Nám taký vzťah vyhovoval, ja som zarábala nadštandardne a keď sme spolu začínali, nerobilo mi problém potiahnuť finančne výlet, alebo večeru napr. dieťa prišlo ako blesk z jasného neba, všetko sa obrátilo o 180 stupňov. A nie, nezačalo mi to vadiť až teraz, len nedávno som tu čítala, ako jedna žena písala, že jej muž sa tak pekne stará o ňu a o deti a...prišlo mi to ľúto, všetko. Ja už niekedy premýšľam, že či vôbec vladzem ďalej...