Financie mladej rodinky

3. aug 2023

Ahojte ženy som tu nová, mám 21 rokov s priateľom sa nám podarilo bábätko. Prednedávnom sme sa presťahovali nájom nám vychádza 600 eur ... Skôr by ma zaujímalo ako to máte vy druhý ? Priateľ zarobí 970 eur ja som pracovala pred materskou takže materskú budem mať okolo 600 eur ...ako si ale zaradiť financie aby sme vyšli ? Strava, nájom poprípade svoje hobby hľadám podobných ľudí ako my aby mi nejako priblížili taký ten klasický život aby sme vedeli vyjsť 🤗🤗 veľmi pekne ďakujem za odpovede .

pribinak
3. aug 2023

Za mna: priateľ by mal zvýšiť svoj príjem. Na materskej je to celkom fajn, ale prechod na rodicak bude náročný

17alexis
3. aug 2023

Tak z takého príjmu jedine sledovať akcie, prepočítavať, porušiť drahé paušály, okresať zbytočné výdaje a dúfať, že budeš dojčiť lebo aj kvalitné UM stojí nemalý peniaz. Držím palce.

petronellla87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2023

@pribinak žijeme na východe v dedine Michalovciach ..sme vôbec radi že ma taku robotu predtým mal ešte za menší peniaz minimálnu mzdu 😟 ...ako to robia ostatní ? Kde pracujú ich muži 😟 ...tak ja pôjdem skôr do roboty o to sa nebojím len tiež zarobím len minimálnu mzdu ...strednú školu mám 4 ročnú čašničku

tahomi
3. aug 2023

Najom 600 eur na vychode v dedine? To co mate prosim ta prenajate?

autor
3. aug 2023

@tahomi máme 4 izbový byt keďže jedna izba je sklad veci keďže sme sa komplet sťahovali od rodičov a mame veľa nábytku ktoré nám bolo ľúto vyhodiť

tahomi
3. aug 2023

Nech sa paci, tak to mate prvu moznost ako si zvysit financie na mesiac. Prenajom 4izb bytu v tejto sume pri vasich platoch je luxus.

Prenajmite si nezariadeny 2-3izbak, polepsite si financne, aj vyuzijete nabytok, sklad nebudete potrebovat.

seahorse27
3. aug 2023

Platite za zbytocne velky byt. S malym babom a takymto prijmom by vam v pohode stacil 2-izbak. Izba-sklad je zbytocny luxus vo vasom pripade 🙈

tamta
3. aug 2023

Ja neviem, je Vam ľúto vyhodiť nepotrebný nábytok ale ze budete zbytočne platiť obrovský byt a musieť si uťahovať opasky, to Vam ľúto nebude? Ak nechcete 2izbak,tak 3 izbak by Vam úplne stačil.
Nepotrebný nábytok treba predať.

zuzanka.zuzu
3. aug 2023

prečo ste brali 4 izbový byt? bábätku je lepšie v rodinnom dome, vieš tam dať aj bazénik... určite bude treba aj novšie auto na lízing................. nemám slov 🙈 ňuňu ale je to milučké, že s priateľom čakáte bábätko 🙄

ropucha6
3. aug 2023

Kvoli nabytku platit taky najom? A co s tym nabytkom chces robit?

pribinak
3. aug 2023

Načo vám je pre boha 4 izbový byt? Kým nemáte vlastne bývanie tak nábytok nechám u rodičov
Stačí vám 2izbak. Však keď prejdete na rodicak budete počítať každý cent a nie že platiť 4 izbak

Veľmi veľmi zle rozhodnutie

januska12323
3. aug 2023

Nábytok predaj alebo vráť rodičom a choďte do menšieho. 2 dospelým s bábätkom a malým príjmom je aj 2 izbový veľa.

autor
3. aug 2023

@seahorse27 áno je to logické ale bohužiaľ nemáme teraz peniaze na presťahovanie sa do druhého bytu depozit atď ..ale skôr ma zaujíma kde pracujú ostatní muži a ako žiť úplne klasický život niesme náročný ..priateľ je z detského domova a ja nemám s rodičmi dobrý vzťah som rada že som preč 🙂 takže nemám kde dávať tie veci

autor
3. aug 2023

@pribinak predtým sme žili u mňa aj s priateľom, mojim rodičom sa nepáčil tým že je z detského domova tak sme museli rýchlo odísť

0silvia0
3. aug 2023

U mna znamena v detskej izbe rodicovskeho domu?

martinka13
3. aug 2023

Depozit vrátia zo súčasného nájmu. Ako píšu vyššie 4-izbak pre 3 je absolútna zbytočnosť. Toto by som vyriešila ako prvé. Tam máš potom mesačne úsporu na prípadné šetrenie na čas cez rodičak

pribinak
3. aug 2023

A nemôžeš nechať tie nábytky u nejakých príbuzných či známych?
Veď to je šialene platiť 600 eur len kvôli tomu že v nejakej izbe skladujete nabytky

tahomi
3. aug 2023

Nemate ani na depozit a spravite si dieta? 🤦🏻‍♀️

Ako zit klasicky zivot? No najskor idealne mat dobre zazemie pre dieta, mat financnu rezervu, stabilny prijem zivitela rodiny, racionalizacia vydavkov. Potom je idealne rozmyslat o rodine.

pribinak
3. aug 2023

Pozri, myslím že skôr či neskôr aj sama pochopíš že pre vás je 4 izbak zbytočný luxus a pôjdete hľadať niečo lacnejšie

drm21
3. aug 2023

Môj názor je že nezarába vôbec až tak strašne zle ako to tu niektoré ženy vidia. Spíš si všetky Vaše mesačné výdavky ako energie nájom alebo hypotéka strava televízia internet telefóny benzín proste všetko za čo platíš Hneď si urobíš kalkuláciu koľko vám ostáva a či to pôjde ... Mne logicky Z toho vyplýva že tvoja materská pôjde 600 eur na nájom a tým pádom budete žiť z tých cca 1000eur ktoré si rozrataj či ti vystačia na tie zvyšné položky myslím si že máte ešte v celku viac ako niektoré rodiny na Slovensku Nemyslím si že každý tu zarába 2000 eur v čistom Ako sa tu niektoré vyjadrujú... Proste musíš hospodáriť s tým s čím máš tak si to skús písať pekne na papier zrátaj príjem a odrátaj výdavky, potom si to vieš aj prerátať keď budeš dostávať rodičák A nezabudni zarátať rodinné a daňový bonus lebo aj to sú peniaze 😊

iv007
3. aug 2023

Viem ze cas sa uz neda vratit,ale rozumna 21 rocna baba ma v tejto dobe cestovat, vzdelavat sa a spoznavat nove veci a miesta.. prilis rychlo ste dospeli a dobehne vas to. Nebudete to mat lahke.. Partner nech si najde aspon nejaku brigadu a ty zodpovedne minaj financie.

drm21
3. aug 2023

@tahomi myslím si že keby takto ľudia rozmýšľali Tak tu asi z nás nikto nie je... vždycky ľudia museli nejako bojovať každá doba bola nejakým spôsobom ťažká

pribinak
3. aug 2023

To dieťa je už na svete? Ak nie, tak hľadaj ešte nejakú brigádu napr v call centre, proste nemáte na depozit, čiže asi nič ušetrené ale idete mat dieťa

Takéto príbehy ako je ten vás by mal citat minister školstva, aby finančná gramotnost bol povinný predmet

abbey1
3. aug 2023

Prosim ta, a kde ste vzali tolko navytku? Z tej tvojej detskej izby od rodicov? V prvom rade bolo potrebne riesit, vyvanie, financie a az potom dieta.
Ked uz sa stalo, ze je dieta, bolo treba premyslat a nie si vziat prenajom za 600 eur.
Mate dve moznosti: viac zarobit, prestahovat sa, alebo sa riadne uskromnit a zivorit.

laurita285
3. aug 2023

Bolo ti ľúto vyhodiť ten nábytok... tak ťa teraz stojí ten nábytok, resp jeho skladovanie tak 200-300 eur mesačne 😀 vieš aký krásny a nový voňavý nábytok si si za tie prachy mohla kúpiť?

To je tá biedna finančná gramotnosť.

tahomi
3. aug 2023

@drm21 co ma s tymto tazka doba? Ze dvaja dospeli ludia nemaju na ucte ani 500 eur navyse a spravia si dieta? Ze platia predrazeny prenajom kvoli nabytku?

drm21
3. aug 2023

@tahomi No myslím si že to máme tak brať že je to každého osobná vec Kde sa rozhodol bývať A keď sa tam rozhodli byť a Chcú tam bývať tak bohužiaľ musia skúsiť nejako to uhospodáriť... Oni sú aspoň mladý a pýta si nejakú radu, ale posudzovať kto si kedy má kde robiť dieťa tak mi dôjde trošku cez čiaru pretože túto čítam príspevky tak 80 percent žien sa mali zamyslieť Na čo si tie deti robili keď sami nemajú z čoho žiť... a to sú ženy ktoré sú tu o dosť staršie ako to autorka aspoň sa k tomu zatiaľ stavajú zodpovedne.... to sa mi ľúbi najviac Toto presadenie Jak má byť človek materiálne zabezpečený ale ani jedna to tak nemá

tamta
3. aug 2023

Autorka, ked nemáte na účte žiadne peniaze už teraz, ked dieťatko ešte nie je na svete, zrejme zle hospodarite... Ako chcete potom fungovať, ked sa bábätko narodí, bude potrebovať plienky, základné oblečenie a pod.? A po materskej sa tvoj príjem ešte zníži?
Uved celý Vas rozpočet, lebo ak dokážete teraz 1000e minut na réžiu a babo ešte nie je, tak niekde je chxba.. A najľahšie sa na to príde, ked to tu cele rozpises..

klarissa25
3. aug 2023

Pri tomto zmyslani neviem neviem.. My sme traja a sme v 2i byte. Úplne zbytocne sa pýtaš kde robia nasi muži. Tam by ste mali hlavne vyriešiť bývanie