Existuje v niektorej banke sporenie, kde je úrok 3 a viac %?

1. nov 2021

Existuje v niektorej banke sporenie, kde je 3 a viac % úrok ? Chcem zriadiť deťom

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. nov 2021

@beata_k a ako teda deťom sporiť?

monika_k
1. nov 2021

nijako… investovat

autor
1. nov 2021

@monika_k mate nejaké konkrétne typy ?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. nov 2021

@beata_k chcem kúpiť byt, ale to môžem riešiť až keď nastupim naspat do prace, teraz na rodicaku asi moc toho nevybavim. Tak som chcela zatiaľ aspoň nejaké sporenie alebo niečo.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. nov 2021

@beata_k tak jasne ze zarába aj priateľ, ale niesme zobraty a on spláca dom, v kt teraz bývame

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. nov 2021

@beata_k ak sa zosobášime mne potom nedajú hypo uz sme si to zisťovali

pinaofina
1. nov 2021

Pozrite si Finax, oni maju dobre investicne produkty 🙂 myslim, ze aj po malych sumach. A napr. Slovenska sporitelna ma tiez investicne sporenie, pozriet si to mozete priamo v appke v mobile a urok celkom fajn. Dala som tam zatial 300 eur (teraz konkretne tam sporim len po 20e mesacne) a momentalne mam 353.

jakubvojcik
1. nov 2021

Sporiť by som nesporil cez banku. Čo sa týka na druhú stranu investovania mimo, ak sa do toho nevyznáte tak takisto to veľmi nemá zmysel... najlepšia voľba mať nejakého kvalitného investičného poradcu.

Máte veľa možností ako a kde investovať, za mňa veľmi dobrou možnosťou je investovanie do ETF fondov oslobodených od dane, treba sa pritom samozrejme buď vyznať do takého investovania alebo niekoho mať, kto vám to spravuje. Pretože najväčší nepriateľ investora je on sám, a ak sa do toho nevyzná a robí zlé zásahy do investície počas doby sporenia tak sa vie obrať aj o celý zisk.

Vyššie spomínaný finax je určite lepšia voľba ako cez banku, mne čo na tom jediné vadí je to, že tam nemáte investočné poradenstvo a ste v tom podstate sami bez individuálneho odporúčania odborníka + vysoké ročné poplatky (1,2% z celej hodnoty každý rok). Preto si volím investovanie mimo nich, no ale ja už si investovanie viem menežovať sám. Vám by som odporúčal mať niekoho kvalitného kto vám to bude spravovať a postará sa o to, aby ste veľmi dobre deťom nasporili.

panelacikova
1. nov 2021

investovať do fondov. v banke môžu poradiť. ja mám cez čsob investície do fondov a pekne mi to vynieslo 🙂 určite to nie sú 3% 🙂

modrykun666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz